Pažintis

manfredas liutkus2Šilutiškį gydytoją Manfredą LIUTKŲ, pasirinkusį anesteziologo - reanimatologo medicininę specialybę, žengti medicinos keliu iš dalies pastūmėjo mamos ir močiutės pavyzdžiai. Močiutė Šilutės ligoninėje dirba neurologe, mama darbuojasi Psichikos sveikatos centre.

O M.Liutkus savo karjeros pradžią sieja su Londonu, kur po praktikos ir mokslų rezidentūros metais jo jau laukė Didžiosios Britanijos sostinės „Queen“ ligoninė.

Tylaite argentinaVakar visame pasaulyje minėtą Diabeto dieną šia liga serganti šilutiškė mokytoja Rymantė TYLAITĖ vadina švente. Sako, kai kurie žmonės dėl to stebisi: kaip galima džiaugtis, kad yra tokia liga?

„Mums, diabetikams, ši diena yra šventė, nes ji minima per kanadiečio Frederiko Bantingo gimtadienį. Jis kartu su Džonu Makleodu atrado būdą insulinui gaminti ir suteikė mums viltį gyventi“, - šypsosi gyvenimo džiaugsmu trykštanti moteris.

© silutesnaujienos.ltJau 9 metai spalis visoje šalyje vadinamas rožiniu mėnesiu, rožinė - vilties ir tikėjimo spalva apjuosia visą Lietuvą. Jau gal ir nebereikia aiškinti, kas tai ir kodėl, jau gal kiekviena moteris girdėjo apie krūties vėžio profilaktikos projektą „Nedelsk“, apie rožinį autobusėlį ir nemokamas medikų patikras.

Per tą laiką šalyje nemokamai pasitikrino apie 67 000 moterų, maždaug 650 iš jų įtartas krūties vėžys.

Tačiau daliai mūsų vis dar atrodo, kad tai - tik skaičiai, kad jie toli nuo mūsų, ir liga mūsų niekada nepalies. Todėl „Sveikatos šaltinis“ kalbina drąsią moterį, prieš 6 metus išgirdusią baisią diagnozę, praėjusią visą sunkų gydymą ir toliau besidžiaugiančią gyvenimu. Ne tik besidžiaugiančią gyvenimu, bet ir aktyviai gyvenančią, subūrusią bendramintes likimo drauges ir nebijančią fotoaparatų blyksčių - šilutiškę Daną BUTKIENĘ.

mirauskiene klumpe duDaugelis pastebi, kad šaltuoju metu laiku organizmas labiau linkęs kaupti riebalus. Jeigu vasarą pirmenybę dar teikdavome lengvoms salotoms, dabar skrandį pamaloniname kepsniais, cepelinais. Tačiau daugumai tokie smaguriavimai labai greitai ant kūno „nusėda“ riebalais.

Tada griebiamasi gana drastiškų priemonių: badavimo, keisčiausių dietų arba alinančio sporto.

„Gal yra būdas, kaip savęs neskriausti, bet kartu ir atrodyti puikiai?“, - klausiame gardžiu kaimišku maistu garsėjančios kavinės „Klumpė“ savininkės Virginijos MIRAUSKIENĖS.

© silutesnaujienos.ltAnksčiau diagnozė „prostatos vėžys“ ne vienam vyrui reikšdavo gyvenimo pabaigą - tikrą arba tariamą, kada stiprioji lytis baimindavosi prarasti lytinę funkciją.

„Užleisto“, recidyvuojančio prostatos vėžio, pažengusio toliau nei iki III stadijos, išgydyti praktiškai neįmanoma, tačiau laiku diagnozuota ir gydoma liga gyvenimo kokybei ir trukmei pavojaus nekelia.