Aktualijos

ekologiski produktai savininkeŠilutiškiams jau gerai žinoma parduotuvė „Ekologiška, natūralu ir...“ savo pirkėjų laukia naujose patalpose - iš prekybos centro „IKI Pamarys“ ji prieš savaitę persikėlė į  miesto centrą, į atnaujintą prekyvietę Lietuvininkų gatvės 37-ajame name.

1284201667 91213509 1-Sklypai-su-ezero-pakrante-Ignalina-1284201667Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje maudymosi sezono metu, kuris pagal Lietuvos gamtines sąlygas prasideda birželio mėnesio 1 d. ir baigiasi rugsėjo 15 d., nuo 2008 metų stebimas vandens telkinių vanduo maudyklų ir tų rekreacinių vietų, kurias yra pamėgę rajono gyventojai bei svečiai.

Siekiant užtikrinti maudyklų vandens kokybės tyrimų tęstinumą ir sistemingumą bei norint sumažinti maudyklų ir rekreacijai naudojamų vandenų mikrobiologinę ir kt. taršą parengta ir 2012 m. kovo 29 d. Tarybos sprendimu patvirtinta Maudyklų vandens kokybės stebėsenos ir paplūdimių priežiūros Šilutės rajone 2012-2014 metų programa.

Programos paskirtis - gerinti aplinką, kad ji būtų palanki žmonių sveikatai.

vasaros slidesVisi neišvengiamai senstame, tačiau tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip tai vyks. Senstant sveikai, galima ne tik pailginti gyvenimo trukmę, bet ir pagerinti jo kokybę, ilgiau išlikti savarankiškiems ir aktyviems.

Visame pasaulyje, ypač išsivysčiusiose šalyse, vyksta dideli demografiniai pokyčiai, dėl kurių mažėja vaikų ir daugėja pagyvenusių žmonių, ilgėja gyvenimo trukmė. Todėl itin svarbu, kad vyresnio amžiaus sulaukę žmonės ilgiau išliktų sveiki, džiaugtųsi gyvenimu ir būtų aktyvūs visuomenės nariai. Tai pasiekti  galima stengiantis senti sveikai.

be tabako kudikisTabako rūkymas yra viena iš tokių mirties priežasčių, kurių galėtume išvengti. Rūkymas kasmet nusineša 6 milijonus gyvybių, kurių 600 000 - pasyvaus rūkymo aukos.

Prognozuojama, kad jeigu nebus imtasi aktyvesnės prevencijos, 2030-aisiais rūkymas pasiglemš 8 milijonus žmonių gyvybių.

kraujasKlaipėdos ir Telšių apskričių gydymo įstaigose naudojamas kraujas atitinka patvirtintus kraujo ir kraujo komponentų saugos reikalavimus. Tai po tyrimo konstatavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta komisija.

rukymasPasaulinė sveikatos organizacija (PSO) 1987 m. gegužės 31 dieną paskelbė Pasauline diena be tabako. Kasmet minėdama šią dieną, PSO siekia atkreipti kiekvieno iš mūsų dėmesį į tabako sukeliamas ligas ir ankstyvas mirtis, o rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti.

Džiovinti obuoliai. / polarbearstale.blogspot.com nuotr.Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad pradėtas skubus tyrimas dėl nesaugių produktų – džiovintų obuolių iš Kinijos – pateikimo į rinką. Tyimas pradėtas vadovaujantis informacija, gauta per Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą RASFF.

psichiatrijos ligonine atidarymasNaujomis spalvomis sušvitusi senutėlė ligoninė, sutvarkyta aplinka, atvykęs gausus būrys naujų medikų, renovuoti senieji ir atidaryti nauji ligoninės skyriai, pagaliau pradėtas ir jau baigiamas jos renovacijos projektas - tokiais darbais gali pasidžiaugti jau 2 metus Klaipėdos jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamentui vadovaujantis Artūras MAŽRIMAS.

Bet ta proga kalbinamas vedėjas nenoriai kalba apie šiuos pasiekimus. Jis mieliau akcentuoja viso kolektyvo darbo svarbą, personalo geranoriškumą bendraujant su ligoniais ir jų artimaisiais, pagalbą, kurios sulaukia iš savo vadovų.

O ligoninės vadovai pastebi, jog sprendimas šį departamentą prijungti prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės buvo gerai apmąstytas ir tinkamas žingsnis, šiandien jau duodantis ekonominius rezultatus.

produkcijaValstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo bylą pagal Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2011 m. gruodžio 12 d. Maisto įstatymo pažeidimo, taikant Produktų saugos įstatyme nustatytą atsakomybę, protokolą dėl UAB „Baltijos delikatesai“ pavojingų maisto produktų – žuvies konservų – pateikimo į rinką. Nustatyta, kad produktai buvo nesaugūs.