Aktualijos

 

5e3badf4ded76Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė rekomendacijas, kuriose nurodoma, kas padeda apsisaugoti nuo žaibiškai plintančio koronaviruso 2019-nCoV. Primenama, kad koronaviruso, kaip ir kitų viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, plitimą padeda sumažinti higienos normų laikymasis. Tarp jų ypač svarbus neįprastas judesys, kai čiaudint ar kosėjant burna užsidengiama ne delnu, o sulenkta alkūne. Tokiu būdu nuo virusų ir bakterijų apsaugomi daiktai, pavyzdžiui, rankenos ir indai, per kuriuos gali užsikrėsti kiti žmonės.

Grybai 2Dygstančiais grybais džiaugiasi ir Šilutės rajono gyventojai. Sausio 20 dieną šilutiškis Edvardas Ramučių miške rado kibirėlį voveraičių. „Šilutės naujienų“ feisbuke šią nuotrauką per parą pamatė apie 15 000 internautų. Vieni juokavo, kad čiups krepšius ir keliaus į miškus, o kiti dalinosi savo grybų laimikiais, rastais sausio mėnesį.

Visgi mokslininkai sako, kad šiemet vykstantys ypatingi gamtos reiškiniai - žydinčios gėlės, iš medžių tekanti sula, dygstantys grybai, nėra labai džiuginantys, nes signalizuoja apie klimato kaitą. Ir grybų, surinktų svyruojant oro temperatūrai, valgyti nerekomenduojama.

anteja silutes_padalinys2Viena moderniausių laboratorijų Baltijos šalyse - „Antėja laboratorija“ sausio 15 dieną atvėrė naujo procedūrų kabineto duris Šilutėje, Turgaus g. 3. Tai net 45-asis įmonės padalinys Lietuvoje!

Naujajame „Antėja laboratorija“ padalinyje atliekami bendrieji ir profilaktiniai kraujo bei laboratoriniai tyrimai, teikiama skiepų paslauga.

Tyrimus atlikti Šilutėje kviečiame visus norinčius klientus, nesvarbu, kokioje gydymo įstaigoje, ar kokiame mieste Jūs registruoti.

ligonine remontasŠilutės ligoninėje vyksta remonto darbai – gražinamas Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius, o planuose – ir Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus atnaujinimas.

 

20200122230935 vakariene_lieknejimasKai kurie žmonės nevalgo pusryčių, bet turbūt mažai tokių, kurie nevalgo vakarienės. Tačiau dažnai vakare žmonės daro klaidą stengdamiesi pavalgyti už visą dieną. Kaip sako “Žalioji dėžutė” įkūrėja Agnė Gedminaitė - Miškinienė, labai svarbu pasirinkti tinkamus produktus ir nepersivalgyti. Mūsų klientai dažniausiai yra žmonės, kurie nori ne tik išmokti rūpintis savo sveikata, bet ir išsiugdyti sveikos mitybos įpročius. Todėl stengiamės kasdien dalintis su jais naudingais patarimais.

 

LigosŽiema dažnai asocijuojasi ne tik su šventėmis ir geromis emocijomis, tačiau ir su šaltajam metų periodui būdingomis ligomis. Atvėsus orui žmonėms vis dažniau pasireiškia įvairios peršalimo, kvėpavimo takų, plaučių ligos. Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas tikina, kad aktyviausias šių ligų laikotarpis jau netoli – piką jos pasiekia sausio pabaigoje, vasarį. Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad tokios ligos nėra rimtos ir gali praeiti savaime, į pasireiškusius peršalimo ligų simptomus numoti ranka negalima, nes gydytojas atskleidžia nemalonią statistiką – komplikacijos pasireiškia maždaug kas dešimtam sergančiajam ir gali baigtis net mirtimi.Taigi, kaip išvengti šių ligų ir ką daryti susirgus?

 

StresasSenėjimo procesui įtakos turi daugybė veiksnių, tačiau nūdienos mokslas ypač atidžiai stebi oksidacinį stresą, kuris yra biocheminis pusiausvyros sutrikimas, galintis atsirasti netgi dėl tokio elementaraus dalyko kaip seleno stokos.

Visi žmonės sensta, tai neatsiejama gyvenimo dalis. Kiekvieno asmens senėjimo sparta priklauso nuo įvairiausių veiksnių, pavyzdžiui, genų, gyvenimo būdo, fizinio aktyvumo ir mitybos. Iš tikrųjų, mūsų mityboje yra mikroelementas, kuriuo mokslininkai vis labiau žavisi. Tai yra selenas. Pakankamas seleno kiekis organizme reikalingas tam, kad tinkamai veiktų įvairūs mūsų kūno apsaugos ir „remonto“ mechanizmai, o viena iš išties gyvybiškai svarbių seleno savybių, kalbant apie senėjimą, yra jo gebėjimas apsaugoti mus nuo reiškinio, vadinamo oksidaciniu stresu.

gripas-77128269Nacionalinio sveikatos centro Šilutės skyriaus specialistai informavo, kad praėjusią savaitę Šilutės rajone gripu susirgo 14 žmonių, iš jų 8 vaikai. Viršutinių kvėpavimo takų katarų užregistruota 195, 124 susirgusieji - vaikai.

JurjonasSausio 19-osios naktį keletui valandų visas Žemės vanduo - upių, ežerų, šaltinių, vandentiekio - tampa stebuklingas, įgauna gydomųjų galių. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį rekomenduojama maudytis, praustis, gerti, vandens prisileisti į talpas.

Šį savaitgalį prie savo pamėgto šaltinio Paleičiuose važiuos ir šilutiškis Edvardas Jurjonas, gydomąsias atgijusio vandens savybes atradęs daugiau kaip prieš 10 metų. Pokalbio metu vyras vaišino prieš 5 metus surinktu vandeniu, kuris vis dar yra tyras, nepakitusio skonio, be jokių nuosėdų.