Aktualijos

 

pop-corn-785074 960_720Kukurūzai yra dar nuo senovės labai paplitusi augalinė kultūra, kurios namais laikoma Meksika. Šis augalas kilo iš Centrinės ir Pietų Amerikos dar penkioliktame amžiuje. Vėliau, su laiku, jie buvo atvežti ir į Europą. Čia gyventojai juos labai pamėgo ir pradėjo naudoti pačioms įvairiausioms reikmėms. Nors praėjo jau labai daug šimtmečių, ši kultūra vis dar išlieka labai populiari, naudojama ir mylima visame pasaulyje.

 

kraujuoja-dantenos1Praradus dantį ir susiduriant su kitomis rimtomis dantų sveikatos problemomis, kuomet neužtenka įprastų procedūrų, reikalingas dantų protezavimas. Ši procedūra padeda atkurti taisyklingą sąkandį, apsaugo žandikaulį nuo pažeidimų, nebekyla problemų kramtant maistą ir tampa žymiai lengviau užsiimti efektyvia dantų priežiūra.

 

prostate-cancer-blue-ribbon1Vakar buvo minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Ta proga Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina vyrus pasirūpinti savo sveikata ir dalyvauti ligonių kasų kompensuojamoje prostatos vėžio prevencinėje programoje.

 

skiepaiPasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) duomenimis, kiekvienais metais dėl vakcinacijos yra išsaugoma nuo 2 iki 3 milijonų gyvybių, tačiau šia tema atsiranda nemažai kritikų, kurie viešina moksliškai nepagrįstus faktus ir kelia spekuliacijas visuomenėje. Apie tai, kodėl rizika nesiskiepyti yra daug didesnė nei rizika pasiskiepijus ir kokie populiariausi vakcinacijos mitai klaidina visuomenę, pasakoja šeimos gydytoja iš Vilniaus Elena Šopytė.

AvdejevasRugsėjo 17 - 19 dienomis Rusnėje ir vėl viešės gydytojas iš Ukrainos Genadijus Avdejevas, atliekantis stuburo ir Atlanto slankstelio korekcijas be laužymo ir skausmo. Jis yra vienas žymiausių savo srities specialistų, antrosios kartos gydytojas osteopatas, unikalios manualinės terapijos specialistas. Pacientus osteopatas konsultuos restorano „Rusne Villa“ patalpose, esančiose Pakalnės kaime. Išankstinė registracija telefonu +370 698 41745.

 

JoanaBartakien __asmeninisarchyvas_1Daugkartinė Lietuvos sportinės gimnastikos čempionė, aerobikos trenerė Joana Bartaškienė (68 m.) sako niekada nepaliausianti propaguoti aktyvaus gyvenimo būdo ir žeria krūvas pavyzdžių, kaip galima judėti ir savimi rūpintis bet kokiame amžiuje. Pasak jos, vis daugiau tų, kurie senatvės nebijo, bet anksčiau laiko susenti nenori.

Su, kaip pati sako, auksinio amžiaus moterims sporto užsiėmimus vedanti, po užsienio šalis su renginiais keliaujanti moteris įsitikinusi, kad šiais laikais be interneto – nei iš vietos. Ir nesvarbu, kiek jums metų, o išmokti kompiuterinio raštingumo galima ir artimiausioje bibliotekoje.

Projektą „Prisijungusi Lietuva“ sėkmingai įgyvendina ir Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka bei 21-as jos filialas. Nuo kovo mėnesio kompiuterinio raštingumo mokymuose - pradedantiesiems ir pažengusiems - dalyvavo 164 rajono gyventojai. Tuo tarpu Lietuvoje dalyvių skaičius siekia beveik 9500.

 

backbone-blur-check-721166-1024x683Ieškote patikimo metodo profesionaliai diagnozuoti ligas? Metas išbandyti pažangius radiologinės diagnostikos tyrimus. Kompiuterinė tomografija padeda itin tiksliai diagnozuoti ligų židinius ir galimą jų išplitime organizme. Atlikus procedūrą gaunamas tikslus ištirtos kūno srities vaizdas, kurį išanalizavę gydytojai greitai praneš rezultatus.

 

corn-syrup-563796 960_720Kviečiai yra labai maistingi ir sveiki grūdai. Jau daugiau kaip 7 šimtmečius jie buvo auginami ir skinami daugelyje pasaulio šalių. Ši grūdinė kultūra nuo pat senovės yra mylima ir jos auginimo būdai būdavo perduodami iš kartos į kartą. Pagrindinė priežastis, kodėl jie taip plačiai naudojami yra ta, kad juos lengva auginti įvairaus tipo dirvožemyje ar klimate.

 

depression-824998 960_720Vakar, rugsėjo 10-ąją, minint pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Apsinuodijimų informacijos biuras atkreipia dėmesį, jog dažnas savižudybės būdas – tyčinis apsinuodijimas vaistais. Deja, bet išgelbėti iš savanoriškos mirties gniaužtų pavyksta ne visus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt