Aktualijos

 

Ginekologe Verumbickiene_1„Labai džiaugiuosi galėdama padėti Lietuvos, ir ypač mažesnių miestų moterims, nes manau, jog geriausiai suprantu jų problemas ir mentalitetą“, - sako Šilutės klinikoje „Medicinos namai“ dirbanti jauna gydytoja ginekologė Asta Verumbickienė.

Jauną medikę jau pamėgo mūsų krašto ir gretimų Tauragės bei Šilalės miestų moterys, o ji sako spėjusi pamėgti ne tik savo pacientes, bet ir Pamario gamtą. Tai bene pagrindinės priežastys, dėl ko ši jauna medikė nesvarsto išvykimo į užsienį vairiantų.

 

Citrusiniai vaisiai_113,5 tūkst. tonų – tiek citrusinių vaisių lietuviai suvalgė pernai, atskleidžia prekybininkų duomenys. Vaidos Kurpienės teigimu, šaltuoju metų laiku, kai nėra vietinių vaisių, citrusinių vaisių vartojimas žmonėms į naudą – gali pasitarnauti siekiant ne tik apsidrausti nuo skirtingų sveikatos problemų, bet ir pagražinti išvaizdą. Mitybos specialistė išskyrė 5 citrusinių vaisių teikiamas naudas, apie kurias galbūt nežinojote.

 

soroptimistes mokymaiDaugelis slaugančiųjų sunkų ligonį namuose žino, koks tai - nelengvas atsidavimo, pakantumo, kantrybės reikalaujantis darbas. Slaugant artimąjį reikia turėti žinių, kaip ligonį maitinti, kaip jį pakelti ar apversti, galų gale reikia būti stipriam psichologiškai ir pačiam.

Moteris vienijantis Šilutės Soroptimos klubas kviečia į nemokamus mokymus „Pagalba moterims, slaugančioms sunkius ligonius namuose“. Paskaitas ves kvalifikuoti lektoriai, savo sričių specialistai iš Šilutės ir Klaipėdos, o registruotis į užsiėmimus galima iki vasario 27 dienos telefonu 8 606 10960.

file59179761 31b53396Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Rima Mačijauskienė informavo, jog 7-ąją šių metų savaitę Šilutės rajone gripu susirgo 239 žmonės, 82 iš jų – vaikai iki 17 metų. Viršutinių kvėpavimo takų katarai kamavo 246 žmones, iš jų 163 - vaikai. Sergamumo rodiklis 10 000 gyventojų siekė 126, 2.

 

IEVA higienaProfesionali burnos higiena – būtinybė, norint išsaugoti ir ilgai džiaugtis sveika burnos ertme. Daugelis žmonių dėl skubėjimo ar kitų priežasčių individualiai burnos priežiūrai neskiria pakankamai laiko. Tinkamai neišvalius apnašų, jos sukietėja ir susidaro dantų konkrementai, liaudiškai vadinami dantų akmenimis. Dantų akmenys tampa puikia niša kauptis bakterijoms, kurios sukelia dantenų kraujavimą, ėduonies susidarymą, dantų jautrumą, dantenų uždegimą. Taip pat į apnašą įsigeria pigmentinės medžiagos ir dantų spalva gali patamsėti net keliais tonais, gali atsirasti blogas burnos kvapas. Šias problemas išspręsti Jums gali padėti tik reguliarūs vizitai pas burnos higienistą.

1 _207804b5b27ecŠeštąją metų savaitę gripu susirgo 245 žmonės, 66 iš jų – vaikai. Viršutinių kvėpavimo takų katarai diagnozuoti 245 žmonėms, 177 iš jų – vaikai. Sergamumo rodiklis jau siekė 127,5. Praėjusiais metais šiuo laiku gripas buvo diagnozuotas 382 žmonėms, 199 iš jų buvo vaikai, VKTK sirgo 383 rajono gyventojai, iš jų 261 vaikas. Sergamumo rodiklis siekė 195,1.

 

Konsultacine poliklinika_1Šilutės ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje jau kelios savaitės yra žymiai trumpesnės eilės ir mažiau triukšmo. Ir tai todėl, kad ligoninė įsigijo ir registratūroje įdiegė modernią eilių reguliavimo sistemą.

Tokios sistemos jau seniai nebe naujiena didžiųjų šalies miestų gydymo įstaigose. Ne naujiena jos ir Šilutėje, pavyzdžiui, rajono savivaldybės pastate stovi jau seniai. Tačiau rajono gydymo įstaigose tai vis dar retenybė.

 

tymaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai (ULAC) perspėja tėvus ir globėjus, kurie atsisako skiepyti savo vaikus ar atidėlioja vaikų profilaktinių skiepų kalendoriuje numatytų skiepų laiką. Šiemet sunkia infekcine liga – tymais jau susirgo devyni nuo šios ligos neskiepyti vaikai iki dešimties metų amžiaus. Susirgo ir devyni suaugusieji. Jie taip pat nebuvo pasiskiepiję nuo tymų arba jų skiepijimo būklė buvo nežinoma.

skirkevicius virgilijus_sidabrine_nendreKiekvieno mūsų sveikatos būklė, atsparumas ligoms priklauso nuo imuninės sistemos. Jei ji stipri, mūsų nevargina peršalimo ar kitos ligos, jei imunitetas nusilpęs – dažniau ir sergame. Rinkoje matome gausybę preparatų, skirtų imunitetui stiprinti, kaip pasirinkti tinkamai, klausėme ekspertų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt