Specialistų patarimai

common-wood-bock-1503083 960_720Šilutės visuomenės sveikatos specialistai informavo, kad šiemet mūsų rajono miškuose erkių aptiko 2-3 kartus daugiau nei pernai. O ištyrę rastas erkes nustatė, kad Laimo ligos sukėlėjus - borelijas - nešiojančių erkių šiemet yra 3 kartus daugiau nei pernai.

gintarine vaistine_zmogusJei vartojate bent dvejus ar daugiau skirtingų vaistų, reikėtų suklusti: vaistų nesuderinamumas gali sukelti rimtų pasekmių sveikatai. Laimei, nuo šiol vaistų suderinamumą bus galima nesunkiai pasitikrinti.

Spalio viduryje „Gintarinėse vaistinėse“ ir „Norfos vaistinėse“ pradėjo veikti viena pažangiausių Europoje vaistų suderinamumo sistemų. Martynas Gelžinis, „Gintarinės vaistinės“ vaistininkas ir valdybos narys, sako, kad ši naujovė padės žmonėms apsisaugoti nuo sveikatai bei gyvybei pavojingų situacijų.

R.BogusieneIšleisdami vaikus į ikimokyklinio amžiaus ugdymo įstaigas tikimės, kad vaikas valgys reguliariai ir šviežiai gamintą maistą. Tačiau daugelis tėvelių net nesusimąsto, kad vaikai gali valgyti ne tik saldainius, sausainius su iš dalies hidrintais riebalais, bet kramtyti kramtomąją gumą. Iš kur maisto produktai, draudžiami pagal Lietuvoje nustatytą vaikų maitinimo aprašą, patenka į ugdymo įstaigas?

Egl inkeviitPrasidėjus rudeniui imame prasčiau jaustis, apima neveiklumo jausmas. Susilpnėjęs imunitetas ir padidėjęs stresas dėl darbo, rūpesčių, kylančių dėl į darželius ar mokyklą grįžusių vaikų, ir pan. neretai tampa ir netikėtų ligų priežastimi, o dėmesys sveikesnei mitybai ir fizinio aktyvumo palaikymui visai išblėsta.

miegasŠiais laikais gerai išsimiegoti darosi prabanga. Mes dirbame, mokomės iki vėlumos, linksminamės iki paryčių. Kaip gerai išsimiegoti nepaisant streso?

Kaip rašo womanitely.com, nuolatinis neišsimiegojimas turi trumpalaikių ir ilgalaikių padarinių: prastėja nuotaika, sunkiau įsisavinti informaciją, mokytis, didėja ligų, netgi avarijų rizika.

Nuolatinis stresas, darbo rūpesčiai dažnai neleidžia užmigti, vartomės visą naktį. Jautresnės nervų sistemos žmonės dažnai kenčia nuo nemigos. Tinkamai smegenų veiklai labai svarbu gerai išsimiegoti. Miegas reikalingas ir tam, kad būtų hormonų balansas.

eye-care-kid-640x320Iki mokslo metų pradžios likus vos trims savaitėms, vaistinėse pagausėjo klausimų, kaip tinkamai paruošti vaikus mokyklai. Prieš pradedant pirmąją klasę arba sugrįžtant į mokyklą po vasaros atostogų, ypač svarbu pasirūpinti mažųjų akimis, mat mokykloje akys gauna didesnį krūvį nei įprastai.

pieno produktaiPirkėjai turi žinoti, kad sveikatai palankiausi maisto produktai dažniausiai yra be ženklinimo etikečių arba vienkomponenčiai produktai t.y. susidedantys tik iš vienos sudedamosios dalies, sako maisto technologė, sveikatai palankios mitybos ir gyvenimo būdo propaguotoja Raminta Bogušienė. Tačiau kaip iš jų gausos prekybos centre išsirinkti sveikiausius? Specialistė griauna mitus, jog lietuviškos daržovės sveikesnės už atvežtines, o pieno produktus reikėtų rinktis liesus.

degustacijaVisi žino, kad reikia valgyti reguliariai, kad pietūs yra pagrindinis valgymas, o vakarienė, tai pusė pietų porcijos. Žinoti yra viena, o kaip tai įgyvendinti visai kas kita. Mitybos specialistė Raminta Bogušienė atsako, kodėl blogus valgymo įpročius turėtume keisti ir kaip tai padaryti.

„Kaune vykusiame seminare „Sveikatai palanki vakarienė“ ne tik valgėme sveikatai palankius patiekalus, gamintus iš renginio rėmėjo UAB „Lidl Lietuva“ sveikatai palankių maisto produktų asortimento, bet ir nagrinėjome pagrindinius sveikatai palankios vakarienės principus. Šiais principais dalinuosi ir su Jumis“, - teigia VšĮ „Sveikatai palankus“ įkūrėja Raminta Bogušienė.

Vaiks nevalgoVasarą per karščius dažnai pastebime, kad valgyti norisi mažiau arba visai nebesinori. Ypač tai pastebi vaikų „nevalgiukų“ tėveliai. „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorius, vaikų mitybos specialistas doc. Vaidotas Urbonas sako, kad dažniausiai prasčiau valgantys vaikai puikiai auga ir yra visiškai sveiki, tad tėveliams neverta pernelyg jaudintis. Ekspertas pateikia ir pagrindines priežastis, dėl kurių tėvams atrodo, kad vaikas nevalgo.