Specialistų patarimai

 zoleliu kaukesSeniai žinome, kad kosmetikoje naudojamos visų šių augalų sultys, nuovirai, užpilai, bet galima naudoti ir sausas kaukes. Sausa vaistažolių kaukė sušildys odą, pagerins kraujotaką, o jų eteriniai aliejai įsiskverbs giliai į poras ir atliks savo kosmetinį poveikį.

pusryciaiMoksliniais tyrimais įrodyta, kad mityba turi reikšmingą įtaką sveikatai, lėtinių neinfekcinių ligų plitimui ir psichinei raidai, tačiau per 20 pastarųjų metų laikas, kurį žmonės praleidžia gamindami maistą, sutrumpėjo beveik 3 kartus - nuo 1 val. 40 min. iki 40 min.

Lietuvos gyventojų mitybos įpročių tyrimas, atliktas 2013 metais, parodė, kad tik 23,4 proc. lietuvių laikosi mitybos režimo ir valgo kasdien tuo pačiu metu, ir tik penktadalis žmonių rūpinasi, kad jų valgomas maistas būtų naudingas sveikatai. Dėl įtempto gyvenimo tempo dauguma mieste gyvenančių žmonių netgi atsisako pusryčių, valgydami tik du kartus per dieną - pietus ir vakarienę.

 kiausiniu-marginimas.81Kasmet artėjant Velykoms, laužote galvą, kodėl vištų kiaušiniai yra skirtingų spalvų ir kurie gi - balti ar rudi yra naudingesni? Kodėl vieni kiaušiniai virdami sutrūkinėja, o kiti - ne? Nuo ko priklauso jų lukšto tvirtumas?

aukstakulniai copyAr aukštakulniai bateliai ir sveikos pėdos yra nesuderinami? Kokią įtaką mūsų pėdoms turi judėjimo stoka?
Į šiuos ir kitus daugeliui rūpimus klausimus apie pėdų grožį ir jų sveikatą atsako “Northway” medicinos centro gydytojas ortopedas - traumatologas Aleksas MAKULAVIČIUS.

pusu copyPavasaris - ne tik atgaiva sielai, bet ir iššūkis kūnui. Šiuo metų laiku puola ligos, todėl sveikatai tenka skirti daugiau dėmesio nei įprastai.

Žolininkė Aušra Žvirblienė, remdamasi paveldo tradicijomis, sukūrė aibę receptų, padedančių stiprinti imunitetą, apsisaugoti nuo ligų ir netgi numesti vieną kitą kilogramą. Ji pataria - nesigriebkime vaistų vos progai pasitaikius, o vartokime natūralius augalus.

sviestas copyMitybos rekomendacijos, kuriomis žmonės buvo raginami vengti sviesto ir nenugriebto pieno produktų, turėjo niekada nepasirodyti, sako ekspertai. Prieš tris dešimtmečius paskelbtos rekomendacijos, pasirodo, atsisuko kitu lazdos galu ir pridarė nemažai žalos.

odontologas copyVasario 9-ąją minėtos šventosios mergelės Apolonijos varduvės. Pasak legendos, šv. Apolonija laikoma odontologų globėja, nes dėl tikėjimo Kristumi buvo nukankinta: jai išrauti dantys ir galiausiai sudeginta ant laužo.
Šv. Apolonija tapo dantų skausmą kenčiančiųjų globėja, o XVIII a. garsaus prancūzų chirurgo - odontologo P.Fušaro iniciatyva pradėta laikyti visų odontologų sergėtoja.

viduriu uzkietejimas sediVidurių užkietėjimas - problema, su kuria galima kovoti natūraliais būdais. Dažniausiai šį negalavimą sukelia netaisyklingas gyvenimo būdas: valgymas paskubomis, sausas maistas, sėdimas darbas, stresas, skysčių trūkumas.

Įvairūs tyrimai rodo, kad funkcinis vidurių užkietėjimas vargina apie 15 proc. žmonių. Tarp vyresnių negu 60 m. asmenų šis negalavimas dar dažnesnis - apie 30 proc. Moterys serga dažniau negu vyrai. Tai gali nulemti tokie ypatumai kaip gimdymai, silpnesnis raumenynas, mažesnis fizinis aktyvumas, mitybos įpročiai, psichikos savitumai.

darzoves copyVis daugiau žmonių renkasi sveiką mitybą, kurios pagrindas yra šviežios daržovės ir vaisiai. Tačiau vis didėjantis įvairių chemikalų (pesticidų, konservantų, augimo stimuliatorių ir pan.) naudojimas auginant daržoves ir vaisius kelia abejonių tokių produktų nauda.

Tikslas lyg ir paaiškinamas: tai siekis apsaugoti augalus nuo kenkėjų, trąšomis padidinti derlių, stimuliatoriais pagreitinti augimą, konservantais kuo ilgiau išsaugoti derlių. Bet tai, kad jų kasmet naudojama vis daugiau - kelia nerimą.

Juolab kad visų šių chemikalų neigiamas poveikis žmogaus sveikatai jau įrodytas - jie pavojingi tuo, kad kaupiasi organizme, gali sukelti ūmius apsinuodijimus, alergines reakcijas, imuninės sistemos sutrikimus, įvairias chroniškas ligas, piktybinius auglius ir t.t.