Renginiai ir pramogos

 

Untitled-1 copyLeidybos namai „Terra Publica“ su dideliu džiaugsmu pristato gegužės mėnesį pasirodžiusią knygą „Vysla per Lenkiją“ ir kviečia susitikti birželio 13 d. (trečiadienį) 17.00 val. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Tilžės g. 10, Šilutė).

Lygiai prieš metus skaitytojams buvo pristatyta pirmoji nacionalinės ekspedicijos knyga „Nemunu per Lietuvą“. 2017 m. šis leidinys tapo perkamiausia pažintine knyga Lietuvoje.

 

biblioteka simtmecio_vasara2Šilutės miesto šventės metu F.Bajoraičio viešoji biblioteka į Vasaros kiemelį pakvietė miestelėnus ir miesto svečius pasitikti Šimtmečio vasarą. Renginyje dalyvavo aktorius, bardas Gediminas Storpirštis ir literatas Juozas Žitkauskas. Jie atliko literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Tėvynė Lietuva – mielesnė už sveikatą“.

Burbuliatorius 2Daugybės spalvotų muilo burbulų, vaikų klegesio ir tėvų šypsenų buvo pripildytas pirmadienio vakaras. Jau dešimtąjį sezoną šilutiškiai prisijungė prie iniciatyvos ir visi kartu atidarė mūsų mieste jau septintąjį Burbuliatoriaus sezoną, o tuo pačiu ir pasitiko vasarą.

DSC 4586Paskutinįjį gegužės savaitgalį Pamario krašto perlas - Šilutė, šventė 507-ąjį savo gimtadienį. Pagerbti šilutiškius atvyko svečių iš Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, aktyviai mylimo miesto šventiniuose renginiuose dayvavo ir patys šilutiškiai, matantys prasmę gyventi čia ir kurti Šilutės istoriją, kuria galime didžiuotis.

Bene svarbiausiu miesto šventės akcentu tapo miestelėnų, bendruomenių, mokyklų, nevyriausybinių organizacijų, verslo įmonių eisena pagrindine miesto gatve. Linksmai nusiteikę pražygiavo daugiau kaip 2000 žmonių, dar daugybė šilutiškių juos stebėjo, fotografavo ir filmavo. Eisenoje buvo galima pamatyti šarvuotų viduramžių riterių,šokėjų, pareigūnų su tarnybiniais šunimis ir netgi... bokso ringą, kuriame vyko kova.

Policijos atstovai džiaugiasi, kad miesto šventė praėjo be didelių incidentų. Tuo tarpu renginio organizatoriai buvo maloniai nustebinti žiūrovų gausa šeštadienio koncertuose - tiek jų nebuvo net jubiliejinės miesto šventės renginiuose.

 

IMG 37812018 m. birželio mėn. 9-10 dienomis Klaipėdoje vyks tradicinė Lietuvos vakarų krašto dainų šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ iniciatyvai pritarė Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos chorų sąjunga.

Miesto kultūros tradicijos gerai žinomos ne tik Lietuvoje, - jos garsina mūsų kraštą ir Pasaulyje. Čia gilios chorinės tradicijos, prasminga Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto lietuvių dainų švenčių istorija – įdomus ir savitas reiškinys, kurių pradžia siekia kur kas ankstesnį laikotarpį – XIX a. pabaigą.

Sekmines Vanagiu_3Jubiliejinės Sekminės - neįprastoje vietoje ir neįprastai, - taip galima pasakyti apie gegužės 19-ąją Žemaičių Naumiestyje jau 10-ąjį kartą nuskambėjusią Sekminių šventę.  

Naumiestiškių Sekminės jubiliejinės tik todėl, kad prieš 10-metį jos čia buvo atkurtos. Tačiau tikroji Sekminių šventė šiame krašte mena gal visą 100, o gal ir dar daugiau metų. Ir tuomet, tarpukariu jas organizavo dvasiškiai, o vykdavo toji šventė po šv. Mišių, tiesiog bažnyčios šventoriuje.

Prisiminę šias tradicijas naumiestiškiai šiemet ir surengė Sekmines šventoriuje. Tiesa, ilgametei tradicijai nenusižengė surengdami edukacines programėles krašto mažiesiems - kartu su jais berželiais puošė naumiestiškių sodybas ir miestelio erdves, o pievose besiganančioms juodmargėms pynė vainikus.

Baltoji vakariene_6_sveksnaKai praėjusį šeštadienį daugelio pasaulio žmonių akys grožėjosi baltumu ir prabanga suspindusiomis Vindzoro rūmų (Jungtinė Karalystė) vestuvių iškilmėmis, kurių metu susituokė princas Harry ir jo išrinktoji Meghan Markle, į neeilinę puotą šilutiškius pakvietė ir Šilutės muziejaus darbuotojos. Tądien, minėdamos Europos muziejų nakties renginį, mūsų muziejininkės H.Šojaus dvaro kiemelyje surengė Baltąją vakarienę, pavadintą itin pavasariškai - „Kai dvare žiedais sninga“.

Ir kai iš vakarėjančio dangaus atvykusius į puotą svečius glostė saulės šviesa bei šiluma, dvaro aplinkoje tikrai snigo baltais žiedais... Baltai padengtus stalus, baltai pasipuošusius žmones sveikino dvaro damos, o visą atmosferą grakštumu ir elegancija persmelkė kelionė į Renesanso ir Ankstyvojo baroko laikus, kuriuos padėjo atkurti ne tik ištaiginga aplinka, bet ir paslaptingąsias epochas menanti muzika bei šokiai.

 

miesto sventes_renginiaiKaip ir įprasta, paskutinįjį gegužės savaitgalį šilutiškiai švęs Šilutės miesto gimtadienį, - šiemet jau 507-ąjį. Šventės organizatoriai žada, kad sau įdomios veiklos ar pramogų šventės dienomis ras kiekvienas.

Penktadienį įvyks šventės atidarymo koncertas, kuriame pasirodys akordeono virtuozas Martynas Levickis, Vilniaus miesto ansamblis „Mikroorkestra“ bei roko dainininkas Povilas Meškėla.

Šeštadienį pagrindine Šilutės gatve pražygiuos šventinė eisena, kurioje žada dalyvauti arti 2000 žmonių, beveik pusšimtis krašto įmonių. Šią eiseną lydės Šilutės aeroklubo lėktuvai, iš kurių bus mėtomi saldainiai. Vienas saldainis bus laimingas - jį radęs žmogus laimės skrydį dviems.

Senojo turgaus aikštėje veiks įvairios pramogos, įvyks viduramžių riterių turnyras. Miesto šventės metu šilutiškiai tarsi bus kviečiami atsisveikinti su senąja turgaus aikšte, tokia kokia ji yra dabar, nes visai netrukus prasidės šios miesto dalies rekonstrukcija.

Burbuliatorius animatoriaiBeprasidedanti vasarą žada dar vieną šio metų laiko renginį - šilutiškių jau pamėgtą „Burbuliatorių“. Lietuvoje ir pasaulyje jubiliejinis - dešimtasis sezonas startuoja jau gegužės 28 dieną 18.30 val., parke šalia Kultūros ir pramogų centro.

Šventės atidarymo renginyje koncertuos jaunimo grupės, mažuosius lankytojus džiugins nemokamas batutas ir Pelytė Minė, Peliukas Mikis bei Katytė.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos