Savivaldybėje

32127575Kai kurie Šilutės gyventojai prie namų stato vaizdo stebėjimo kameras, dažniau tikrina ar užrakintos durys, uždaryti langai, ir į savo namus neįsileidžia nepažįstamų asmenų.

Nerimą kelią plėšikų įsibrovimai į privačius namus ir vagystės iš jų. Policija informuoja, kad praėjusią savaitę į namus Pagryniuose įsibrovę vagys pasisavino aukso dirbinių ir pinigų, kurių vertė 35 070 eurų. Dar viena stambi vagystė įvyko sausio viduryje Šilutėje, kai į namą Dirvų gatvėje įsibrovę vagys jį apvogė, šeimininkai patyrė beveik 8000 eurų nuostolį.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Greta Kęsminaitė informuoja, kad vagys pastaruoju metu jau naudoja naują braižą. Sausį Šilutės rajone įvyko 19 vagysčių. Gruodį daug kam baimės įvarę rajone siautėję kaukėti užpuolikai – suimti.

Tuo tarpu ekspertai perspėja, kad parankiausias sąlygas vagystei sukurti, o kartu ir užkirsti jai galimybes galime mes patys.

 

zalia paukstiena_0Įgyvendinant kovos su šešėliu priemones ir įvertinus dėl paukščių gripo Europos valstybėse susidariusią sudėtingą situaciją paukštininkystėje, Lietuvoje imtasi neplaninių prevencinių kontrolės veiksmų. Vienas tokių – intensyvesnė įvežamos ir rinkoje parduodamos paukštienos ir kitų gyvūninių produktų kontrolė. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai vykdo patikras mažmeninės prekybos vietose, turgavietėse, sandėliuose ir keliuose. Didžiausias dėmesys kontrolės metu skiriamas atsekamumui, produktų ženklinimui, jų saugojimo temperatūrai ir higienos reikalavimams.

cepelinai klumpeVisas tris savaitgalio dienas Šilutė kvepėjo tradicinės lietuvių virtuvės patiekalu – cepelinais, miesto kavinių puoduose jų garavo šimtai porcijų. Taip aktyviai Šilutės verslininkai prisijungė prie akcijos „Pavaišink senjorus cepelinais“.

Tokia jau trečius metus Lietuvoje vykstanti akcija pradžiugina vis daugiau senjorų, nes jiems tai galimybė ir gardžiai papietauti, ir sekmadienio popietę iš namų išeiti, smagiai pabendrauti su bendraminčiais.

Šilutės verslininkams, žinia, tokia akcija - darbymetis, nes vienos įstaigos tądien turėjo pagaminti po kelias dešimtis, kitos – net po kelis šimtus cepelinų porcijų. Kartu tai ir pasidalijimas savo pelnu su šalia esančiu, nes tądien vyresnio amžiaus kavinių lankytojai vaišinti nemokamai. Visgi mūsų krašto įmonių vadovai sako pritariantys tinklaraštininko Riebaus katino nuomonei, jog „Laimė nėra gauti, laimė yra duoti...“

antanas krusnauskasArtėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio jubiliejui, Šilutės rajono taryba nutarė suteikti Šilutės miesto Garbės piliečio vardą Antanui Krušnauskui – pirmajam Šilutės miesto merui (1990 – 1995).

Untitled-1 copySausio 18 d. Švėkšnos herbas atšventė savo dvidešimtmetį. Jį 2000 m. sausio 18 d. prezidentas Valdas Adamkus patvirtino dekretu Nr. 754. Herbo etalono autorius – dailininkas, grafikas, knygų iliustratorius Arvydas Stanislavas Každailis.

Herbas – valstybės, miesto, teritorinio vieneto, organizacijos, luomo, giminės, asmens skiriamasis ženklas, esantis vėliavose, monetose, spauduose, ant pastatų, buities rakandų, knygose. Herbai kuriami įvairia technika pagal griežtas heraldikos taisykles.