Savivaldybėje

 

1537426 6f27b8cb849da33ac824a1ea95dab415Brangūs Lietuvos žmonės, kreipiuosi į Jus visam pasauliui susiduriant su koronaviruso pandemijos iššūkiu. Atėjo metas, kai privalome imtis neatidėliotinų veiksmų. Negalime sau leisti atsainumo ir neatsakingumo. Turime susivienyti ir daryti tai, kas privalu. Kiekvienas iš mūsų. Tik taip užkirsime kelią potencialiam viruso išplitimui mūsų šalyje. Kito būdo tiesiog nėra.

moss-2942497 960_720Miškai – mūsų planetos plaučiai. Jie ypač gyvybiškai reikalingi dabar, kai dėl žmonių veiklos pasekmių vyksta klimato kaita ir iškilo grėsmė ne tik mus supančiai gyvajai gamtai, bet ir mums patiems. Todėl įvairiuose patvirtintuose ir rengiamuose Europos ir šalies programiniuose dokumentuose numatyta didinti miškų plotus ir jų atsparumą klimato pokyčiams. Lietuvos miškingumą artimiausiais dešimtmečiais planuojama padidinti nuo 33,6 iki 38 proc., t. y. ateityje planuojama papildomai įveisti apie 300 tūkst. ha naujų miškų. Šiam tikslui įgyvendinti fiziniams asmenims, kuriems žemė priklauso nuosavybės teise, ir savivaldybėms skiriama parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014 - 2020 metų programos priemonę ,,Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“. Paramos dydis nuo 2019 m. padidintas maždaug 10 - 20 proc., atsižvelgiant į veisiamas medžių rūšis ir taikomas miško apsaugos priemones.

 

begiaiLauros vardu pavadinta audra vis smarkiau siautėja Pamario krašte. Stiprius vėjo gūsius jaučia tiek daugiabučių, tiek individualių namų gyventojai. Tuo tarpu ugniagesiai gelbėtojai nespėja nuo kelių traukti nuvirtusių medžių.

 

audra lauraPraėjusi naktis siaubinga buvo ir Šilutės rajone: Gorainių kaime vienas po kito užsidegė keturi ūkiniai pastatai, Šyšgiriuose vėjas sugriovė fermą, kurioje buvo apie 200 karvių, Senojo turgaus aikštėje vėjas nuplėšė dalį namo stogo.

Vėjo gūsiai Šilutės rajone siekė iki 33 m/s, tad medžiai krito kaip degtukai, ugniagesiai gelbėtojai nespėjo jų traukti nuo važiuojamosios kelių dalies. Skraidė ir autobusų stotelės, šiukšlių konteineriai, vėjas draskė stogus.

Daugybė Šilutės rajono gyventojų liko be elektros.

 

UntitledVyriausybės ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimu, šalies mastu stabdoma ugdymo įstaigų veikla. Nuo pirmadienio pamokos nevyks ir Šilutės mokyklose, nedirbs vaikų darželiai. Leisti vaikus į darželius ir mokyklas rytoj - nerekomenduojama. Šiuos ir kitus sprendimus, kurie privalomo tiek privačioms, tiek biudžetinėms įstaigoms, priėmė šalies Vyriausybė.

Šiandien Šilutės rajono savivaldybėje vyko pasitarimas, o rytoj bus šaukiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.