Istorija

Knygos ir CD disko Paggi krato Lietuvinink valgiai pristatymas2016 m. vasario 24 d. 17.00 val. kviečiame į Klaipėdos etnokultūros centrą (Daržų g. 10), kur bus pristatoma pagėgiškės etnografės Aksaveros Mikšienės kulinarinio paveldo knyga ir CD diskas Pagėgių krašto „Lietuvininkų valgiai“. Leidinyje sugulė 25-erius metus rinkta medžiaga apie lietuvininkų mitybos tradicijas, virtuvę bei senųjų pievininkų ir laukininkų kulinarinio paveldo receptai.

Uzgaveniu tradicijos gamina kaukes 4„Kas Užgavėnių šventei nesiruošia, tas visus metus snaudžia“, - byloja senolių išmintis.

Užgavėnės arba Šiupinio šventė (taip anksčiau vadinta mūsų kraštuose) -visai netoli. Jau antradienį (vasario 9 d.) į dvikovą stos Lašininis su Kanapiniu, vaikščios įvairiausio plauko persirengėliai, bus deginama Morė, ruošiamos sočios vaišės.

Sausio 28 ir vasario 2 dienomis etnodirbtuvėlėse muziejininkai šilutiškius mokė pasigaminti Užgavėnių kaukes.

Šiandien kartu su Šilutės Hugo Šojaus etnografe Indre Skablauskaite papasakosime, kaip Šiupinio šventę šventė lietuvininkai, kuo šišioniškiškas šiupinys skyrėsi nuo žemaitiško ir kodėl Užgavėnių antradienį negalima plauti plaukų ir dirbti sunkių darbų.

Na, o pasigardžiavimui pateiksime tik mūsų kraštui būdingą šiupinio receptą!

 Eksponatai publika2DSCN0031Sausio 15-ąją, minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Didžiosios Lietuvos dieną, į tradicinį, bet kasmet neeilinį renginį kvietė Šilutės Hugo Šojaus muziejus. Susirinkusiems svečiams buvo pristatyta paroda „Eksponatai - laikmečio liudininkai“, kurioje parodyti visi 2015 metais muziejui dovanoti eksponatai ir paties muziejaus įsigytos, restauruotos istorinės vertybės.

„Atidarėme parodą, kurioje tik Jūsų dėka muziejaus fondai kasmet pasipildo naujais eksponatais. Jie jums kelia įvairius prisiminimus ir nostalgiškus jausmus. Daugelį metų šie daiktai buvo saugomi jūsų šeimose, tai - tarsi praeities relikvijos ateities kartoms“, -  eksponatų dovanotojams bei kitiems smalsuoliams sakė muziejaus direktorė Roza Šikšnienė. Ji pasidžiaugė unikaliomis vertybėmis, kurios atrado naujus ir patikimus namus - muziejų, ir pažadėjo, kad muziejus, priimdamas dovanas, įsipareigoja ne tik jas tinkamai saugoti, bet ir moksliškai aprašyti bei suteikti galimybę jas pamatyti visiems to norintiems.

Iš viso H.Šojaus muziejaus rinkiniai pernai papildyti 1452 eksponatais: 697 iš jų paskirti į pagrindinį fondą, o 755 - į pagalbinį. Dalis muziejinių vertybių perduota Šilutės H.Šojaus muziejaus filialui - Švėkšnos muziejui.

Vertingi daiktai papildė archeologijos, bonistikos, dailės, etnografijos, fotografijos, liaudies meno, raštijos, istorinių eksponatų rinkinius.

 asmenukes sparnuota galvaŠilutės Hugo Šojaus muziejus trečiadienį, sausio 20-ąją, kvietė visus pasiimti telefonus ir asmenukių lazdas bei kartu paminėti Tarptautinę asmenukių muziejuje dieną.

Jau trečius metus pasaulyje rengiamos šios akcijos tikslas - įsiamžinti greta unikalių eksponatų, atgaivinti ekspozicijas, pristatyti muziejų kaip aktyvią, dinamišką, šiuolaikišką kultūros instituciją.

Įamžintais vaizdais, pažymint juos #AsmenukėMuziejuje, lankytojai buvo kviečiami dalintis socialiniuose tinkluose. Taip gyventojai buvo skatinami iš naujo atrasti muziejų kaip vietą, kurioje galima linksmai ir netradiciškai praleisti laiką, kūrybiškai pažvelgti į eksponatus ir juos savaip interpretuoti.

nakties zygis Vyduno gimnazija zygisMinint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 93-ąsias metines, jau penkioliktą kartą įvyko tradicinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilėlių takais“. Naktį įveikti 25 kilometrus, spaudžiant 15 laipsnių šalčiui, nepabūgo ir šilutiškiai - Vydūno gimnazijos mokiniai su mokytojais Lilija, Sauliumi ir Linu Zdanevičiais, ir jaunieji Šilutės šauliai, vadovaujami Donato Jauniaus.

„Niekas nesušalo, visi grįžo laimingi ir pasiryžę kitais metais vėl dalyvauti“, - kelionę komentavo Šilutės Vydūno gimnazijos pilietinio ugdymo mokytojas Linas Zdanevičius.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt