NVO veikla

sveksnos neigalieji riterieneNeįgaliųjų dienos minėjimas yra paskata kalbėti ne tik apie likimo nuskriaustuosius, bet ir apie vieną veikliausių švėkšniškių bendruomenę - Šilutės neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyrių, kuriam ketverius metus vadovauja draugijos siela Ingrita Riterienė. Už nuopelnus miesteliui šiemet ji apdovanota didžiausiu Švėkšnos prizu - šv. Jokūbo statulėle, yra „Metų švėkšniškis 2014“ laureatė ir 2015-ųjų metų Gimtosios žemės „Jorio“ laimėtoja.

Rinkiminė - ataskaitinė konferencija, šv. Mišios už neįgaliuosius, išvyka į Vilnių, kūrybinės dirbtuvės - tokiu ritmu dvi savaites pulsavo draugijos gyvenimas.

egle neigaliuju silute visiAntradienio rytas Šilutės neįgaliųjų draugijoje prasidėjo įtemptai: čia atburzgė kranas, kuris neįgaliesiems padėjo papuošti dvi jų kieme augančias egles.

skablauskaite galinskiene simonosVilniaus rotušėje vykusio Etnografinių regionų metų baigiamajame renginyje pagerbtos ir Etninės kultūros globos tarybos padėkos raštais apdovanotos mūsų krašto atstovės Vaida Galinskienė, lietuvininkų tarmės atstovė, Šilutės pirmosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, ir Birutė Servienė, Mažosios Lietuvos papročių, tradicijų žinovė, tautodailininkė, Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė.

mokytojai senjoraiŠilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre mokytojų senjorių klubas „Liepa“ rinkosi į adventinę popietę, kurios metu, vadovaujant senjorėms Marytei Čepulienei ir Stasei Mockuvienei, prisiminti Kūčių papročiai, plevenant žvakių liepsnelėms skambėjo kalėdinės giesmės.

Taip praėjo paskutinis šiais metais moterų susitikimas, jei neskaičiuosime gruodžio 15 d. dar laukiančio F.Šopeno valsų vakaro Klaipėdos Koncertų salėje. Ir nejučia kyla noras pažvelgti į pradžią: kaip, kodėl, kam kilo mintis susiburti į klubą.

seneliu popiete sandoraGrupelė Vokietijos Rostoko mieste gyvenančių ir mūsų kraštą nuolat prisimenančių žmonių ištisus metus renka paramą, kurią artėjant Kalėdoms kasmet gabena į Šilutę ir čia padeda surengti šventę šimtui krašto senolių. Šiemet jau jubiliejinį - 20-ąjį - kartą.

Todėl šeštadienį Šilutės evangelikų - liuteronų bažnyčios labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ patalpose vėl buvo jauku nuo šypsenų, malonių visus metus nesimačiusių žmonių apsikabinimų, šiltų palinkėjimų. Čia vyko kasmetinis Advento pradžios renginys, kurio metu garbaus amžiaus žmonės gėrėjosi jaunųjų miesto menininkų ir sandoriečių globojamų vaikų pasirodymais, skanavo gardžių vaišių, o išeidami namo išsinešė ir asmenines dovanėles.