Švietimas

 Vetrungiu kelio_uzdarymas_1Pasibaigus vasaros sezonui kultūrinio projekto „Vėtrungių kelias“ partneriai aptarti šių metų rezultatus susirinko Klaipėdos rajone, J. Gižo sodyboje Drevernoje. Susipažinę su muziejaus ekspozicija, paskanavę dreverniškių žuvienės, senoviniu kuršių marių laivu – reisine išplaukė į Juodkrantę, pas partnerius kitapus marių, į Liudviko Rėzos kultūros centrą.

konstitucijos egzaminasRugsėjo 27 d. vykusį 10-ąjį Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminą laikė 6 šilutiškiai: Tarybos narys Algirdas Gečas, portalo „Šilutės Eta Žinios“ leidėjas Orestas Lidžius bei Savivaldybės administracijos darbuotojai Aurelija Tamošauskienė, Silvija Tverskienė, Vita Stulgienė, Klemensas Stulga.

13555 6d2e83ddaa8576c79611fb754954c700Galutiniais duomenimis šiais mokslo metais į profesines mokyklas priimta  23,7  tūkst. mokinių. Tai 1800 mokinių, arba 8 proc., daugiau nei pernai ir 20 proc. daugiau nei buvo numatyta priimti.

knygos 15 Kasmet pasirodo apie 600 naujų lietuviškų knygų vaikams, o paskelbtos 100 reikšmingiausiųjų taptų literatūros kanonu, parodančiu tiek mums, tiek pasauliui, kokių knygų mes turime, LRT KLASIKAI sako vaikų literatūros tyrinėtojas Kęstutis Urba. Tai, kad jaunos mamos skaito knygas vaikams, anot profesoriaus, džiugina, bet reta iš jų atiduos balsą už Valančiaus „Vaikų knygelę“ – tikėtina, kad tai padaryti teks literatūros specialistams.

mokinys-mokykloje-67357306Nacionalinis egzaminų centras (NEC) paskelbė šių metų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatus. Ir Šilutės rajono, ir visos Lietuvos dešimtokų žinios šiemet geresnės nei pernai.

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Žemailienė sako, kad mūsų rajono moksleivių egzaminų rezultatai daugelį metų yra panašūs kaip visoje Lietuvoje.

Šiemet šalies dešimtokų lietuvių kalbos egzaminų vidurkis yra 6,54, o mūsų rajone - 6,46, matematikos - atitinkamai 5,76 ir 5,41.

Nors šiemet dešimtokai egzaminus išlaikė geriau nei pernai, tačiau miesto pagrindinių mokyklų (Martyno Jankaus ir Pamario) rezultatai nėra džiuginantys. Daugumos dešimtokų aukščiausias matematikos egzamino įvertinimas buvo 4, o penketą sugebėjo gauti tik vienas Pamario pagrindinės mokyklos dešimtokas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos