Švietimas

saugu biblioteka astrauskiene 12014 metų vasarą prasidėjusi iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ įsibėgėjo - šiuo metu bibliotekas jau globoja kelios dešimtys veiklių žmonių.

Saugų bibliotekos globėja yra švėkšniškė, Saugų seniūnijos raštvedė Violeta Astrauskienė. Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ suteikė šį oficialų statusą Violetai kaip ilgametei Saugų filialo bibliotekos partnerei, kuri dalyvauja beveik kiekviename bibliotekos organizuojamame renginyje, pagarsindama apie tai rajono žiniasklaidoje, pati organizuoja savo kūrybos pristatymus, fotografijų ir piešinių parodas, kūrybines dirbtuves. Bibliotekos globėja savo veikla yra prisidėjusi ne prie vienos bibliotekos iniciatyvos.

Ventes ragasKviečiame pažinti Nemuno deltos regioninį parką, pamario krašto etnografinį palikimą, dalyvaujant edukacinėje programoje „Potvynio apsupty“. Nemuno deltos regioninis parkas yra unikalus, jame gausu savito grožio gamtos ir įdomūs kultūros paveldo objektai.

Kas tau lauzo galvaLietuvos paštas kartu su Nacionaliniu diktantu kviečia gyventojus rinkti sunkiausios rašybos lietuviškus žodžius. Iš dažniausiai paminėtų žodžių, kurių rašyba žmonėms kelia keblumų, bus sudaryta atmintinė, padėsianti įsidėmėti sudėtingos rašybos žodžius ir pasiruošti finaliniam Nacionalinio diktanto rašymo etapui. Iniciatyvą palaiko Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK).

nacionalinis diktantas visiŠilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje šeštadienį, vasario 27-ąją, buvo galima pasitikrinti lietuvių kalbos žinias- dalyvaujant Nacionalinio diktanto konkurse.

Toks konkursas Lietuvoje surengtas devintus metus iš eilės ir kvietė pasivaržyti raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio kategorijose.

Nors dar išvakarėse šilutiškių dalyvių buvo užsiregistravę vos keturi, konkurso dieną į Šilutės F.Bajoraičio viešąją biblioteką atvyko daugiau - iš viso 13. Iš jų oficialiai pirmą kartą Nacionalinį diktantą ryžosi rašyti šeši.

Viešosios bibliotekos filialuose Nacionalinį diktantą rašė dar 18 gyventojų: Kintuose - 7, Pašyšiuose - 6, Žemaičių Naumiestyje - 5.

savivaldybe 1Šilutės r. savivaldybės taryba praėjusią savaitę patvirtino sąrašą kultūros projektų, kurie bus įgyvendinti 2016 metais gavus savivaldybės Kultūros programos finansavimą.

Kultūros projektų vertinimo ir atrankos komisija, kuriai vadovavo  Savivaldybės tarybos narė Laimutė Uselienė, pasiūlė finansuoti penkių kultūros įstaigų 7 projektus.

Jiems išdalinta 10 561 euras.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos