Svetainė

E.Petrausko sutiktuvės Šilutėje. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Olimpinio bronzos medalio laimėtojas Evaldas Petrauskas (20 m.) nesiskiria su mėgstama pliušinių žaislų kolekcija ir mielai demonstruoja įspūdingą tatuiruotę — motinos dovaną 16-ojo gimtadienio proga. “Nuo... iki...” (LNK) kūrybinę grupę jis pakvietė į seniai namais tapusį bendrabučio kambarį.

Kai grįžusius iš Londono olimpiečius sveikino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, o susirinkusi minia skandavo: “Ačiū! Ačiū!”, vargu ar kas nors nutuokė, kad bronzos medalio laimėtojo sąskaitoje — vos keli litai.

Vaikino biudžetą netrukus papildys 150 tūkstančių litų. Tai — premija už laimėjimą. O už sutaupytus pinigus įsigytą nenaują jo “Audi A4” pakeis naujutėlaitis BMW. Svajonių automobilis — tai dovana už medalį Lietuvai.

Per du darbo dešimtmečius P.Auksorius pats padarė nemažai tokių lesyklų ir ėdžių.Savaitgalį savo profesinę šventę minėję visos Lietuvos miškininkai šį kartą suvažiavo į Ukmergę. Čia pagerbti darbščiausi šios profesijos atstovai, tarp kurių buvo ir Šilutės urėdijos atstovas - Žemaičių Naumiesčio girininkijos eigulys Pranas AUKSORIUS.

Naumiestiškiui įteikta Generalinio miškų urėdo Benjamino Sakalausko pasirašyta padėka už brandų ir prasmingą darbą Šilutės krašto miškams bei nuolatinį tobulėjimą profesinėje veikloje.

Ilgametis miškininkas jau yra pelnęs ne vieną savivaldybės ir seniūnijos padėką, bet ir šį kartą sako tikrai nesitikėjęs tokios pagarbos.

Tarp 97 proc. pokerio žaidėjų vyrų nesunku pastebėti šviesiaplaukę šilutiškę. / Asmeninio archyvo nuotr.„Aš būsiu tokia pat kieta kaip Antanas Guoga!“ - sako vienintelė pokerio profesionalė iš Lietuvos, šilutiškė Daiva BARAUSKAITĖ.

Stebint jos ryžtą tuo suabejoti sunku. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvenanti mergina pokerio pasaulyje geriau žinoma pseudonimu Baltic Blondie - Blondinė iš Baltijos šalies. Dar karjeros pradžioje Las Vegase po pergalės Blondinei ranką spaudė ir komplimentus žėrė apie 80 vyrų, kuriuos ji nurungė prie pokerio stalo.

Daiva iš Šilutės išvyko dirbti manekene, vėliau - studijavo verslą ir ekonomiką, dirbo gerai apmokamą perspektyvų darbą finansų srityje, kol nusprendė surizikuoti - metė tai ir tapo profesionalia pokerio žaidėja.

„Šilutės naujienų“ istorijoje - pirmasis straipsnis apie pokerį ir gražuolę lietuvaitę, besiskinančią kelią į aukštumas.

kuzma jaunysteRašyti straipsnį apie žmogų, apie kurį turi būti rašomos knygos - sudėtinga. Praėjusią savaitę Amžinybėn iškeliavęs menininkas Stanislovas KUZMA juknaitiškių atmintyje išliks kaip žmogus legenda. Kūrėjas iš didžiosios raidės, bei dvasingumo etalonas, kuris paliko savo pėdsaką skulptūrose.

„Juknaičiai pakeitė mano gyvenimą“, - yra sakęs S.Kuzma, gyvenvietės parke palikęs išskirtinių kūrinių, vėliau tapusių Juknaičių simboliais. Šį gyvenimo periodą menininkas visuomet prisiminė su ypatinga šiluma.

„Gražiausias mano gyvenimo tarpsnis liko ten, Juknaičiuose...“ - nostalgiškai prisipažino. Menininko skleistą šviesą prisimena visi, kuriems teko su juo bendrauti, ir dėkoja likimui, kuris juos suvedė.

improvizacine sokio fotosesija foto Aruno StaponoŠokis gali būti ne tik saviraiškos forma ir malonumas, bet ir gyvenimo variklis. Šilutiškę Ingą KUZNECOVĄ šokio sūkurys įsuko nuo mažumės ir nepaleido iki šiol. Choreografė, šokio mokytoja ir atlikėja yra įsimylėjusi Lietuvoje dar tik populiarėjantį ir ne visiems įprastą šokio stilių - šiuolaikinį šokį.

Daugelis, pirmą kartą išvydęs ją šokančią, lygina su kosmonaute, tačiau Ingai tai kelia šypseną ir dar didesnį norą išpopuliarinti ir supažindinti žmones su šokiu.

Jauna kūrėja jau spėjo parodyti du savo kūrybos šokio spektaklius ir šiuo metu kuria trečiąjį, kurio tema aktuali kiekvienam lietuviui - spektaklis bus apie krepšinį.

irkluotojas gintarasŽiūrint vaizdo įrašą, kaip anglų rinktinė irkluoja Drakonų valtį, atrodo, kad vaizdelis kompiuterine programa bent kelis kartus pagreitintas. Nė velnio. Vienas iš rinktinėje irkluojančių vaikinų - 15-metis šilutiškis Gintaras KAMINSKAS savo įvertinimų kolekcijoje jau gali rikiuoti Europos Drakonų valčių čempionato apdovanojimus. Vaikinas prisipažįsta - šiuo metu negalėtų gyventi be irklavimo, be baidarių, o jei prireiktų, pirmiausia apdraustų savo rankas, nes jos laiko irklą.

Šaliai vis dar skendint euforijoje dėl olimpinio aukso ir skanduojant plaukikės Rūtos Meilutytės vardą, šilutiškiai gali džiaugtis, jog auga nauja olimpinė viltis - galbūt Gintaras galingais irklų mostais ateityje išgarsins Šilutę ir Lietuvą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir boksininkas Evaldas Petrauskas. / Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybinius apdovanojimus sportininkams, Londono olimpinėse žaidynėse laimėjusiems medalius. Bronzos medalį laimėjusį šilutiškį boksininką Evaldą Petrauską šalies vadovė apdovanojo ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžiumi.

muzikante irena grupe varnosGyvenimas pilnas išdaigų. Neretai jis mus nubloškia visai priešinga linkme, nei tikėjomės. Panašiai nutiko ir kraštietei Irenai ŽILAKAUSKAITEI.

Irena iki devintos klasės nedainavo, muzikos teorijos nemokėjo, siaubingai bijojo žmonių... Tad nenuostabu, kad niekas tuo metu nebūtų pagalvojęs, kad ji savo gyvenimą susies su muzika.

Tačiau įgimtas talentas šiandien Ireną veda ne kokiu kitu, o būtent muzikos keliu. Dabar ji - muzikinės grupės įkūrėja ir vokalistė, dainų autorė ir kompozitorė, smuiku ir klavišiniais grojanti, be muzikos neįsivaizduojanti nė vienos savo gyvenimo dienos mergina!

alpinistas6Jei alpinistas, aukštalipys Arnoldas SIRVYDIS laikytųsi įprasto plano - prieš žurnalistams klausiant, „koks tai jausmas?“, juos pakeltų į aukštybes, - interviu tikriausiai vyktų sėdint ant Rusnės tilto atbrailos ar kybant ant virvių nuo Šilutės vandens bokšto viršūnės.

Po nelaimingo šuolio parašiutu Arnoldas krito iš beveik 20 metrų aukščio, balansavo ant gyvybės ir mirties slenksčio ir išgyveno tik per stebuklą.

Nors sunkūs sužeidimai jaučiasi ir dabar, alpinistas nepasidavė - iššūkiu sau pačiam tapo Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios laikrodžio atnaujinimas. „Kai kabu ore, nejaučiu negalios“, - prisipažįsta jis.