Svetainė

P.Čeliausko rankose - į esperanto kalbą jo išversta E.Mieželaičio eilėraščių knyga „Homo“ („Žmogus“). Kai šį vertimą perskaitė poetas iš Škotijos, rašantis esperantiškai, P.Čeliauskui jis prisipažino jautęsis taip, tarsi skaitytų originalą.„Mi deziras al legantoj de la gazeto feličan kaj sukcesan jaron“, - taip visiems laikraščio skaitytojams laimingų bei sėkmingų metų linki Švėkšnoje gyvenantis Petras Čeliauskas, vienas iš nedaugelio lietuvių, mokančių kalbėti šiek tiek daugiau nei šimtmetį gyvuojančia tarptautine esperanto kalba.

Nuo 2001-ųjų metų Lietuvoje kasmet rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Esperanto kalba irgi būtų galima vadinti viena iš Europos kalbų, nes ja kalbančių yra visose pasaulio šalyse.

Nėra vienos tautos, vartojančios šią kalbą. Pasak P.Čeliausko, esperanto kalba dar nėra deramai įvertinta. Nors ją mokantys žmonės gali patvirtinti, kad ji išties paprasta ir nesudėtinga išmokti.

D.Raibys slemo varžybose / Dariaus Jurevičiaus nuotr.Vakar mirė poetas, bet per televizorių niekas nesakė: „Visa Lietuva liūdi“. Jeigu medžiai ir sienos iš tikro mokėtų kalbėti, suprastumėt, kad poezija nėra tiktai žodžiai, simboliai ar garsai, užrakinti rimo ir metro kalėjime. Poezija tai nėra tiktai knygos, parašytos prasigėrusių, susireikšminusių nevykėlių, kalbančių tik jiems suprantama kalba...

Tai ištrauka iš švėkšniškio Domo Godosbrolio RAIBIO eilėraščio „slam“ poezijos varžybose.

Kas per velnias tai yra? „Slam“ poezijos entuziastas ir skleidėjas Lietuvoje Domas į šį klausimą kaskart atsako skirtingai.

Štai - pokalbis Švėkšnos parke, bandant iššifruoti Domo minčių srautą: apie Maironį, „teliką“, kūrybą ir keiksmažodžius.

Rajono vyr. architektas E.Benetis mano, jog Rotorių klubo miesto 500-mečiui pasiūlytas ženklas - tarsi riboženklis laike. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Garso kolonėlės - toks buvo vienas pirmųjų Šilutės rajono vyriausiojo architekto Edmundo BENEČIO prašymų savivaldybės darbuotojams.

Muzika jam ne tik netrukdo dirbti, atvirkščiai - įkvepia. Jis kabinete niūniuoja amerikiečių dainininko, kompozitoriaus Tom Waits dainas ir šypsodamasis sako, jog miestas nėra vyriausiojo architekto daržas, kuriame jis gali perstatinėti pastatus lyg morkas darže.

Architektų dienos proga pokalbis su E.Benečiu, paskanintas bliuzo ir džiazo prieskoniais, buvo apie Šilutės architektūrinį charakterį, planus gražinti miestą, bendrąjį miesto plėtros planą, skulptūrą, kuri kai kuriems miestelėnams net panaši į nukirstą dešrelę, ir karikatūriškus biurokratinius raštus.

R.Ubartas dalyvavo F.Bajoraičio viešosios bibliotekos surengtoje Pasaulio šilutiškių kraštiečių sueigoje. / Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos nuotr.Vaikščiojimas yra pagrindinis pirmojo Nepriklausomos Lietuvos olimpinio čempiono, 1992 metų Barselonos olimpiadoje auksą iškovojusio disko metiko Romo UBARTO ritualas ir pomėgis. Tą jis darė ir ilsėdamasis tėvų namuose Juknaičiuose, tradiciškai vaikštinėdamas miške.

Garsus sportininkas taip pat buvo pakviestas į Juknaičių pagrindinės mokyklos mokslo metų užbaigimo sporto šventę, kurioje pradinukams atskleidė, ar mėgsta šokti breiką.

Nuoširdus ir šiltas įžymusis atletas „Šilutės naujienoms“ papasakojo apie naktinius klaidžiojimus ir kelionę zaparožiečiu, ritinėjimąsi smėlio karjere ir euforiją Barselonoje.

KensgailaŠilutės kraštas turi savo kosmonautą. Juo galime pavadinti šilutiškį Vladą KENSGAILĄ, garsios Švėkšnos bajorų Kęsgailų giminės palikuonį, buvusį Šilutės aeroklubo viršininką, legendinį Lietuvos aviacijos žmogų, žymų aviakonstruktorių, kurio vienas iš 9 tipų sukurtų lėktuvų įrašytas į Gineso rekordų knygą. Dabar 78-erių p.Vladas gainioja minčių spiečius galvodamas vardą naujausiam savo kūriniui, kol kas pavadintam tik VK-9.

Iškirsta pastato siena, kad pro skylę tilptų sklandytuvų sparnai, pilvą įvairiomis spalvomis nudažę tautiniai rūbai, panelė taškuota suknele, liepsnojantys patriotiniai jausmai širdyje, net... rusų kosmonautų Jurijaus Gagarino ir Germano Titovo atsiųsta telegrama, kurioje Šilutės rajono žmonės sveikinami Kosmonautikos dienos proga. Šios prisiminimų nuotrupos yra V.Kensgailos Šilutė.

Egidijus BudrikisPosakis „Pasakyk savo planus Dievui, kad turėtų iš ko pasijuokti” puikiai tiktų buvusiam šilutiškiui Egidijui BUDRIKIUI. 11-toje klasėje išvykęs į JAV siekti savo svajonės - tapti profesionaliu krepšininku, dabar vaikinas pakeitė gyvenimo prioritetus.

Visuomet pirmoje eilėje buvęs krepšinis pasitraukė į antrą planą, o dėmesį užkariavo studijos Los Andželo mieste, kuriame daugiausiai netikrų šypsenų pasaulyje, vienoje geriausių JAV madų mokyklų, modelio darbas ir drabužių kūryba.

Mūsų pokalbis - ne tik apie oranžinį kamuolį, bet ir apie tigrinius raštus, tuštybę ir lietuvius dėžutėje.

Mados pasaulyje labai vertinamas tas modelis, iš kurio veido galima makiažu išgauti skirtingus charakterius. / Asmeninio archyvo nuotr.Trys merginos atėjo į modelių atranką Šilutėje ir bendravo su modelių agentūros „Image Group” vadovėmis Meda Jonaityte - Anaya ir Julija Ulvydiene. Grožio pasaulio žinovės važinėja po Lietuvą, ieškodamos mados pasauliui tinkančių naujų veidų.

Pasak Medos, lietuvaitės dažnai bijo ir kuklinasi. Ypač mažuose miesteliuose vis dar gajus mitas, kad tik niekas nesužinotų, kad buvau atrankoje, nes, jei nepasiseks, iš manęs juoksis... Vienu metu ėmė plisti nuomonė, kad modelis - kvailumo įsikūnijimas, o grožio industrija - tuštybė. Šiuos mitus bandė paneigti agentūros atstovės, Šilutėje jau atradusios būsimą modelį.

Mitus paneigė ir šilutiškė Kristina SERVAITĖ, profesionali manekenė, kurią, tiesiog einančią gatve Klaipėdos jūros šventėje, pastebėjo agentūros atstovai. Merginai, kuri paauglystėje jautėsi bjauriuoju ančiuku, gulbę savyje padėjo atrasti Milanas.

Šilutiškis T.Čeida prisipažįsta, jog hip-hop’as kiauriai persunkęs visą jo gyvenimą. / Asmeninio archyvo nuotr.Kylanti žvaigždė, dideliais sportbačiais minanti vis gilesnius pėdsakus repo muzikoje, šilutiškis Tautmilas ČEIDA - Kamy, atskleidžia, jog hip-hop’as kiaurai persunkęs visą jo gyvenimą. Kartu su iš Alytaus rajono kilusiu Valdu KAZAKEVIČIUMI - Dee vaikinas šia muzika kvėpuoja ir nebijo drąsiai teigti, jog judviejų grupė „Dee & Kamy” sukurta bendrai misijai - puoselėti senojo repo tradicijas. Pirmą kartą užlipęs ant scenos tuometiniuose Šilutės kultūros namuose Tautmilas jautėsi puikiai. Jau tada žinojo - scena jo vieta.

Muzikos kritikai lyg susitarę tvirtina, jog jaunieji atlikėjai trenkė it žaibas apsnūdusioje Lietuvos hip-hop’o padangėje. Nepriekaištingai angliškai repuojantis Kamy ir funk, soul bei džiazo muzikos elementus meistriškai kūriniuose sujungiantis Dee - teigiamų emocijų pritvinkęs sprogstamasis užtaisas rankose jau laiko debiutinį savo albumą „Original taste”. Pagyrų talentingiems kūrėjams negailintis „G&G Sindikato” įkūrėjas ir narys Gabrielius Liaudanskas - Svaras pripažįsta, jog „Dee & Kamy” gali pakeisti šalies hip-hop’o scenos veidą.

0003-1264602079 smelevicius su puseles vaikais60 metų - daug, ar mažai? O jei tiek pat yra gera tau linkinčių žmonių?

Penktadienį didžiulis būrys bičiulių susirinko pasveikinti Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo, poeto, renginių vedėjo Mintaro Smelevičiaus 60-ojo jubiliejaus proga.

„Aš - mokytojas. Tūkstantį kartų visiems sakysiu“, - save pristatė jubiliatas, todėl simboliška, kad jo šventė irgi vyko mokykloje. Pasak M.Smelevičiaus, „koks nors verslininkas (pabraukta du kartus) pasakytų: „durnius - šneka pinigų neturėdamas. Bet man nereikia pinigų.“

Ir iš tiesų, kam gi jie, jei visą M.Smelevičiaus portretą ir gyvenimą galima sudėlioti iš mažų detalių, kurias pateikia jo didžiausias turtas - artimieji ir draugai.