Svetainė

Statistika kantarTarptautinė rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanija „Kantar“ atliko Lietuvos bibliotekų tyrimą, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip lankytojai vertina jų teikiamų paslaugų kokybę, ką jie mano apie bibliotekų interneto paslaugas, kokie yra viešojo interneto prieigos vartojimo įpročiai, motyvai ir nauda. 2019 m. apklausti 4668 penkiolikos metų ir vyresni bibliotekų lankytojai.

 

Uzkandziu rinkinys_2Duonos rinkoje pastebimos sėklomis, grūdais ir kitais įdarais praturtintos duonos pardavimų augimo tendencijos. Klientai ieško didesnės maistinės vertės ir mažesnių porcijų duonos dėl mažėjančių namų ūkių. Mitybos įpročių pokyčiai diktuoja sąlygas gamintojams, kurie rinkai pasiūlo vis naujų netradicinių ir modernių duonos formatų. Š.m. sausio mėnesį prekybos tinklus pasiekė „RICH“ duona - patiekalas, pritaikytas naujam, moderniam gyvenimo stiliui.

Rusnes apzvalgos_bokstas_2Šiemet keliautojų laukiančios turizmo naujovės pritaikytos įvairiems skoniams. Kur keliauti Lietuvoje ras ir įspūdingų gamtos vaizdų, ir naujų potyrių, ir ekstremalių pojūčių mėgėjai.

Tarp šiemetinių Lietuvos turizmo naujovių minimas ir vasaros gale iškilsiantis Rusnės apžvalgos bokštas.

senolisŠilutės rajono savivaldybės administracijos ir Gardamo seniūnijos atstovai sausio 22 d. apsilankė Gardamo seniūnijoje gyvenančio Klemenso Nausėdos namuose. Čia senjorą pasveikino su 90-uoju jubiliejumi. Jubiliatas neslėpė jaudulio, sulaukęs gausaus būrio sveikintojų.

aAdventur paroda_silutiskiaiSausio 24-26 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2020“, kuri kvietė skubėti lėtai. Šiųmetės parodos tema - sveikatos turizmas.

Parodoje, kartu su dar 300 dalyvių iš kelių dešimčių šalių dalyvavo ir Šilutės krašto atstovai.

Gamta - neabejotinai yra vienas iš sveikatos šaltinių, taigi šilutiškiai pristatė gamtinį turizmą. Virginija Rudienė kvietė paragauti spalvotų, Pamario pievose surinktų arbatų, Borisas Belchevas pristatė vis labiau mūsų kraštą garsinantį ornitologinį turizmą.


ZIURKESPrieš keletą dienų daugelis pasaulio gyventojų šventė Kinų naujuosius metus. Pagal Rytų kalendorių 2020-uosius valdys Baltoji Metalinė Žiurkė.

Žiurkė daugeliui asocijuojasi su nepageidaujamu graužiku, o ne augintiniu namuose. Visgi geriau pažįstantys šį gyvūną sako, kad žiurkė gali būti ne mažiau miela už katiną. Šie dresūrai pasiduodantys augintiniai atpažįsta savo šeimininkus, yra labai smalsūs ir protingi.

Geriau žiurkių charakterio savybes atskleisti padėjo jas auginančios „Šilutės naujienų“ skaitytojos Patricija ir Kornelija.

 

MildaMiciulyte1Pernai rudenį Klaipėdos dramos teatras džiugiai priėmė į sceną aktoriaus, režisieriaus ir pedagogo Dariaus Meškausko buvusių studentų darbą – komediją „Kreditoriai“ pagal A. Strindbergo pjesę. Spektaklis sėkmingai įsiliejo į Klaipėdos dramos teatro repertuarą.

Vasario 6 d. teatras laukia naujos premjeros – tai 2019 m. Lietuvos teatro ir muzikos akademiją baigusios režisierės Mildos Mičiulytės spektaklis „Juokingo žmogaus sapnas“ pagal to paties pavadinimo Fiodoro Dostojevskio novelę. Tai vienas iš nedaugelio F. Dostojevskio parašytų fantastinių apsakymų: čia autorius gilinasi į moralinius klausimus. Pasak režisierės, ją domina du esminiai žmogaus jausmai: gėda ir gailestis.

Milda Mičiulytė studijavo Eimunto Nekrošiaus vadovaujamame režisierių kurse, o šis spektaklis buvo jos diplominis darbas. Jame vaidina aktoriai Saulius Čiučelis ir Taura Kvietinskaitė, kostiumų dailininkė – Nadežda Gultiajeva.

Ilgaamzis PapievisSausio 15-ąją 90-ąjį jubiliejų šventė šilutiškis Steponas Papievis. Ilgaamžis daugiau kaip 30 metų dirbo tuometinėje milicijoje, visą gyvenimą nuoširdžiai rūpinosi savo šeima, vaikais. Ir šiandien yra vaikų nepamirštamas bei mylimas.
Su gražiu jubiliejumi jį pasveikino ir Šilutės valdžios atstovai.

Petrosiene 90_jubiliejusPro savų namų langus Vilų gatvėje Aldona Petrošienė mato Pirmąją gimnaziją - mokyklą, kurioje išdirbo daugiau kaip pusę amžiaus.

„Tai brangiausia mokykla, antri namai, visas gyvenimas, visa širdis atiduota“, - šią gimnaziją prisimena visų gerbiama mokytoja. Sausio 6-ąją dieną 90-ies metų jubiliejų atšventusi moteris buvo ne tik pedagogė, bet ir gidė, dalyvavusi įvairiose veiklose, visa širdimi mylinti ne tik Šilutę, bet ir Lietuvą.

A. Petrošienė pažįstama daugeliui šilutiškių. Su garbiu jubiliejumi ją pasveikino ir Šilutės rajono savivaldybės ir seniūnijos vadovai.