Svetainė

 

070529522-aeb4fef7-cee0-467e-bb3a-f8fb531e8ed1Tituluotai gražuolei bei modeliui Brigitai Gaižauskaitei likimas lėmė pandemijos laikotarpiu pabuvoti ne tik Italijoje, bet ir Kinijoje. Laimei, pavojingu virusu mergina neužsikrėtė, o grįžusi į Šilutę jau spėjo išbandyti ir lietuviškų apsauginių kaukių iš lino privalumus.

Bliudziute dovile_1COVID-19 ir karantinas keičia mūsų įpročius, bet neatima noro sportuoti. Dar iki visuotinio karantino, buvusi Šilutės pirmosios gimnazijos mokinė bei Šilutės sporto mokyklos auklėtinė Dovilė Bliūdžiūtė spėjo sudalyvauti Nepriklausomybės dienos bėgime Jonavoje - „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“. Trumpas distancijas anksčiau bėgiojusi lengvaatletė dabar gali lengvai įveikti tolimus atstumus. 15 km Jonavoje Dovilė nubėgo per 01:24:54.2.

IMG 20200414_200250_1Karantino metu LRT televizijos eteryje startavo naujas muzikinis projektas „Dainuokim kartu“. Žinomi žmonės ir visos Lietuvos šeimos kviečiami dainuoti iš namų, o jų pasirodymai žiūrovus džiugina kiekvieną šeštadienį.

Į kvietimą uždainuoti iš namų atsiliepė ir šilutiškio muzikanto, renginių organizatoriaus Vyganto Stoškaus šeima. Akustinėje versijoje atlikta daina „Kelias į Šilutę“ šeštadienį pelnė daugiausiai televizijos žiūrovų ir „Facebook“ vartotojų simpatijų.

Simboliška, kad neoficialus Šilutės himnas, kuriam žodžius parašė Marijus Budraitis, o muziką sukūrė Ovidijus Vyšniauskas, šiemet švenčia 15 metų jubiliejų!

 

5e901148a509fKarantino metu, mokykliniam ugdymui persikėlus į namus, tėvystė tapo ne tik kasdiene, bet ir kas valandine rutina: iki šiol aštuonios darbui skirtos valandos dabar turi būti paskirstytos taip, kad jų užtektų ir darbui ir vaiko priežiūrai. Tad namuose dirbantiesiems kyla iššūkių: kaip paskatinti vaikus savarankiškai užsiimti veiklomis, kad nuotolinis darbas išliktų produktyvus, o jam pasibaigus – būtų galima praleisti kokybišką laiką su savo atžala. Patarimais dalinasi ankstyvojo ugdymo mokyklos Eureka ir Erudito licėjaus psichologė Rūta Žiaunienė.

KUNIGAIJPG„Per kunigų, kurie šiandien kunigauja istoriją, tai pirmas kartas, kai tikinčiuosius raginame neiti į bažnyčią, nesibūriuoti, nebūti kartu. Turime saugoti vieni kitus, jei patys nesisaugosime, Dievas tikrai mūsų neapsaugos. Tačiau tai nereiškia, kad raginame nesimelsti“, - sako Šilutės šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Remigijus Saunorius.

Dėl koronaviruso pandemijos, didžiausią krikščionių šventę - šventas Velykas - katalikų ir evangelikų liuteronų kunigai šiemet pasitiks tuščiose bažnyčiose. Tikinčiuosius jie ragina jungtis į vieną bendrą maldą, taip pat žiūrėti aukojamų pamaldų ir šv. Mišių transliacijas per televiziją, feisbuką ar „Youtube“.

Šilutės evangelikių liuteronų bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis sako, kad karantinas puikus laikas kiekvienam savyje atrasti kunigą - meldžiantis už artimuosius, ruošiant save mirčiai ir gyvenant tikėjimu į prisikėlusį iš mirties Kristų. Kartu su bundančia gamta jis linki nubusti ir dvasiškai.

 

Kas vakarą 20 val. skambantys abiejų bažnyčių varpai primena, kad viltis išlieka visada, geresni laikai ateis.

 

JAV silutiske_2Lietuvių tankiai apgyventoje Čikagoje ir visoje Ilinojaus valstijoje koronaviruso atvejai auga kaip ant mielių. Ne vienoje Ilinojaus ir Indianos ligoninėje dirbanti medicinos sesuo Jurgita Šedienė kiekvieną savaitę susiduria su COVID-19 pacientais, ir spėja, kad laukia pragariškas metas visai JAV medicinos sistemai.

„Niekas iš mūsų nieko panašaus nėra nei matę, nei girdėję. Mūsų protai, ypač pradžioje, negalėjo suvokti, kas vyksta,“ – pripažino J. Šedienė.

Prognozuojama, kad Jungtinėse Valstijose koronavirusas nusineš 100-240 tūkstančių gyvybių.

Apie tai, ką reiškia dirbti JAV ligoninėse pandemijos epicentre, „Lietuvos rytas“ pasikalbėjo su trimis lietuvėmis medicinos seserimis Niujorke, Čikagoje ir Baltimorėje. Pateikiame iš Šilutės kilusios ir 30 metų JAV ligoninėse dirbančios Jurgitos pasakojimą.

91677104 2637268343219091_5837594328951685120_nNuo karantino pradžios į Lietuvą užsakomaisiais skrydžiais ir keltais grįžo tūkstančiai piliečių. Emigrantai atviri: darbai užsienyje sustojo, o ir nėra tikri, ar gautų gydymą svetur, jei susirgtų. Tačiau šalies gyventojai jų priimti nebenori, kaltina viruso platinimu, karantino nesilaikymu, vakarėlių rengimu.

Visgi į Lietuvą grįžta tikrai ne visi emigrantai: tie kas yra įleidę šaknis, susikūrę savo gyvenimus, lieka, tvirtai apsisprendę COVID-19 sukeltą krizę išgyventi svečioje šalyje.

„Šilutės naujienos“ susisiekė su Norvegijoje gyvenančiomis kraštietėmis, kurioms nekilo minčių grįžti į Lietuvą. Jūsų dėmesiui - interviu su Toma ir Kornelija.

90539290 226344718745268_5109688936687468544_nDaugiau nei 12 metų Tomas Žemgulys dirbo įvairiose verslo srityse, 7 metus tarnavo profesionalioje kariuomenėje Karinėse jūrų pajėgose. Dar 2 metus augino dukrytes, kol žmona dirbo.

Po tėvystės atostogų vyras nusprendė nebegrįžti į samdomą darbą, siekė įgyvendinti svajonę, kurią savyje nešiojosi 15 metų.

Šiandien 37-erių vyras save vadina naujos pramogos Lietuvoje – vidaus patalpoms skirtų golfo takelių kūrėju. Golfo žaidimas darbo metu - puiki galimybė aptarti verslo sandorius, pabendrauti su kolegomis pertraukėlių metu ar tiesiog atsipalaiduoti.

 

Muzikos instrument_gamyba_1Vaikų tėvai šiuo neįprastu karantino laikotarpiu dažnai susiduria su nemenku iššūkiu – kaip užimti ir sudominti vietoje nenustygstančias savo mažąsias atžalas. Šioje situacijoje didžiausios licencijuotos pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos Lietuvoje „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos specialistė Asta Burbaitė pataria ne tik, ką galima nuveikti su vaikais namuose, bet ir skatina ugdyti atsakingą jų požiūrį į mus supančią aplinką. Ji pasakoja, kaip pasipuošti Velykoms, iš antrinių žaliavų pasigaminti įvairiausius žaidimus ir muzikavimo įrankius.