Įvairenybės

sxc.hu (gilderm) nuotr.Spalio 21 d. Europa į kosmosą paleido pirmuosius du GALILEO programos palydovus Thijs ir Natalia. Tokiu būdu Europa žengė dar vieną žingsnį link nuosavos pažangiosios palydovinės navigacijos sistemos, naudingos tiek ekonomikai, tiek kasdieniam mūsų gyvenimui.

Programa Galileo visų pirma bus naudinga Europos pramonei, nes įmonės ir piliečiai gaus tiesioginę prieigą prie Europai siunčiamo palydovinės navigacijos signalo.

Trikampis: Šilutėje netyla kalbos, kad mero V.Pozingio ir jo žmonos Dainos šeimyninis laivas jau skęsta, nors politikas gandus neigia. / Diena.lt redakcijos archyvo nuotr.Šilutės merui Virgilijui Pozingiui pastaruoju metu tenka atsakinėti į nemalonų klausimą – kodėl viešumoje rajono galva pasirodo su svetima moterimi?

 11Vieni tiki, kad šiandien įvyks pasaulio pabaiga, kiti mano, kad tai - nuostabiausia diena vedyboms. Nesvarbu, kaip jūs reaguojate į šią datą, ji - ypatinga.

Astrologai teigia, kad šiandien vienuoliktą valandą vienuolika minučių ir vienuolika sekundžių bus idealus palindromas - seka, kuri iš abiejų pusių vienoda. Toks palindromas iš datos gali susidaryti tik kas šimtą metų.

Taigi šiandien žmonės minės šiuos įvykius ir šventes:

a) Visas pasaulis prisimins nusiginklavimo dieną (Pirmojo pasaulinio karo pabaigą);

b) Tai bus dvasinė diena tiems, kurie tiki 11 skaičiaus mistine galia;

c) Ypatinga diena tiems, kurie tuokiasi arba švenčia gimtadienį (ypač 11-tą);

d) Galbūt net pasaulio pabaiga (kaip spėja kai kurie "žiniuoniai" internete).

Paskutinį kartą toks palindromas buvo prieš šimta metų - 1911.11.11. Beje ši data tapo įsimintina istorijoje. Kanzase, JAV, temperatūrą tą dieną nukrito nuo 24 laipsnių iki -12 laipsnių. Toks oro pasikeitimas sukėlė stiprius uraganus šalyje.

Šiandien kino teatruose pradėtas rodytas naujas filmas pavadinimu "11-11-11", kuriame teigiama, kad ryt turėtų prasiverti vartai į pragarą. Filme pasakojama apie vyrą, kurio šeima žūsta 11 val. 11 minučių ir jį pradeda persekioti skaičius 11.

Tačiau ne visi pasaulio gyventojai šios dienos laukia su baime. Daugybė porų nusprendė sumainyti aukso žiedus būtent poryt. Indijoje, Kinijoje tikima, kad ši data atneš laimę ir sėkmę santykiams.

Skaičių 11 labai mėgsta lošėjai - dažniausiai tie, kurie žaidžia Black Jack'ą arba Keno.

Astrologė Angelina Zalatorienė, paklausta apie simbolinę dieną, pirmiausia pabrėžia, kad kiekvienos dienos sėkmė priklauso nuo kiekvieno žmogaus vidinio nusiteikimo. Taip pat patikina: "Šiemetiniai 11-ukai - gan patogus laikas įvairiems darbams. Tik svarbu juose rasti pusiausvyrą".

Simbolinis lapkričio penktadienis - 15-oji Mėnulio kalendoriaus diena, kuriai priskiriamas gyvatės simbolis. Kaip skelbia astrologiniai kalendoriai - tai viena sudėtingiausių Mėnulio dienų.

Lapkričio 11-oji - Gyvatės diena iš vienos pusės pakankamai palankus, iš kitos - ganėtinai pavojingas metas. Tą dieną ypač sustiprėja emocijos, instinktai ima viršų ir kaip niekad lengva pasiduoti silpnybėms. Astrologė Nijolė Gabija Wolmer, kalbėdama apie 15-ąją Mėnulio dieną, pažymi: "Gyvatės diena - viena svarbiausių pilnaties dienų, kuomet labiausiai pasireiškia prieštaravimai tarp proto ir jausmų, tarp sąmonės ir pasąmonės".

Bažnytiniame gyvenime nuo senų laikų 11 buvo laikomas nuodėmės, nesaikingumo ir ištvirkimo skaičiumi, nes jis vienu viršija Dešimties Dievo įsakymų skaičių. Tuo tarpu sakraliniame ezoteriniame kontekste skaičius "11" laikomas apsivalymo simboliu, gyvenimo, mirties, transformacijos ženklu.

Advento sodai. / baltai.lt nuotr.Klaipėdos etnokultūros centras jau trečius metus niūriais rudens, advento vakarais kviečia visus susiburti bendrai veiklai. Pernai bendromis jėgomis nuausta 3 m. ilgio šimtaraštė juosta, užpernai numegztas 26 m. ilgio šalikas.

Šiemet siūloma dalyvauti akcijoje "AUGINK SODĄ".

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais Meno kiemo dirbtuvėse triūs tautodailininkė Margarita Macijauskienė, kurios padedami klaipėdiečiai suvers didžiausią ir puošniausią šiaudinę puošmeną - sodą.

Houmeris dievina spurgas. / mi9.com nuotr.Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus.

O ką sveiko suvalgėte šiandien jūs? Gal padėtų pozityvus pavyzdys?

Legendinė animacinio serialo "The Simpsons" šeimynėle dalyvauja socialinėje akcijoje – Didžiosios Britanijos Sveikatos apsaugos ministerija skyrė 640 tūkstančių svarų sterlingų specialiai kovos su viršsvoriu kompanijai.

ELTOS nuotr.Šveicarijoje, Volerau mieste, surengtas pirmasis Europos triušių kliūtinio bėgimo čempionatas.

Jame dalyvavo 55 ilgaausiai.

 

Čempionatą laimėjo čekė Lada Sipova-Krecova.

kostiumasTinkamas kostiumas Helovino nakčiai - raktas į smagų vakarėlį.

Įsivaizduokite, kaip būtų nemalonu, jeigu į Helovino vakarėlį atvyktumėte apsirengę lygiai taip pat kaip visi kiti. Panašu, šiems žmonėms toks netikėtumas negresia.

Stopkadras/Youtube.com Žmonijos plėtros kelius vaizduojančios sidabro gijos, besidriekiančios aplink planetą, sukuria dramatišką voratinklio iliuziją.

Šie įspūdingi vaizdai - tai kanadiečio antropologo Felixo Pharando trylika metų trukusio darbo rezultatas. Jis savo sukurtomis schemomis naudojasi norėdamas parodyti, kaip žmonijos technologijos, tokios kaip duomenų perdavimo kabeliai, lėktuvai ir sausumos keliai keičia Žemės paviršių, rašo britų „The Daily Mail“.

Kadras iš youtube.comPamario kraštas, nuo seno garsėjantis žuvimis, nuo šiol turi neatrastą potencialą - skraidančias žuvis. Tokie žaisliukai dabar ant bangos Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Norite nustebinti ir pralinksminti vaikus, išgasdinti kolegas darbe ar praeivius gatvėje - išleiskite žuvis paskraidyti, tegul jos plaukioja ore!