Jaunimo banga

 

Atenes sokejos_1Saulėta ir pavasariškai šilta kovo 24-oji gausiais laimėjimais pradžiugino Pamario šokių klubo „Atėnė“ šokėjas. Jos, tradiciškai kiekvieną pavasarį dalyvaudamos Kaune rengiamame respublikiniame šiuolaikinio ir modernaus šokio festivalyje-konkurse „Šokio erdvė 2018“, šiemet iškovojo net penkias prizines vietas ir į savo klubo trofėjų gretas parvežė net penkias taures.

DSC 0078Kasmet kovo 20-ąją minima pasaulinė Žemės diena. Šią diena žmonės kabina inkilus, sodina medžius, rengia akcijas, skirtas Žemės išsaugojimo, meilės ir pagarbos gyvybei ugdymui, įvairiai prevencinei veiklai.

salunas konkursas_kedainiuose„SHoCK 2018“ - tai tarptautinis šokių konkursas, vykstantis pačiame Lietuvos centre - Kėdainiuose, vienoje naujausių ir moderniausių arenų Lietuvoje.

zemaiciu naumiescio_gimnazija_geriausia_pamoka_arenoje2Žemaičių Naumiesčio gimnazijos I - II klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Geriausia ever pamokų diena“, kuris vyko Kauno „Žalgirio“ arenoje. Netradicinėse pamokose dalyvavo apie 12 000 mokinių iš visos Lietuvos. Renginio tikslas buvo suteikti mokiniams naujų žinių, parodyti, kad pamokos gali būti įdomios, sudaryti sąlygas įgyti karjeros kompetencijų, nenuobodžiauti mokantis bei gerai praleisti laiką.

saugu mikso_mokykla_20_metu1Kovo 16-osios pavakarę Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos salė buvo pilnutėlė: susirinko buvę ir esami mokytojai, darbuotojai, mokiniai ir jų tėvai bei gausus būrys garbingų svečių. Mokykla ir miestelio bendruomenė minėjo J.Mikšo vardo suteikimo mokyklai dvidešimtmetį.

Ypač renginį ir visą dieną įprasmino Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesoriaus, habilituoto daktaro Domo Kauno atvykimas. Jis kartu lankėsi Virkytų kaime, kur gimė ir mokėsi Jurgis Mikšas, skaitė mokiniams pranešimą, priminė J.Mikšo gyvenimo istoriją bei kitų žymių mūsų kraštiečių veiklą.  Prof. D.Kaunas garbingai vadinamas mokyklos krikštatėviu.

J.Mikšas (1862 - 1903 m.) gimė Virkytuose, mokėsi Tilžėje. Jis pirmasis iškėlė laikraščio „Aušra“ leidimo idėją, o nuo 1883 metų buvo laikraščio leidėjas ir redaktorius. J.Mikšas taip pat organizavo Mažosios Lietuvos lietuvių visuomenės sąjūdį. Deja, šis daug nuveikęs žmogus buvo nepelnytai pamirštas. Todėl 1998 metais profesorius D.Kaunas ir pasiūlė Saugų mokyklą pavadinti J.Mikšo vardu. Kaip vėliau savo kalboje profesoriaus žodžius, pasakytus prieš 20 metų, priminė šišioniškių tarmės saugotoja Vaida Galinskienė, neišsaugotas žmogaus atminimas greitai nubėga užmarštin.

Ukmergės naujienos