Jaunimo banga

zvaigzdune gvildzioŠeštadienį Šilutės kultūros ir pramogų centre buvo neeilinė ir labai džiugi šventė, palietusi daugumos šilutiškių šeimas, kuriose užaugo ar auga šokėjos - net į tris solidžius jubiliejus visus pakvietė šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“.

Šie metai klubui ypatingi: „Žvaigždūnė“ minėjo 25 metų sukaktį, ne mažiau solidžius jubiliejus mini ir kolektyvo vadovės: Loreta Stanelienė darbo scenoje 35-metį, jos dukra Gintarė Stanelytė apvalią 10-šimtį! Visoms šioms progoms ypatingą aurą sukūrė tai, kad šiemet mes minime ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Būtent daina apie Lietuvą ir trispalvėmis pasipuošusių šokėjų šokis ir pradėjo vieną gražiausių mieste pavasario švenčių.

2mamu diena_juknaiciuoseJuknaičių pagrindinės mokyklos mokiniai kasmet stengiasi pradžiuginti savo mamas, globėjas  ir močiutes įvairiomis dovanomis: eilėmis, dainomis ir šokiais, pačių kurtais darbeliais. Jau keletą metų tradiciškai kviečiame mamas, globėjas  ir močiutes dalyvauti „Mamų mokyklėlėje“.

 

Vandenu 3Namuose turėdami kur nusiprausti, tualetą ir iš čiaupo bėgantį vandenį, dažnai nesusimąstome, kad gyvename labai gerai, nes net 46 proc. pasaulio gyventojų neturi šių patogumų... Dar mes, lietuviai, galėtume pasidžiaugti, kad esame vieni iš nedaugelio, kurie geriame tik požeminį vandenį, kuris yra saugiausias. O Šilutės rajono vanduo yra vienas tyriausių šalyje, taigi drąsiai galime jį gerti iš čiaupo.

O ar žinojote, kad magnis ir kalcis yra elementai visai nekenksmingi žmogaus organizmui, tačiau kalkėmis padengia skalbimo mašinas, virdulius ir indaploves. Tuo tarpu geležis vandenį nudažo tamsiai ruda spalva.

Šiuos ir dar daugybę kitų įdomių dalykų apie geriamąjį vandenį, jo gavybą, sudėtį, valymo būdus Šilutės darželinukams ir moksleiviams pasakojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytoja dr. Ramunė Albrektienė, kurią į mūsų miestą pakvietė „Šilutės vandenų“ direktorius Alfredas Markvaldas.

 4Nuo balandžio 24 iki gegužės 4 dienos Šilutės pirmoji gimnazija vykdė su sportu ir sveikata susijusius  renginius „Išjudink save“. Šiais metais kelias savaites mokykloje buvo organizuojami renginiai, skirti sveikatingumo mėnesiui.

Įvairia sveikatingumo veikla buvo užimti visi mokiniai. Visą šį laikotarpį gimnazijoje buvo propaguojamas sveikas gyvenimo būdas, skleidžiamos sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinios.

2sveksnos gimnazija_suns_dienaŠvėkšnos „Saulės“ gimnazijoje baigėsi dvi savaites trukęs projektas - akcija „Būk mano draugas“, skirtas visuotinei Šuns dienai. Šuns diena Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva, nuo 2016 metų oficialiai minima balandžio 24-ąją, ši graži tradicija vis labiau vienija šunų mylėtojus ir keičia visuomenės požiūrį į šunis. Jos tikslas - atkreipti visų dėmesį, kad augintinio turėjimas- tai visų pirma atsakomybė už jį ir jo gerovę, skatinti mokinių domėjimąsi gyvūnais, ugdyti jų atsakomybę bei meilę jiems, suteikti  žinių apie šunų veisles, priežiūrą, skatinti prisidėti prie gyvūnų, gyvenančių prieglaudoje gerovės.

Ukmergės naujienos