Jaunimo banga

Gintarelio svelniukaiVaikų darželio „Gintarėlis“ „Smalsučių“ grupės lankytojo Beno mamytė Eglė pradžiugino vaikus, atsinešusi Clander Sterner pasakų knygelę „Apie šiltus švelnukus“. Jai kilo idėja surengti vaikų ir tėvelių susitikimą. Pasikvietėme ir mūsų draugus „Paukščiukus“ su tėveliais.

sveksnos skautai_stemples3Vieną sekmadienio rytą Švėkšnos A.Rugytės draugovės skautai, lydimi vadovių Violetos Stonienės ir Danutės Šneideraitienės išsiruošė į Stemplių gyvenvietę.

ramuciai adventas4Ramučių  bibliotekoje, bendradarbiaujant su  Gardamo seniūnijos socialine darbuotoja Jūrate Mockiene, surengtas edukacinis užsiėmimas „Iš vaikystės ateina Kalėdos“, skirtas nacionalinei akcijai „Knygų Kalėdos“. Užsiėmimą vedė Žemaičių krašto etnokultūros centro darbuotoja Lina Balčiauskienė.

 

1 biblioteka_konferencija_vaiku_knygaiVaikų neskaitymo problema slypi ne knygose, o įpročiuose, socialinėje aplinkoje. Mes, bibliotekininkai, mokytojai, tėvai, tetos, dėdės, seneliai, močiutės ir t. t., esame atsakingi dėl vaiko noro ar nenoro skaityti. Iš savo patirčių matome, kad iš esmės vaikams labai patinka įvairios istorijos, bet ne ant autorių, iliustruotojų ar leidėjų turime pykti ir sakyti, kad jie rašo blogas knygas, todėl vaikai neskaito, bet padrąsinti socialinę aplinką parodyti vaikams skaitymo malonumą. Taip, labai smagu laikyti knygą, į kurią norisi žiūrėti ir žavėtis jos estetika, perskaičius dar ilgai apmąstyti siužetą, personažų charakterius. Tuomet, kai vaikas turės teigiamą patyrimą skaitydamas, bus su kuo diskutuoti apie perskaitytą kūrinį, jis skaitys knygas ir be paveikslėlių, ir su daug teksto. Vaikai yra labai skirtingi, taigi ir knygų reikia kuo įvairesnių.

 

gardamo kaledos1Iki Kalėdų likus vos nepilnai savaitei, Gardamo seniūnija sukvietė visos seniūnijos ikimokyklinio amžiaus vaikus ir jų tėvelius susitikti su Kalėdų Seneliu ir jo pagalbininkais. Šiemet su Kalėdų Seneliu atvyko linksmasis klounas ir Kakė Makė, kurie vaikams suteikė daug juoko, džiaugsmo ir nuostabos.

Ukmergės naujienos