Jaunimo banga

91933204 311173576525732_189968340532330496_n„Žiūrėdamas į dangų suvokiu, koks esu mažas ir kokia didelė Visata“, - sako Tomas Danielkus. Dvidešimtmetis švėkšniškis studijuoja teisę Vilniuje, o laisvalaikiu fotografuoja dangų - saulę, mėnulį, kometas, galaktikas, žvaigždžių spiečius. Jo nuotraukos išties įspūdingos, ne ką mažiau stebina ir vaikino astronominės žinios.

Tomo pažintis su astronomija prasidėjo prieš 6 metus, kai jis žaisliniu teleskopu pažvelgė į dangų. Pamatęs mėnulį sako įsimylėjęs jį iš pirmo karto. Vėliau įranga tobulėjo, atsirado daugiau fizikos ir astronomijos žinių, vaikinas ėmė tyrinėti daug kam nežinomus dangaus kūnus, kitiems atrodančius kaip vatos gabalėliai.

Įspūdingiausia ką jis užfiksavo per šiuos metus - kometa „C/2019 Y4 (ATLAS)“, kuri arčiausiai Žemės priartės šių metų gegužės 23 d., ir, jei viskas gerai, bus matoma plika akimi.

 

kodavimasŠiandien tarytum kiekviena mūsų kasdienio gyvenimo sritis yra tiesiogiai paveikta kompiuterinių technologijų. Be kompiuterio ar išmaniojo telefono nebegalime įsivaizduoti nei vienos savo dienos. Ir tai būdinga ne tik suaugusiesiems, tačiau ir vaikams, kurie yra labai imlūs ir gabūs šiuolaikinėms technologijoms. Todėl šiomis dienomis programavimo būreliai vaikams Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje sulaukia didžiulio dėmesio. Tuo tarpu, jei šiuo metu dar tik svarstote apie galimybę savo vaiką leisti į programavimo būrelį, būtų naudinga sužinoti kelis svarbius programavimo būrelių privalumus.

Lt team_2Šilutės pirmojoje gimnazijoje vasario pabaigoje lankėsi LTeam 3x3 krepšinio (tai tokia krepšinio atmaina, kai žaidžiama ne 5 prieš 5 žaidėjus, o 3 prieš 3, naudojant vieną krepšį) Lietuvos atstovai, – Aurelijus Pukelis, Paulius Beliavičius, Šarūnas Vingelis ir Marijus Užupis.

VainutasVainuto gimnazijos paruošiamosios grupės vaikai su mokytoja Aldona Jukniene atėjo į Vainuto bibliotekoje surengtą literatūrinį edukacinį rytmetį „Duonelės kelias“.

tarmiu 2Traksėdžių bibliotekoje surengta lietuvininkų tarmės pamokėlė, dalyvaujant Traksėdžių progimnazijos skyriaus mokiniams.