Spaudos projektas

 

90 Mirauskas_3Per Kūčias 90-metį atšventęs šilutiškis Stasys Mirauskas jo pasveikinti atvykusius savivaldybės atstovus pasitiko ne bet kaip – linksmai grodamas armonika. Garbaus amžiaus sulaukęs vyras turi kuo džiaugtis: jo sveikata ir laime itin rūpinasi žmona Rūta ir visas būrys artimųjų.

 

dvi drauges_susitikoPrieš Naujuosius metus LRT laidoje „Nacionalinė paieškų tarnyba“ buvo parodytas siužetas apie dviejų vaikystės draugių - Vidos ir Luanos susitikimą po daugiau kaip 30 metų nesimatymo.

„Maždaug prieš 30 metų kaimynystėje Šilutėje gyveno dvi šeimos, draugavo tarpusavyje, svečiuodavosi vieni pas kitus, o ypač suartėjo dvi tose šeimose gyvenančios merginos. Anuomet jau gerokai vyresnė Vida ir dar nė neįžengusi paauglystę Luana. Šilti draugystės prisiminimai niekur nedingo net vienos iš jų šeimai išsikėlus gyventi į kitą miestą“, - pasakota laidos įžangoje.

Įdomiausia, kad dabar dvi draugės iš Šilutės gyvena Airijoje, o jų susitikimas buvo tarsi Kalėdinė dovana.

 

bociaiLietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės bendrijos nariai gruodžio 27 d. surengė senųjų metų palydėtuves.

EriksonaiLietuvoje populiarėjanti vestuvių tradicija vietoje gėlių jauniesiems skirti aukas nepasiturintiems atėjo ir į Šilutę. Prieš du mėnesius vestuves šventę Agnė ir Povilas Eriksonai gėlėms skirtus pinigus svečių prašė dėti į atskirus vokelius. Už surinktą sumą - daugiau kaip 300 Eur, jie prieš Kalėdas pradžiugino dvi mergaites, kurias augina močiutė: nupirko joms drabužių, šiltas striukes, žieminius batus, o gerų emocijų kupiną dieną užbaigė picerijoje. Dosniai prie dovanų mergaitėms prisidėjo ir Agnės mama Jolita.

„Džiaugiamės, kad svečiai mus suprato, o labiausiai džiaugiamės dėl to, kad radome, kam padėti“, - sako Agnė ir Povilas, vildamiesi, kad jų pavyzdys užkrės ir kitus jaunavedžius. Galbūt vestuves švenčiantys jaunieji pagalvos, kad vietoje gėlių galima padaryti gerą darbą, kuris nenuvys per savaitę.

2018 ziema„Lagaminą kraunu, tyliai iškeliauju“, - šiandieniniam pasakojimui labai tinka Vilijos Matačiūnaitės dainoje skambantys žodžiai. Juk vis daugiau lietuvaičių renkasi ieškoti savosios laimės ten, kur visada būsi vadinamas emigrantu, kur vaikams sekamos pasakos, deja, ne lietuvių kalba...