Spaudos projektas

Istoriku sueiga_moderatoriaiPenktadienį Šilutėje įvyko Mažosios Lietuvos istorijos mokytojų sueiga, skirta Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti. Pasidalinti žiniomis, padiskutuoti surinko istorijos žinovai iš Klaipėdos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajono, Šilalės, Pagėgių ir Šilutės.

„Šiandien mes esame ne šiaip sueigoje, o esame giliai istorinėje aplinkoje - H.Šojaus dvare, kuriame praėjusiame amžiuje apsilankė visi Lietuvos prezidentai, daug žymių žmonių, kurie priklausė Vokietijos kultūriniam politiniam elitui.

Manau tai sueigą pakylėja į aukštesnį lygmenį“, - sakė šios sueigos moderatorius Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojas ekspertas Algirdas Gečas.

IMG 001Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su farologu, marinistikos, švyturių istorijos tyrinėtoju ir jūrinės kultūros puoselėtoju Aidu Jurkštu. Jis šilutiškiams plačiau pristatė 2017 m. publikuotą knygą „Lietuvos švyturių istorija“.

Tai vienintelė išsami Lietuvoje išleista knyga apie švyturius, gausiai iliustruota fotografijomis, schemomis, brėžiniais, istorine dokumentika, paties autoriaus piešiniais, stebinanti laivybos ir švyturių istorijos faktų gausa. Pats autorius yra nupiešęs per 1 500 Baltijos jūros švyturių, surengęs apie 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. A.Jurkštas yra atvirukų rinkinio „Senieji Lietuvos švyturiai“ (2010) bei knygos „Anno 1684. Klaipėdos švyturys. Memel“ (2015) autorius.

fotografijos apie_aukstumalaNesvarbu, kad už lango sniego kalnai ir spigina šaltis, - pavasaris jau ne už kalnų. Tuoj atgims gamta, sujudės upių vanduo, grįš paukščiai. Ne veltui neseniai paminėta pavasario pranašo Vieversio diena. Pasitinkant pavasarį Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos  Rusnės filiale vasario 26 dieną atidaryta Karolinos Ambraškienės fotografijų paroda apie unikalią, vieną iš didžiausių Vakarų Lietuvoje Aukštumalos pelkę.

Radzevicius ir_StarkusPo pasaulį nuolat besiblaškantys garsiausi Lietuvos keliautojai Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus galiausiai atsigręžė į Lietuvą. Vasario pradžioje startavo jų, kartu su Turizmo departamentu kurtas 10 TV laidų ciklas „Aplink Lietuvą“.  

Prieš porą savaičių buvo parodyta laida ir iš Pamario krašto. Keliautojai lankėsi Švėkšnos Genovaitės viloje, valgė didikų maisto - karpio su spirgučiais. Šilutėje juos sužavėjo Hugo Šojaus dvaro aplinka, muziejus.

VASARIO 16_SILUTE_6Nesuvaidinta šventinė nuotaika Vasario 16-ąją švietė daugelio širdyse. Savo meilę Lietuvai, šiemet švenčiančiai šimtąsias Valstybės atkūrimo metines, šilutiškiai išreiškė įvairiai: trispalvėmis puošė langus, rengėsi tautinės vėliavos spalvų drabužiais, kepė tortus Lietuvai, leido balionus, dalyvavo šventiniuose renginiuose.

Geltonai, žaliai ir raudonai nušvito ir visas miestas: Hugo Šojaus dvaro langai, geltonasis tiltas, Šilutės kultūros ir pramogų centras. O šalia Karpio skulptūros įsiamžinti kviečia įspūdingo dydžio instaliacija - skaičius 100.

Vasario 16-ąją Šilutėje įvyko daugybė renginių: pamaldos, šventinė sukarintų struktūrų eisena Lietuvininkų gatve, prezidentinis bėgimas, iškilmingas vėliavos pakėlimas Savivaldybės aikštėje, bažnyčios varpų sąšauka „Gloria Lietuvai“.

Iškilmingo renginio metu Šilutės kultūros ir pramogų centre „Lietuvininkų vilties premija“ buvo įteika pedagogui Rimvydui Petrauskiui.

Ukmergės naujienos