Spaudos projektas

knygos pristatymas_4_Elena_Povilaitien_Val_Ragauskait_Bernardas_AleknaviiusŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko fotožurnalisto, kraštotyrininko, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureato Bernardo Aleknavičiaus knygos „Aisčių pasaka. Nuo Rambyno žvelgiant“ pristatymas, dalyvaujant autoriui.

gardamo biblioteka_karpiniu_paroda2Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale pristatyta tautodailininkės Rūtos Emigart Čiuželienės karpinių paroda „Tai, kas artima ir miela“.

naktinis sukileliu_zygisPraėjusį savaitgalį tūkstančiai žmonių naktiniu žygiu iš Palangos į uostamiestį pagerbė 1923 metų Klaipėdos sukilimo dalyvius, kurie prisidėjo, kad Klaipėdos kraštas būtų prijungtas prie Didžiosios Lietuvos. Šių metų žygis skirtas ir Lietuvos kariuomenės 100-mečio jubiliejui.

Tradiciniame pėsčiųjų naktiniame žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“ žygiavo ir nemažas būrys šilutiškių: keliasdešimt Vydūno gimnazijos gimnazistų su mokytojais Lilija ir Sauliumi Zdanevičiais bei Virginija Bartkuviene; Šilutės šaulių kuopos narių su vadovu Donatu Jauniumi. Žygyje taip pat aktyviai dalyvavo Šilutės savanoriai ir kiti asmenys, susibūrę į komandas.

2 FOTOPrieš 95 metus mūsų krašte vyko Lietuvai svarbūs įvykiai: 1922-ųjų gruodį susikūręs Vyriausiasis Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas gruodžio 18 d. Klaipėdoje surengė pirmąjį posėdį, o netrukus būstinę perkėlė į Šilutę. Ši organizacija, sudaryta iš pasišventusių lietuvininkų, buvo svarbiausia atkurtos Lietuvos valstybės pagalbininkė atsikovojant Klaipėdos kraštą.   1923 m. sausio Klaipėdos krašto sukilimas - viena lemtingiausių Lietuvos istorijos datų, pagal savo reikšmę stovinti greta Mindaugo karūnavimo, Žalgirio mūšio, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios.

Sveksna LygnugariaiPenktadienio vakarą Švėkšnos tradicinių amatų centro salė buvo pilnutėlė, nes vyko jau tradicinis Švėkšnos padėkos vakaras. Bet nors ir tradicinis, šiemet renginys ir vėl turėjo naujų akcentų.

Svečiai šurmuliavo nekantraudami, o padėkos vakaro organizatoriai kažko delsė ir vėlavo pradėti. Pagaliau salėje užgesus šviesoms, visi sužiuro į ekraną. Prasidėjo filmas, kuriame Švėkšnos vaizdų fone, pagrindiniais herojais buvo... patys švėkšniškiai. Filmo autorius tartum iš mažų molio gabaliukų sulipdė didelį ir gražų vaizdą, apžvelgdamas visą bendruomenės veiklą per 2017-uosius.

Ukmergės naujienos