Spaudos projektas

95mete su_vaikais„Gyvenimas buvo paprastas - kartais linksmas, kartais liūdnas. Karo metu buvo ir labai sunku. Buvo visokių dienų. Tačiau viskas praėjo, ir štai dabar aš sėdžiu priešais jus, sulaukusi tokio gražaus amžiaus“, - išmintimi dalijasi gruodį 95-erių metų jubiliejų atšventusi Elena Norkienė.

Prieš Kalėdas su gražiu jubiliejumi Eleną pasveikinti atvyko Šilutės rajono valdžios atstovai - vicemeras Algis Bekeris, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Kad ilgaamžės gyvenimas buvo nuspalvintas ir tamsiomis, ir šviesiomis spalvomis, įsitikinome ir patys, kai klausėmės jos atsiminimų. Elena pasakojo apie nelengvą vaikystę, kuomet į mokyklą žiemos metu eidavo 6 kilometrus, įsispyrusi į klumpes. Karo metu ji išgyveno skaudžią netektį - palaidojo pirmagimę dukrelę. Vėliau, jau dirbant kasininke, keičiantis valiutai, jai teko pilną karutį pinigų iš banko parsivežti ir pervargus vienai pardavėjai 1000 rublių per daug atiduoti. Elena ligšiol meldžiasi už tą moterį, kuri kitą dieną jai pinigus gražino.

Saugos seniunijos_kolektyvasTrijų Karalių šventės išvakarėse gerumo žvaigždės sužibo ir Saugose. Čia jau trečius metus iš eilės Saugų seniūnijos gyventojai rinkosi į tradicija tampantį Padėkos vakarą - pamatyti vieni kitus, pagirti ir pasidžiaugti drauge nuveiktais darbais.

Knapkis apdovanotas_1Praėjusių metų pabaigoje Vilniuje surengtame iškilmingame renginyje „10 metų tautinio paveldo atgimimui“ Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) apdovanojo labiausiai pasižymėjusius Lietuvos amatininkus, tradicinių amatų centrus bei pagerbė tautinio paveldo komisijos ekspertus.

Sėkmingiausiai dirbančiu tradiciniu amatininku, gaminančiu ne maisto produktus buvo išrinktas mūsų kraštietis, tradicinio amato - laivadirbystės atstovas, aktyvus savo krašto visų tradicijų puoselėtojas, Nacionalinės ekspedicijos dalyvis, sielininkų valties „Vytis“ statytojas, kurio dėka ir buvo atkurtas senasis laivadirbio amatas, rusniškis Simas KNAPKIS.

Iš viso Lietuvoje tautinio paveldo produktus gamina 630 tradicinių amatininkų ir 127 įmonės. Renginio metu buvo apdovanoti 2017 m. sėkmingiausiai dirbantys šalies amatininkai - jiems skirtos 2000 Eur piniginės premijos.

menininku dinastija_1Jakševičių šeima, kaip ir grafai Pliateriai, prelatas, klebonas Julius Maciejauskas - neatsiejama Švėkšnos istorijos dalis.

Skulptorius Aleksandras Jakševičius (1844-1934) susilaukė dviejų sūnų: Vincento (1873-1936) ir Benjamino (1895-1984), pasukusių tėvo pėdomis. Vėliau jais sekė jų sūnūs: Silvanas Eugenijus (1900-1933), Adomas (1908-1967), Romanas (1905-1993) ir Vytautas (1930-1982) (pastarasis - Benjamino sūnus).

Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos Saugų filialas skaitytojus pakvietė į bibliotekos globėjos Violetos Astrauskienės fotografijų parodos „Menininkų Jakševičių kūrybos palikimas”, atidarymą. Parodos autorė pasakojo apie legendinių menininkų gyvenimą ir svarbiausius darbus, kurie saugomi Švėkšnoje, grafų Pliaterių dvaro parke, šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje, Kužiuose (Šiaulių r.), Kaišiadoryse ir Panevėžyje - šventovių interjero puošyba bei Žiežmarių Laisvės paminklas.

Signataru keliasEmilijos Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyrius, pasitikdamas Lietuvos valstybės šimtmetį, kviečia į pažintinį maršrutą „Signatarų kelias“. Šios idėjos autorė - Ona Norkutė, E. Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyriaus pirmininkė.

Pažintinis turizmas - viena populiariausių turizmo rūšių. Tokios kelionės tikslas susipažinti su šalies kultūros paveldu, aplankyti istorines vietas, pamatyti kraštovaizdį ir pan.

E.Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyrius kviečia moksleivius, studentus, kariūnus, istorikus, lituanistus, šaulių, skautų ir kitas organizacijas, įvairius kolektyvus keliauti autobusais, dviračiais, pėsčiomis su kuprinėmis ir/ar palapinėmis pažintiniu maršrutu „Signatarų kelias“.

Ukmergės naujienos