Spaudos projektas

2 astrauskieme_literaturiniai_skaitymaiMąsliai nuteikiančiose lapkričio darganose, draugija „Tėviškė“ pakvietė į literatūrinius Rudens skaitymus Švėkšnoje, pasineriant į fotografijų, poezijos ir muzikos erdvę su jaunosios kartos kūrėju Mindaugu Valiuku. Klaipėdiškis pristatė savo kūrybą, bendravo su publika, o menininką kalbino ir renginį moderavo draugijos pirmininkė Violeta Astrauskienė.

Prieš porą metų įvykęs susitikimas su Mindaugu Valiuku ir Gitana Gugevičiūte, Klaipėdos teatro „Lino lėlės’ atstovais, buvo lemtingas. Tuomet išgirdus apie paruoštą projektą - teatro ir kino kūrybines dirbtuves „Krašto kinas“, kuriam skirtas Lietuvos kultūros tarybos finansavimas, švėkšniškius sudomino ir netrukus buvo pradėtas kurti trumpametražis filmas. Pagrindinius vaidmenis, M.Valiuko režisuotame filme atliko Nijolė Kairienė, Vaidotas Didžiūnas, Klara Pozingienė, Petras Būdvytis, Alfonsas Šeputis, Eugenijus Šuldiakovas, Linas Žaliauskas, Simonas Rimkus, Roberta Bernotaitė ir kiti. Kuriant filmą dalyvavo apie 40 švėkšniškių. Per kelis mėnesius buvo sukurtas pusvalandžio trukmės filmas „Senojo malūno vaiduoklis“.

bdbe4a5fd2824bba3c87e33a2ba33c63235ed87d 1Dar vasarą startavusi iniciatyva „Ačiū, Lietuva!“ į vieną didelę bendruomenę pradėjo jungti visus Lietuva besididžiuojančius žmones. Pagrindinė iniciatyvos idėja - surinkti kuo daugiau padėkos istorijų šaliai, siekiant didinti pasididžiavimo mūsų valstybe jausmą.

„Keturi metų laikai su saulėtomis ir akinančiai baltomis žiemos dienomis, visus iš proto varančiais pavasariais, liepų žiedais kvepiančiomis vasaromis, kuomet basomis galima vaikščioti po žolę arba vakarėjant atsisėsti ant nuo saulės įkaitusio asfalto, ir gražiausia metų šypsena - rudeniu! Lietuviški lietūs, kurie augina žolę ir žmones, kurie juokiasi ir pyksta neapsimetinėdami.

Baltija, iki kurios tam, kad įmerktume kojas bangose, autostrada nuo sostinės važiuoti reikia vos kelias valandas. Miestai ir miesteliai su savo didžiuliais lobiais, o kartais ir neatrastais senamiesčių kiemeliais ar gatvėmis. Žemaitiškas užsispyrimas, dzūkiškas nuoširdumas, suvalkietiškas apdairumas ir aukštaitiškas atvirumas. Viena turtingiausių kalbų pasaulyje, kuria galime ir savo užsispyrimą, ir nuoširdumą apsakyti šimtais skirtingų lietuviškų žodžių. Didžiulis tikėjimas sava Tėvyne, prieš 27 metus iškovojęs mums laisvą ir nepriklausomą šalį, kurioje kasdien mokomės gyventi ir didžiuotis. Didžiuotis tuo, kad pirmaujame lazerių pramonėje, internete naršome greičiau negu daugelis pasaulio valstybių, turime vienus geriausių IT bei biomedicinos specialistus ir visame pasaulyje esame vertinami dėl atkaklumo ir darbštumo.

Viso to esame verti tik tada, kai garsiai šiais dalykais didžiuojamės ir sakome Lietuvai „ačiū“! - teigia iniciatyvos autoriai - Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).

Kodėl šilutiškiai didžiuojasi Lietuva? Kodėl čia, Lietuvoje jiems vis dar lengviau kvėpuoti nei kitose pasaulio šalyse? Už ką dėkingi Lietuvai jaučiasi mūsų krašto žmonės ir už ką jie norėtų tarti gimtinei šį trumpą, prasmingą ir vieną gražiausių žodžių?, - tokius klausimus šįkart pateikėme trims jauniems Šilutės ligoninės gydytojams, trims savivaldybės politikams, kultūros ir švietimo sričių atstovėms.
Štai jų atsakymai.

2 bociai_seneliu_pensionate_eldoradeLapkričio 21 dieną Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ Šilutės skyriaus nariai aplankė senjorus, gyvenančius Žemaičių Naumiesčio „Senjorų Eldorado“ namuose.

Kriaucenkiene Eugenija_ilgaamzeJuknaičių seniūnijos Tarvydų kaime, erdviame buvusios mokyklos pastate gyvena visą gyvenimą mokytoja dirbusi Eugenija Kriaučenkienė. Lapkričio 20 dieną ji pasitiko 90-ąjį jubiliejų. Eugenija prisimena, kaip beveik prieš pusę amžiaus šioje Tarvydų mokykloje rinkdavosi būriai mokinių, o juos mokė net trys mokytojos.

Dar ji prisimena, kaip režisuodavo spektaklius Mingėje, o drabužius plikomis rankomis skalaudavo žvejų išmuštose eketėse - toks nelengvas, bet kartu ir džiaugsmo teikiantis buvo jos gyvenimas. Šiandien tai tik prisiminimai, šildantys ilgais ir tamsiais vakarais.

sniuksta P_su_seimaLapkričio 23-iąją, Lietuvos kariuomenės dieną, būrelis Šilutės šaulių atidavė pagarbą Lietuvos kariuomenės generolui Petrui Šniukštai, palaidotam Šilutės senosiose kapinėse.

Šių metų lapkričio mėnuo nepriklausomos valstybės šimtmetį mininčios Lietuvos generolo P.Šniukštos atminimui - neeilinis. Lapkričio 12-ąją  buvo generolo gimimo 140-osios metinės, lapkričio 22-ąją - 65-osios jo mirties metinės.

Prisiminkime P.Šniukštos nuopelnus Lietuvai.

Ukmergės naujienos