Spaudos projektas

onines gorainiuose1Aštuonios Onutės, iš kurių penkios - gorainiškės ir trys iš gretimų gyvenviečių - Aušbikavio bei Bikavėnų šiemet buvo pagerbtos Vainuto seniūnijos Gorainių kaimo šventėje prieš pat šv. Onos atlaidus.

Sveksnos svente_3515-ąjį gimtadienį šiemet mininti Švėkšna savaitgalį ir vėl surengė Dvaro šventę.

Kartu pasveikinti taip pat jubiliejų - jau 15-ąjį - švenčiantys žinomi šio krašto „Šalnos“ šokėjai, dar vienam krašto vardą garsinančiam kraštiečiui įteikta šv. Jokūbo statulėlė, pagerbti gražiausiai savo sodybas išpuoselėję švėkšniškiai, vyko net keletas kultūrinių renginių, o tie, kas dar nežinojo, kas tai yra kroketas, turėjo galimybę išmokti ir šį aristokratišką žaidimą.

edukacija kapinese_usenu_biblioteka_swarraitkiemis_I_2018_07_14_Miliauskiene_fotomobil_081_kapinaitesLiepos 14 ir 21 dienomis Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė grupei vaikų vedė edukacinį užsiėmimą iš ciklo „Senosios Usėnų kapinaitės“. Šie užsiėmimai vyksta jau antrus metus.

savanoriai saugu_vaiku_namuose1Saugų vaikų globos namuose - ypatingi svečiai: jau savaitę čia gyvena ir su globotiniais įvairias veiklas vykdo grupė studentų iš užsienio.

AIESEC programos savanoriai - po vieną studentą iš Honkongo, Tuniso, Turkijos ir Prancūzijos, bei viena studentė iš Anykščių su Saugų vaikų globos namuose gyvenančiais vaikais leidžia laisvalaikį, moko juos užsienio kalbų, pristato savo šalių kultūrą, istoriją, kartu gamina valgį ir supažindina su savųjų kraštų kulinariniu paveldu.

Saugų vaikų globos namų pedagogai džiaugiasi matydami, kad toks bendravimas su užsieniečiais labai patinka globotiniams: vaikai noriai bendrauja su studentais, noriai kartoja anglų kalbos žodžius, nes jau suprato, kaip yra sunku, kai negali susikalbėti su svečiais, o jų valstybių ieško žemėlapiuose.  

Turkija lietuviai_5Kone visuotine tapusios lietuvių emigracijos laikais apie 80 milijonų gyventojų turinčioje saulėtoje Turkijoje gyvena vos apie 600 mūsų tautiečių. Skaičius tikrai menkas, palyginus su emigrantų Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje ar Airijoje skaičiais.

Geriausiai šią saviškių bendruomenę pažįstanti Turkijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Rūta DANILEVIČIUTĖ sako, jog burti lietuvius nėra lengva.

Apie tai, ir apie mūsiškių išvykimo į šią šalį priežastis kalbėdama jau 16 metų Turkijoje gyvenanti Rūta pabrėžia, jog dauguma tenykščių lietuvių - moterys, čia sukūrusios mišrias šeimas. Tačiau jos nenori būti vadinamos „meilės emigrantėmis“, nes turi savo veiklas ir nėra tik namų šeimininkės. Todėl meilės temą, taip įprastą pokalbiuose su užsienio lietuviais, šįkart aplenkiame.  

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt