Spaudos projektas

sveksna Velyku_medisTikriausiai per Velykas Švėkšnos miestelis vėl taps traukos centru. Švėkšnos neįgaliųjų draugijos dėka, šalia šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios išdygo Velykų medis, papuoštas 16 140 geltonos, žalios ir raudonos spalvos margučių.

Kone visus metus kiaušinius rinkę ir puošę draugijos nariai šiandien džiaugiasi savo darbo rezultatu ir tuo, kad išskirtinai papuošė miestelį per gražiausią pavasario šventę.

Laukdami Velykų, savo miestelio aplinką papuošė ir saugiškiai. Lietuvos šimtmečio proga jie sumanė sukurti 1000 medinių skridinėlių, simbolizuojančių velykinius margučius ir taip pat siekti Lietuvos rekordo. Priešvelykinę savaitę jie visi rado vietas pievelėje šalia kelio į Klaipėdą.

Vienos spalvos dažais kiaušinius dažydavo ir senieji šio krašto gyventojai lietuvininkai ir vadindavo juos ne margučiais, o velykiais, velykaičiais. Velykų šventė Pamaryje neįsivaizduojama be išblizgintų ir papuoštų namų, pyragų, ėjimo į bažnyčią, o dovanas vaikams šiame krašte atneša ne Velykų boba, o zuikis. Šiuos, ir daugybę kitų velykinių papročių priminė Šilutės Hugo Šojaus direktorė Indrė Skablauskaitė.

ramuciai paulauskienes_neriniu_paroda_biblioteka1Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale lankytojus džiugina Eglės Paulauskienės kūrybinių darbų paroda „Nėrinių stebuklai“.

Knygnesiu diena_21864 - 1901 metai - tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpėlė, tačiau joje telpa lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo identitetą. Šios kovos simbolis - knygnešys. Tai žmonės, atlaikę carinės žandarmerijos, policijos ir pasienio kariuomenės puolimą prieš lietuvišką knygą ir žodį. 2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena.

Knygnešio dienos minėjimas Švėkšnoje yra suradęs savo unikalią nišą ir jau šešiolikti metai atliepia nemenkstantį poreikį bei susidomėjimą. Švėkšniškiai kasmet minėdami Knygnešio dieną, savo kasdieninėse mintyse ir jausmuose randa vietos istorinei ir gyvajai tautos praeičiai. Lietuvoje, kurios valstybingumo šimtmetį jau atšventėme, esame laisvi mąstyti, skaityti ir dalintis mintimis lietuviškai - savo gimtąja kalba. Knygnešio dieną tradiciškai kalbame apie knygas, apie jas rašančius žmones, kurie gebėjo ir geba išsaugoti bei dalintis lietuvišku žodžiu.

traksedziu biblioteka_knygu_skirtuku_parodaTraksėdžių bibliotekoje pristatyta šilutiškės Birutės Morkevičienės knygų skirtukų paroda „Pasislėpę tarp knygų“, skirta Gimtosios kalbos dienai (vasario 21 d.) ir Knygos skirtuko dienai (vasario 25 d.).

Susitikime dalyvaujantiems mokiniams ir skaitytojoms nebuvo naujiena, kad buvusi ilgametė Traksėdžių pagrindinės mokyklos direktorė B.Morkevičienė kolekcionuoja skirtukus. Juos pati gamino su savo mokiniais, dalyvavo konkursuose, mėgo dovanoti ir iki šiol tai daro.

D. Ambrozeviit1Kovo 11-oji - atgimusios Lietuvos šventė, garbės ir orumo atkūrimo diena, kuri kiekvieno lietuvio širdyje yra ne tik istorinė data, bet ir visų kartų ateities šauklys.

Ukmergės naujienos