Spaudos projektas

zudermanas filmas_sauletekisAr žinote, koks mūsų krašto žmogus yra labiausiai išgarsėjęs pasaulyje?

Tai - Macikuose gimęs rašytojas Hermanas Zudermanas (Hermann Sudermann), savo romanais ir apysakomis žinomas visame pasaulyje. Pagal jo kūrinius iki šiol Europoje, Amerikoje ir Azijoje statomi kino filmai, kuriami spektakliai.

Rugsėjo 30-ąją minėsime mūsų krašto šviesuolio 160-ąsias gimimo metines. Minint sukaktį nuo šių metų kovo mėnesio Šilutės kultūros ir pramogų centras (KPC), Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka, vokiečių kilmės gyventojų bendrija „Heide“, Šilutės Hermano Zudermano draugija organizavo daugybę renginių, iniciatyvų, edukacijų H.Zudermanui atminti.

Rašytojo jubiliejaus minėjimo renginių ciklą vainikuos jau rytoj prasidėsiančios Vokiečių kultūros dienos, kurių metu įvyks kino bei teatro vakarai, vaidinimai, tarptautinė konferencija, ekskursija, koncertas ir susitikimai su bendruomene.

Kviečiame susipažinti, kas jau įvykdyta ir kas dar bus.

skodlerakas hostas_portretine_nuotrauka„Karaliaučiaus dailės akademijos studentas Horstas Skodlerakas (Horst Skodlerrak) savo molbertą pasistatė Rusnės upės pakrantėje ir pradėjo piešti gerai pažįstamą savo krašto peizažą. Profesorius Alfredas Partikelis (Alfred Partikel), kurio Rytų Prūsijos peizažai nepaprastai žavėjo Skodleraką, lyg atsitiktinai eidamas pro šalį paėmė jo paletę iš rankų ir nutapė paveikslą, kurį studentas visą naktį užbaiginėjo. Ši patirtis, kaip sakė pats Skodlerakas, lėmė jo pasirinkimą tapti dailininku. Iki to 1937-1939 m. jis keturis semestrus mokėsi Eduardo Bischofo klasėje Karaliaučiaus dailės akademijoje. Tačiau vis dėlto pažintis su dailininku A.Partikelių, jų pokalbiai apie Gėtės spalvų mokymą ir Žano Šardeno (Jean Baptiste Simķon Chardin - XVIII a. prancūzų dailininkas) peizažus, kuriuos profesorius labai vertino, jo pasakojimai apie Žoržo Brako (Georges Bregue - XX a.

Prancūzijos tapytojas, grafikas, dekoratorius) ir Andrė Dereno (Andre Derain - XX a. Prancūzijos tapytojas, skulptorius, grafikas ir dizaineris) kūrybą  Paryžiuje, H.Skodlerakui atvėrė akis suprasti, ką jam pačiam reiškia tapyba“. (1)

senelis lauzemis_anuke_Reinhild_Koob_su_seniune_DRudieneĮspūdingu koncertu ir stulbinančia Mėlynąja vakariene, skirta Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios 160-mečiui, baigėsi Saugų muzikos festivalis „Muzikos malūnas“. Klausytojai patyrė daug nepamirštamų akimirkų, nuskaidrinusių rūpesčių ir skubėjimo pilną kasdienybę.

Paskutinį liepos sekmadienį Saugų didžiojoje bažnyčioje koncertavo 30 skirtingų kalbų dainuojantis Rachmaninovo choras iš Vokietijos miesto Kylio. Choras klausytojams dovanojo unikalią programą „Muzikinė choro kelionė aplink Baltijos jūrą“. Rachmaninovo choras puoselėja kosmopolitišką muzikinę kultūrą: dainuoja beveik visomis Europos šalių kalbomis, visa choro bendruomenė domisi įvairių tautų kultūromis.

Gyvenime nieko atsitiktinio nebūna, tuo įsitikinome dar kartą. Jei ne viena chorisčių - Karin Plagemann, greičiausiai šio koncerto Saugose nebūtų buvę. Nebūtų ir susitikimo su ypatingais žmonėmis, leidusiais akies krašteliu žvilgterėti į praeitį, atversti vieną iš Saugų istorijos lapų ir netiesiogiai prisiliesti prie vienos šeimos gyvenimo.

bociai muziejuoseLietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės skyriaus narių grupė, vadovaujama pirmininko Zenono Karnausko, surengė ekskursiją autobusiuku po Pamario krašto įžymias vietas.

Syliu Gandro_sodybosGandras Lietuvoje - mylimas ir pavasarį bene labiausiai laukiamas paukštis, o labiausiai sugrįžtančių šių sparnuočių laukia Gardamo seniūnijos Šylių ir aplinkinių kaimų bendruomenė. Kaip nelauks, jei šie raudonsnapiai kasmet apdovanoja šio krašto šeimas kūdikiais, o atsidėkodama bendruomenė vasaros pabaigoje surengia gandrams smagias išleistuves.

Praėjusį šeštadienį šyliškiai atsisveikino su savo mylimiausiais paukščiais  iki kitų metų, surengę kasmetinę šventę „Gandro dovanos“. Šventėje bendruomenės „Švylys“ aktyvas tradiciškai pagerbė gražiausiai besitvarkančias šeimas, už pagalbą dėkojo aktyviausiems savo nariams, pasidžiaugė sportininkų pasiekimais ir pirmą kartą sugiedojo „Šylių himną“.

Ukmergės naujienos