Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Image - Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai, kur

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Aktualijos

corona-4945391 960_720Penktadienį Šilutės rajone patvirtintas trečiasis koronaviruso atvejis, susirgo 68 metų Gardamo seniūnijos Šylių kaimo gyventojas. Per savaitgalį Šilutės rajone naujų COVID-19 atvejų neužregistruota (pirmadienio duomenimis).

 

BUTVYDIENE D._1Lengviau atsikvėpti gali šilutiškiai, kurie savo atžalas leidžia į vaikų darželius ir Šilutės meno bei Sporto mokyklas: Savivaldybės politikai nutarė, kad karantino metu, kol šios įstaigos veiklos nevykdo, ir mokesčiai už jų paslaugas nebus skaičiuojami.

 

gerg censoredKlaipėdietės papasakota istorija apie pareigūnų elgesį, atvykus malšinti tarp sutuoktinių kilusio konflikto, kaitina kraują. Panašu, kad atidumo pritrūkę pareigūnai ne tik patys galėjo užsikrėsti COVID-19, bet ir galėjo sąlygoti viruso plitimą kaimynų šeimose bei komisariate.

POZINGISS 3Aštuonios Šilutės savivaldybės ugdymo įstaigos didesniąją dalį reikalingos elektros energijos pasigamins pačios - savo saulės elektrinėmis. Šiuo metu tokia elektrinė jau baigiama montuoti paskutinėje iš šio komplekto mokyklų - Šilutės Žibų pradinėje mokykloje.

Nuosavų mokyklų saulės elektrinių projektų didžiąją dalį visose aštuoniose rajono mokyklose finansavo Aplinkos ministerija Specialiosios klimato kaitos programos lėšomis, skyrusi 80 proc. reikalingų lėšų sumos. Šilutės rajono savivaldybė pridėjo likusius 20 proc. lėšų.

Prie šių mokyklų šiemet prisidės dar penkios Šilutės savivaldybės įstaigos, kurioms šiuo metu parengti projektai įrengti ant jų stogų ekologišką energiją gaminančias nuosavas saulės elektrines ir geoterminį šildymą.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai populiarėja neatsitiktinai – jie ne tik prisideda prie švaresnės mūsų visų aplinkos, bet ir leidžia švietimo įstaigoms sumažinti išlaidas elektros energijai.

 

Skydeliai 5Karantino laikotarpiu Šilutės robotikos laboratorija pavirto apsauginių veido skydelių medikams gamykla. „Tavo robotas“ komanda per kelias dienas pagamino pirmuosius skydelius, kurie buvo perduoti Šilutės ligoninės darbuotojams. „Visi daro ką gali, kad nebūtume ten, kur dabar yra italai ir ispanai“, - sako nuo ryto iki išnaktų dirbantys šilutiškiai.

KarantinasPilietiškų šilutiškių grupė rajono savivaldybėje įregistravo kreipimąsi į merą Vytautą Laurinaitį ir visus Savivaldybės tarybos narius.

„Mes, Šilutės miesto Naujakurių mikrorajono bendruomenė ir žemiau pasirašiusieji, atstovaudami Šilutės rajono savivaldybės gyventojų grupes, kreipiamės į Jus, mere, ir Jus, Tarybos nariai, su siūlymu, pasaulinės koronaviruso pandemijos laikotarpiui solidarizuotis su rajono gyventojais ir Tarybos sprendimu įteisinti pasiūlymus:

* pelno sąskaita sumažinti Šilutės rajono savivaldybės tarybos įmonių paslaugų įkainius;
* pandemijos laikotarpiui atsisakyti išlaidų, numatytų Tarybos reglamento straipsniuose už darbo laiką atliekant Tarybos nario pareigas. Šis atlyginimas apskaičiuojamas pagal skelbiamą VMDU dydį, atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką. Ir atsisakyti kompensacijų su Tarybos nario veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti, kiek jų neapmoka Savivaldybės administracija. Dabar kas mėnesį tokių kompensacijų dydis gali siekti iki 1,00 MMA (minimaliosios mėnesinės algos) dydžio išmoką”.

Kreipimąsi pasirašė seniūnaičiai, sodų bendrijų, bendruomenių, saugios kaimynystės grupių pirmininkai, visuomenininkai: Stasys Juškevičius, Laima Barkauskienė, Stasys Blinkevičius, Stasys Varkalis, Vytautas Barkauskas, Bronius Šarka, Juozas Sauspreškis, Juozas Girnius, Vaidotas Burzdžius, Gediminas Juodeikis, Virginijus Martinavičius, Irena Vismantienė, Oksana Kalitina, Evaldas Dobravolskis, Regimantas Grigalis, Stasys Baltutis, Algimantas Kvietkus, Regina Tamošauskienė.

 

covid-19-4969084 960_720Ketvirtadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 47 nauji koronaviruso atvejai, o daugiausia jų jau kelintą dieną iš eilės fiksuojama Klaipėdoje. Dar vienas koronaviruso atvejis, jau trečiasis, patvirtintas ir Šilutės rajone. "Šilutės naujienų" žiniomis susirgo pusamžis Šylių kaimo gyventojas.

ikiŠiandien, balandžio 3 d., 10 val. po remonto duris pirkėjams vėl atveria „Iki“ parduotuvė Šilutėje, H. Šojaus g.

 

1047 2c7fd22729256aec370c5b45cc5fc88fĮgyvendinus Aplinkos ministerijos kuruojamą projektą, žvejai mėgėjai ir kiti poilsiautojai jau gali nemokamai naudotis naujai įrengtomis 27 valčių nuleidimo vietomis dvylikoje savivaldybių. Tikimasi, kad, sudarius sąlygas vandens telkiniuose tinkamai nuleisti valtis, nebebus žalodama pakrančių žolinė augmenija ir ardomi krantai, sumažės chaotiškai formuojamų neoficialių automobilių stovėjimo aikštelių.