Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Brangstanti mediena paskatino privačių miškų kirtimą

Image - Brangstanti mediena paskatino privačių miškų kirtimą

  Per aštuonis šių metų mėnesius išduota leidimų privačiuose miškuose iškirsti tiek miško, kiek pernai iškirsta per visus metus. Specialistų skaičiavimu, iki metų pabaigos privačiuose miškuose bus paruošta pardavimui iki 30

Penktadienis, 21 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (2)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

Image - Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

  Seimo „tvarkiečiams“ su valdančiaisiais pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija gali tikėtis Seimo vicepirmininko

Antradienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Kaimo reikalų specialistai nerimauja dėl pievose esančių rulonų

Image - Kaimo reikalų specialistai nerimauja dėl pievose esančių rulonų

Šiemet kaip niekad sekasi šieną gaminantiems ūkininkams - bemaž kiekviena vasaros diena tiko pjauti žolę, ją sukti į rulonus ir vežtis namo. Liko tik nepilnos dvi savaitės - iki spalio

Šeštadienis, 22 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Švėkšniškiai gedi Armalėnuose žuvusio lakūno

Image - Švėkšniškiai gedi Armalėnuose žuvusio lakūno

Antradienio vakarą šalį apskriejo žinia, kad Šilutės rajone nukrito ir užsidegė ultralengvas vienmotoris lėktuvas su vienu lakūnu, kuris įvykio metu žuvo. Paaiškėjo, kad žuvęs vyras - 40 metų švėkšniškis verslininkas

Sekmadienis, 23 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

Image - Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

  Netruko prabėgti šilta, auksinė šių metų vasara ir Juknaičių mokyklos prieigos prisipildė mokinių balsų, juoko ir šurmulio. Vaikai ir jų tėveliai rugsėjo 3 dieną skubėjo į tradicinę naujųjų mokslo metų

Pirmadienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

Aktualijos

cid 28BA3432-0C7E-4729-AC08-554BBE857710Šilutės rajono savivaldybė informuoja, kad rugsėjo 5 ir 6 dienomis Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai Joniškio ir Begėdžių miškuose vykdys lauko taktines pratybas be ginklų.

 

DSC 0275Jau visą mėnesį UAB „Šilutės baldai“ virtuvėje sukasi nauja komanda. Jai vadovauja Klaipėdos viešojo maitinimo A.Naujokienės įmonės vadovas Laurynas Naujokas. „Baldinukė“ tai pirmoji įmonės valgykla Šilutėje. Klaipėdoje veikia dar aštuonios valgyklos.

UAB „Šilutės baldai“ direktorius Eimuntas Jankauskas sakė, kad yra patenkintas „Baldinukės“ veikla. Ji jau veikia daugiau kaip mėnesį. Jis džiaugiasi ir tuo, kad dar nesutiko nė vieno darbuotojo ar administracijos atstovo, kurie būtų kuo nors nepatenkinti. Tad jam lieka tik džiaugtis išvystyta veikla. 

„Šilutės naujienoms“ L.Naujokas pristatė naująją „Baldinukės“ gamybos vadovę Rasą Vaškylienę. Nuo jos ir dar penkių darbuotojų darbo priklausys čia pavalgyti atėjusių žmonių nuotaika likusiai dienos daliai.

Gandrai 4_kitas_porosVentės rago ornitologai šiemet suspėjo ne tik sužieduoti žiemoti beišskrendančius gandrus, bet ir šešiems iš jų uždėti... mažytes kuprinėles. Tos kuprinėlės - tai GPS/GSM siųstuvai, - moderni priemonė, kurią nešantys sparnuočiai nebegali dingti iš ornitologų akių net ir būdami už 10-ies tūkstančių kilometrų.

Ornitologas Vytautas Eigirdas pasakoja, kad praėjus vos kelioms dienoms nuo išskridimo - antradienio rytą vienas ventiškis raudonsnapis jau buvo atsidūręs Ukrainoje, kitas Turkijoje, o trečias, skridęs pro Jordaniją - net ir Egipte. Gerai paukščių kelionių maršrutus išstudijavęs ornitologas sako ir pats nustebęs dėl tokių jų „šuolių“.

3 eismas_dviraciu_takasSituacija Šilutės rajono keliuose vis dar nėra saugi: ir pernai, ir šiemet per pirmąjį pusmetį eismo įvykiuose žuvo po vieną žmogų,  o įskaitinių eismo įvykių šiemet net padvigubėjo. Be to, už vairo per pirmąjį šių metų pusmetį sulaikyta 30 vidutiniškai ir sunkiai apgirtusių vairuotojų, ir tai yra trečioji pagal dažnumą užregistruota nusikalstama veika. Tiesa, tokių kelių „gaidelių“ šiemet šiek tiek mažiau, nei per tą patį laiką buvo sulaikyta pernai.

Dar viena aktuali Šilutės problema - pėstieji, kurie skersai gatvę žingsniuoja kur pagalvoję, ir dar girdėdami tik per savo ausinuką skambančią muziką ir spaudydami savo mobiliojo mygtukus. Bet panašu, kad visai netrukus tokių įpročių teks atsisakyti, nes jie smarkiai plonins tokių eismo dalyvių pinigines.

0.477205001535633856Rugsėjo 1 d. prasidėjo tradicinė aplinkosauginė akcija „Lašiša“. Jos tikslas – užtikrinti lašišų ir šlakių migracijos kelių ir neršto apsaugą. Akcija vyks iki lapkričio 20 d.

DSC 0508Rugsėjo 8-oji jau visai čia pat, tarptautinis, jubiliejinis - 10-asis Žuvienės virimo čempionatas jau ranka pasiekiamas. Ažiotažas milžiniškas, tačiau tegu kalba statistika.

Trečiadienio ryto duomenimis, įvertinus jau 38 užsiregistravusių komandų anketas, turime 11 komandų debiutančių ir lygiai pusę - 19 komandų, atvykstančių iš kitur. Planuojama išvirti beveik 2500 litrų žuvienės, o pati aršiausia konkurencija vyks žuvies sriubos kategorijoje, kurioje varžysis net 24 virėjai.

politikaiRajono savivaldybės vadovai laikosi susitarimo kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį kviestis spaudos atstovus ir informuoti apie svarbiausius mėnesio įvykius rajone bei savivaldos darbus.

Apie rugpjūčio mėnesio veiklą šįkart pasakojo Savivaldybės meras Vyrtautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

14165 8163f54a05c06790a19497bf5d79e0c0Šiemet į Lietuvos mokyklas išriedės 157 nauji geltonieji autobusiukai, 3 iš jų pasieks Šilutės rajoną.

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sako, kad tai - didelis džiaugsmas, mat kai kurie iki šiol rajono moksleivius vežiojantys autobusiukai jau išties labai seni. O tie, kurie bus pakeisti „naujokais“, jau „švenčia“ ir 20-mečius.

child-1864718 960_720Šilutės rajone nuo naujųjų mokslo metų atidaromos 6 naujos ikimokyklinio ugdymo grupės, kurios dirbs darbo dienomis po 10,5 val. Taip pat 10,5 val. dirbs grupė Vilkyčių pagrindinėje mokykloje, iki šiol dirbusi trumpiau. Šių grupių veiklai organizuoti Savivaldybė steigia 18,78 etatų.

Visose rajono švietimo įstaigose keitėsi pagalbą mokiniui teikiančių specialistų skaičiai: padaugėjo psichologų (3,75 etato), specialiųjų pedagogų (8), logopedų (3), socialinių pedagogų (0,5), mokytojų padėjėjų (5,25). Iš viso pareigybių padaugėjo 25,03 etato.

Ukmergės naujienos