Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Image - Problema Katyčiuose: gyventojai nesutinka su bibliotekos perkėlimu

Vasaros pabaigoje miestelio centre esanti Katyčių biblioteka bus iškelta į naujas patalpas mokyklos pastate. Nuo 1947 m. tame pačiame name veikusios bibliotekos iškėlimas netenkina lankytojų, kurie buvo įpratę daug metų

Šeštadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės profesinio mokymo centras informuoja

Image - Šilutės profesinio mokymo centras informuoja

  Profesinio mokymo centras informuoja apie nuotolines konsultacijas dėl galimybės mokytis baigus pagrindinę mokyklą, įgijus bendrąjį vidurinį išsilavinimą arba norint įgyti antrą profesinę

Ketvirtadienis, 21 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Aktualijos

Untitled-1 copyKartu su klykiančiom gervėm, šniokščiančiu Žvelesiu, į Bliūdsukius grįžo pavasaris. Sujudo, subruzdo bliūdsukiškiai rinktis į kovo 16-osios pavakarę bendruomenės salėje vykusias “Pavasario sutiktuves”.

Velykos 2 fotoLietuvos gyventojai jau dabar planuoja Velykas, kurias prie šventinio stalo tradiciškai praleis su šeima ir artimaisiais. Šiai pavasario šventei daugelis planuoja skirti nuo 50 iki 200 litų, rodo prekybos tinklo MAXIMA internetu atlikta apklausa.

pienasPastaruoju metu dažnas kaimo ūkininkas nerimauja dėl vėluojančių tiesioginių išmokų už pieną. Susitikimuose su Seimo nariu R.Žemaitaičiu metu didžioji dalis ūkininkų kėlė klausimą kodėl iki šiol nėra sumokėtos išmokos už supirktą pieną. Taip pat ūkininkams kilo klausimų kodėl išmokos už pieną yra mokamos pagal nustatytas 2006-2007 metų kvotas.

Nors dalis ūkininkų šiuo metu primelžia daugiau pieno, nei 2006 m., kuomet buvo nustatomos kvotos, tačiau išmokas gauna už mažesnį kiekį pieno.

maisto-bankas1Penktadienį ir šeštadienį vėl turėjome galimybę gerumu pasidalinti su skurdžiau gyvenančiais - jau ketvirtą kartą dalyvauti „Maisto banko“ organizuojamoje produktų pirkimo vargstantiesiems akcijoje.

Šilutiškiai savo gerumu jau nebe pirmą kartą nustebino paramą renkančio „Maisto banko“ vadovus. „Akcijos rezultatai kaskart parodo, kad Šilutėje gyvena tikrai jautrūs žmonės, nors tai nėra turtingas miestas, čia nedideli atlyginimai“, - sakė organizacijos Klaipėdos skyriaus vadovė Loreta Danupienė.

stintosRusnės miestelis praėjusį savaitgalį sukruto kaip skruzdėlynas - prasidėjo stintų žvejyba.

Šimtai automobiliais, motoroleriais ir dviračiais važiuotų ir pėstute einančių žmonių traukė link upių. Miestelyje sutikti žmonės rankose dažniausiai laiko ilgas kartis su tinklo lankais, meškeres ir būtinai po kibirą. Jau nuo penktadienio vakaro ir nakties visoje Rusnėje dažniausios kalbos sukosi tik apie stintų laimikius ir kas kur daugiau pagavo.

Šeštadienio rytą visi jau žinojo, kurioje vietoje buvo pagautos pirmosios tonos stintų - "Toliušio",  "Goberio", "Triušausko" žvejybos aikštelėse.

IMG 3352Šiemet potvynio vandenys tik simboliškai pamirkė Rusnės kelią, didelių problemų nesukėlė nei paupiuose gyvenantiems žmonėms, nei civilinės saugos specialistams.

Skambus žąsų gagenimas, gulbių trimitavimas, žąsų girgsėjimas primena turgų. / Nemuno deltos regioninio parko direkcijos nuotr.Nemuno deltos regioninio parko direkcija kviečia kovo 31 d. atvykti į „Šaktarpio“ šventę Rusnėje. Šioje tradicinėje šventėje Nemuno deltos regioninio parko direkcija sudarys galimybę dalyvaut ne tik linksmybėse, bet ir migruojančių žąsų stebėjimuose su parkų ekologais. Bus galimybė savo akimis pamatyti įvairias žąsų rūšis. 

Nemuno deltoje šeimininkauja pavasaris, naikindamas paskutinius žiemos likučius. Sniego likę tik kur ne kur, o vandens telkiniai ir užlietos pievos beveik išsilaisvino iš ledo gniaužtų. Pirmieji migruojančių paukščių žvalgai, matyt, jau pranešė savo gentainiams, kad laikas judėti link perėjimo vietų. Pasidairius po Nemuno deltos regioninio parko užliejamas pievas, akis ir širdį džiugina didžiuliai žąsų, ančių, gulbių ir kitų paukščių būriai. Skambus žąsų gagenimas, gulbių trimitavimas, žąsų girgsėjimas primena turgų.. Užliejamose pievose skaitlingiausius būrius sudaro žąsys. Čia jų net iki 20 000.

Apie žąsų migraciją papasakojo ir į klausimus atsakė Nemuno deltos regioninio parko specialistai.

Jeigu nematai, dar nereiškia, kad to nėra. / ferdi-rizkiyanto.blogspot.com asociatyvi nuotr.Sakoma, kad Kūčių naktį, lygiai vidurnaktį, vanduo šuliniuose pavirsta vynu, o gyvūnai pradeda kalbėti žmonių balsais.

Metuose būna ne tik stebuklingų naktų, bet ir dienų. Viena iš tokių dienų - kai daugelis kiaulių pavirsta žmonėmis. Šituo stebuklu kiaulės, pavirtusios žmonėmis, labai džiaugiasi ir visais įmanomais būdais tą viešai demonstruoja.

Šiais metais ši diena bus balandžio 21 d. Šią kiaulių pavirtimu žmonėmis dieną kiti vadina kasmetine talka, o dar kiti - jau tradicija patapus "DAROM" akcija.

GERMAIKA 2Saugų seniūnijoje, prie Vilkyškių, įsikūrusi SBA koncerno įmonė „Germanika“ tapo viena moderniausių Europoje baldų gamyklų. Čia įdiegta inovatyvi „vilktų“ korpusinių baldų technologija, kuri, skaičiuojama, leis tris kartus padidinti įmonės pardavimus.

Koncernas SBA į „Germanikos“ plėtrą investavo 36 mln. litų, gamykloje sukurta 240 naujų darbo vietų, viso įmonėje dirbs 400 darbuotojų.

„Šis investicinis projektas, nedidelę „Germanikos“ įmonę pavertęs viena moderniausių baldų gamyklų regione, leis SBA baldų grupei įsitvirtinti naujuose baldų rinkos segmentuose ir padidins bendrovės konkurencinį pranašumą. „Vilktų“ baldų technologijos leidžia gaminti aukštos pridėtinės vertės produkciją, kuri yra itin paklausi tarp vartotojų“, - sakė bendrovės koncerno SBA verslo vystymo viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.