Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Sunkaus ligonio priežiūra: smerkti lengva, o padėti?..

Image - Sunkaus ligonio priežiūra: smerkti lengva, o padėti?..

  Slaugyti sunkų ligonį namuose - sunkus, begalinio atsidavimo, nuolatinio buvimo kartu ir ištvermės reikalaujantis darbas. Tai paliudyti galėtų kiekvienas, susidūręs su tuo. Tą žino ir Grabupiuose gyvenanti Jadvyga, jau daug

Sekmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną

Image - Šilutės rajono savivaldybė skelbia aukcioną

  Šilutės rajono savivaldybė 2018 m. vasario mėnesį viešojo aukciono būdu parduoda nekilnojamąjį

Sekmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

Aktualijos

 

5a312b81beeefDalis Lietuvos abiturientų kasmet patraukia studijuoti svetur, ypač – į Danijos, Olandijos ir Didžiosios Britanijos universitetus. D. Britanija jau daugelį metų išlieka pati populiariausia kryptis: ten studijuoti norintieji dokumentus stojimams turi pateikti iki sausio 10 dienos. Tad kuo vilioja už jūrų marių esanti sala?

Lietuvių studijomis užsienyje besirūpinančios įmonės „Kastu International“ atstovas Vytautas Murauskas teigė, jog vienas didžiausių Anglijos universitetų privalumų – studijų programų gausa. Studentai ypač vertina galimybę studijoms gauti paskolą, nepriklausomybę ir itin neformaliai bendraujančius dėstytojus. Įstojimo galimybes itin palengvino ir sumažėję anglų kalbos testų reikalavimai.

„Šią dieną, stojant į Anglijos universitetus, paprastai nebereikia laikyti tarptautinių anglų kalbos testų: pakanka turėti B2 lygio anglų k. žinias ir 7-8 siekiantį pažymių vidurkį. O jei abiturientas papildomai išsilaiko ir valstybinį anglų kalbos egzaminą, pasirinkimas, kur studijuoti, tampa dar platesnis“, – sakė V. Murauskas, pridurdamas, jog stojantieji paprastai renkasi universitetus su kažkur jau girdėtais pavadinimais.

kava senjoramsLapkričio 27-ąją startavusi respublikinė akcija senjorams „Iki pasimatymo prie kavos puodelio“ didžiuosiuose šalies miestuose įsibėgėja. Šilutės kavinių šeimininkai taip pat geranoriški ir artėjant jaukiausioms metų šventėms, kviečia senjorus pasivaišinti kavos ar arbatos puodeliu, pabendrauti su bendraminčiais jaukioje aplinkoje.

Didieji šalies miestai jau nebe pirmus metus artėjant Kalėdoms pakviečia senjorus savaitgaliais nemokamo kavos puodelio. Žinia, kavos ar arbatos puodelis yra tik pretekstas, pagrindinis akcijos organizatorių sumanymas buvo suteikti galimybę vyresnio amžiaus žmonėms pabendrauti, praleisti laiką brangių žmonių draugijoje.

Kavinės ir restoranai vyresnio amžiaus lankytojų laukia iki kitų metų sausio 8 d.

Ar jungiasi prie šios gerumo akcijos Šilutės kavinės ir restoranai ir ar domisi ja šilutiškiai senjorai?

BALDUŠilutės Hugo Šojaus dvaro freskų salėje antradienį buvo pristatytas dar vienas bendruomenės projektas - „Šilutės istorijos paslaptys atgis „sekretuose“. 18 - 20 „sekretų“ - žaismingi vaikystę primenantys meno kūriniai po stiklu bus instaliuoti į miesto šaligatvių takus ar primontuoti prie centrinės Šilutės gatvės namų sienų.

Naują akciją inicijuoja bendruose darbuose jau „užgrūdinti“ partneriai: Šilutės rajono savivaldybė, Šilutės meno mokykla ir UAB „Šilutės baldai“, kuriuos atstovauja rajono meras Vytautas Laurinaitis, mokytojas Andrius Sirtautas ir fabriko direktorė Asta Dijokienė.

barley-872000 960_720Žemės ūkio ministerija, atnaujinusi tiesioginių išmokų administravimo ir kontrolės taisykles 2018 metams, atkreipia dėmesį į žemės ūkio naudmenų bei pasėlių deklaravimo naujoves. Pagrindiniai pokyčiai kitais metais bus susiję su reikalavimais žalinimo išmokai gauti ir būtinų dokumentų pateikimu.

PROJEKTAI _2Artėja Naujieji metai ir kiekvienam savivaldybės politikui, rajono verslininkui, visuomenės veikėjui maga sužinoti ar kas naujo suplanuota nuveikti Šilutėje, jos seniūnijose. Nekantrioji opozicija savivaldybės valdžią ragina veikti aktyviau, - juk ES finansinės paramos periodas jau prasidėjęs ir tesis ne amžinai - iki 2022 metų.

Šilutės savivaldybės vadovai - meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis mėnesio pabaigos spaudos konferencijoje žiniasklaidininkams pateikė didžiulį sąrašą projektų, kurie jau parengti. Dar šių metų gruodžio mėnesį ar artimiausiais 2018 metų pradžios mėnesiais bus pasirašytos finansavimo sutartys ir darbai pajudės.

 

0.295075001512989267Gruodžio 20 d. 13 val. visoje šalyje – miestų ir miestelių pagrindinėse aikštėse, didesnėse susibūrimo vietose – miškininkai gyventojams nemokamai dalins eglių šakas namams papuošti prieš šventes. Šią jau tradicija tapusią akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ rengia Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos 42 miškų urėdijos.

 padekos vakaras_1pPastebėti, įvertinti ir padėkoti už buvimą kartu visus 12 metų mėnesių - tokią gražią tradiciją puoselėja Šilutės r. savivaldybės vadovai, antradienį ir vėl sukvietę krašto verslininkus, įmonių ir įstaigų vadovus į tradicinį Padėkos vakarą.

Išties mūsų miesto ir rajono gyvenimas sunkiai įsivaizduojamas be tų, į kurių duris, anot renginio vedėjo Marijaus Budraičio, ištisus metus beldžiasi įvairiausi įvairiausios paramos prašytojai. Ir daugybė verslo žmonių niekada tos paramos neatsako.

Todėl krašto klestėjimui svarbus kiekvienas čia dirbantis žmogus, todėl visiems jiems ir stengiamasi metų pabaigoje bent padėkos žodį ištarti.

Šįkart buvo ne tik šiltų žodžių, bet ir originalių nominacijų.

svajonesProjektas vaikusvajones.lt jau aštuntąjį kartą pakvietė išpildyti nepasiturinčiose šeimose augančių vaikų svajones.
Akcijos organizatoriai praneša, kad šiemet iš viso surinkta 18 042 svajonės ir 83 proc. jų jau išpildyta. Šilutės rajono vaikai išreiškė apie 800 svajonių, iš kurių apie pusantro šimto vis dar laukia savo „pirkėjų“.

EKOLKOGINE 3Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (KRAAD) jau gavo pirmuosius Šilutėje, buvusio autobusų parko teritorijoje vykstančių statybų vietoje paimto grunto tyrimų rezultatus. Tiesa, kol kas tik mažos dalies mėginių.

Ukmergės naujienos