Sveikatos šaltinis

 

15951 ea8d344d1ceb010cd40c6f52f752d221Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo Lietuvoje, tikslina atvejo apibrėžimą ir tiriamųjų grupes. Nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

imunins sistemos_skirtingosVisai neseniai mokslininkai nustatė, kad kai kurios vyrų imuninės sistemos ląstelės veikia kitaip nei moterų, o kai kurios netgi tiesiogiai sąveikauja su vyriškaisiais lytiniais hormonais. Dėl šių pastebėjimų galima iš dalies paaiškinti, kodėl kai kurios ligos vyrus paveikia labiau negu moteris.

Kai kurios ligos dažniau paveikia vyrus nei moteris, ir atvirkščiai. Iki šiol to priežastys buvo nežinomos.

ScienceDaily.com duomenimis, Australijos Melburno universiteto tyrėjai galimai pasistūmėjo žingsniu arčiau šio reiškinio paaiškinimo. Jie atrado ženklių vyrų ir moterų reguliacinių „T“ ląstelių skirtumų ir aptiko vietinio imuninės sistemos audinio ląstelių, kurios sąveikauja būtent su vyriškaisiais lytiniais hormonais.

 

dantu protezavimasPasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad bent vieno danties yra netekę didžioji dalis vyresnių nei 35 – erių metų amžiaus žmonių. Tačiau svarbiausia ne tai, kiek pacientui yra metų ar kiek dantų jis neteko – svarbiausia, kad šypsena būtų kuo greičiau atstatyta. Ir tam yra ne viena priežastis.

silantai2Silantai – dantų ėduonies profilaktikai skirta medžiaga, kuri giliai įsiskverbia į sveikų krūminių dantų vageles ir duobeles, hermetizuoja jas ir neleidžia ten patekti bakterijoms bei angliavandeniams, kauptis apnašoms bei maisto likučiams. Taip vaikų dantukai yra apsaugomi nuo ėduonies. Tai neskausminga keliolika minučių trunkanti procedūra.

Išsamiau apie silantus ir dantų padengimo jais procedūrą „Sveikatos šaltiniui“ pasakoja UAB „Sveikatos darna“ gydytojai odontologai Lina Skarbaliūtė ir Vilius Balčius.

 

15818 0cc45dfc227881a7ddbad456ec5400a3Lengvus koronavirusinė infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai nuo šiol galės būti išleisti gydytis į namus, jei čia galės laikytis visų izoliavimosi (saviizoliacijos) taisyklių. Tai reiškia, kad tie, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nebus guldomi į ligonines. Tuo metu, pacientams, kuriems dėl jų sudėtingesnės būklės taikomas stacionarinis gydymas, jų sveikatai pagerėjus, taip pat bus leista gydytis namuose, nors tyrimo rezultatai vis dar bus teigiami.

woman-699008 960_720Visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus specialistai informuoja, kad 11-ąją šių metų savaitę registruoti 59 gripu susirgę rajono gyventojai, 32 iš jų – vaikai.

 

UntitledIki kovo 17 dienos vidurdienio į Klaipėdos universitetinę ligoninę kreipėsi 165 asmenys, kuriems įtariamas užsikrėtimas koronavirusu. 128 pacientams ėminiai ištirti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, keturiems iš jų nustatytas susirgimas koronavirusu, kitų 124 pacientų tyrimų atsakymai neigiami. Šiandien ligoninėje yra 37 pacientai, kuriems įtartas susirgimas koronavirusu, paimti tyrimai išvežti į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją, laukiama atsakymų.

Į šią ligoninę tyrimams vežami ir Šilutės gyventojai, kol kas patvirtintų susirgimų mūsų rajone nėra.

 

89554529 1107660569588940_3779867964065447936_nValstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) informuoja, kad nuo vasario pabaigos, kai šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) buvo paskelbta ekstremali padėtis, itin padaugėjo apsinuodijimų dezinfekciniais skysčiais.

DiabetasVis didėjantis II tipo diabeto atvejų skaičius Vakarų šalyse kelia susirūpinimą sveikatos priežiūros specialistams. Tačiau tyrimų rezultatai rodo, kad chromas yra naudingas diabeto prevencijai.

Dėl nesveikos mitybos ir sveikos gyvensenos nepaisymo vis daugiau Vakarų šalių gyventojų suserga II tipo diabetu; ši ligos forma paprastai susijusi su atsparumu insulino poveikiui. Gydytojai ir mokslininkai nerimauja dėl diabeto epideminio lygio paplitimo, tačiau tyrimų rezultatai rodo, kad mikroelemento chromo papildai gali šiek tiek apsaugoti nuo šios ligos. Remiantis dviejų neseniai paskelbtų Amerikos tyrimų rezultatais, kasdien vartojant chromo papildus pavojus susirgti diabetu gali sumažėti net 20 - 30 procentų.