Sveikatos šaltinis

tulcinaViena už kitą įdomesnes ir naudingesnes paskaitas šilutiškiams dovanojantys Visuomenės sveikatos biuro specialistai prieš savaitę pakvietė į dar vieną ypač naudingą susitikimą – į Šilutę atvyko žinoma gydytoja, natūraliosios medicinos Lietuvoje pradininkė Jelena TULČINA.

Medikė skaitė nemokamą paskaitą „Mitybos revoliucija. Nepavaldi likimui. Tegul tavo maistas tampa vaistu, kad vaistai netaptų maistu“. Jos metu ji pasidalijo savo per 40 darbo metų sukauptomis žiniomis, kurios susidėliojo iš 26 tūkstančių žmonių likimų – tiek jų jau apsilankė gydytojos darbo kabinete.

J. Tulčina iškart įspėjo visus skeptikus, kad ji nė vieno „neagituos nevalgyti lašinių“ ar atsisakyti kitų mėgstamų dalykų. Ji tik aiškiai išdėstė tiesas, kurias, anot jos, jai įrodė jos pacientų istorijos.

Viena tokių – vėžys yra gamtos kerštas žmogui už tai, ką jis valgė ir ką galvojo...

Blogas burnos_kvapasSu nemaloniu burnos kvapu susiduria dažnas iš mūsų. Statistiškai - net kas ketvirtas žmogus! Paradoksas, tačiau patys neretai nė nepastebime turį šią problemą – mes kiekvienas priprantame prie savo kvapo, net jei jis nemalonus! O susimąstyti priverčia tik pastaba iš šalies.

Kita vertus, neretai šalia esantys žmonės blogą kvapą jaučia visuomet, tačiau dažnai nedrįsta to pasakyti, nes nenori įžeisti. Visgi, turėtume nebijoti sakyti tiesos. Blogo kvapo atsikratyti gali padėti tinkami higienos įpročiai, o kartais tai gali būti ir rimtų ligų pavojaus signalas.

Reanimacija 1Ligoninės medikai nuolat jaučia nerimą dėl savo saugumo, o nereti atvejai, kuomet jie pajunta ir savo pacientų smurtą. Tačiau teikti pagalbą jie privalo visiems: ir apsvaigusiems nuo įvairių medžiagų, ir neadekvatiems dėl psichikos ligų, ir agresyviems pacientams.

Tokie teiginiai bene tiksliausiai atsako į klausimus, kuriuos kelia neseniai Šilutės ligoninės Reanimacijos skyriuje nuo agresyvaus paciento nukentėjusios slaugytojos artimieji, inicijavę ir šį straipsnį.

5d1dc5f3b3eb0Vasaros ir atostogų sezonui įsibėgėjant, korekcinius akinius vis dažniau keičia kontaktiniai lęšiai – regėjimo specialistai tikina, kad šiltuoju metų laiku kontaktinių lęšių naudotojų skaičius išauga. Priežasčių daugybė – jie suteikia daugiau laisvės judėjimui, aktyviam laisvalaikiui, be to, su jais galime nešioti norimus saulės akinius. Tačiau vasarą kontaktiniai lęšiai reikalauja ypatingos priežiūros, kurios nepaisymas gali sukelti rimtas akių ligas. Kaip to išvengti pataria optikų tinklo „Vision Express“ optometrininkė Božena Kuftin.

Anot specialistės, vasaros metu mūsų akys susiduria su daug įvairių dirgiklių, kurie kitais metų laikais nėra tokie pavojingi. Pavyzdžiui, stiprūs UV spinduliai ar maudynių metu vandens telkiniuose knibždantys mikroorganizmai. Negana to, šiuo sezonu prasideda įvairios alergijos, kurios kaip reikiant sudirgina ir pajautrina akis. Todėl visiems, kurie vis dažniau vietoj korekcinių akinių renkasi kontaktinius lęšius, reikėtų žinoti keletą svarbių dalykų, kurie kinta lęšių priežiūroje ir pasirinkime vasaros metu.

bartaskiene visuomenes_sveikatos_biuras3Gegužę ir birželį Šilutėje ir Pagėgiuose lankėsi daugkartinė Lietuvos gimnastikos čempionė, aerobikos Lietuvoje pradininkė, nusipelniusi Lietuvos trenerė Joana Bartaškienė. Trenerės apsilankymą mūsų krašte organizavo Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Q-Symbio irdies_ligosNovatoriško 2014 m. „Q-Symbio“ atlikto kohortinio tyrimo metu surinkta dar daugiau įrodymų, kad vartojant į vitaminą panašaus kofermento Q10 papildus sumažėja mirštamumas ir sustiprėja širdis.

2014 m. plačiai nuskambėjo tarptautinio 17-os skirtingų Europos, Azijos ir Australijos ligoninių širdies nepakankamumu sergančių pacientų tyrimo rezultatai, kuriais patvirtinta, kad į vitaminą panašus kofermentas Q10 gali 43 proc. sumažinti mirštamumą ir pagerinti širdies raumens darbą. Greta pirminio tyrimo, kurio rezultatai buvo paskelbti moksliniame žurnale „JAAC Heart Failure“, kai kurie mokslininkai paviešino dar įspūdingesnius, jei apskritai tai įmanoma įsivaizduoti, neseniai atlikto kohortinio tyrimo rezultatus. Jo metu į atskirą grupę buvo išskirti širdies ligomis sergantys pacientai iš Europos ir gauta nepaprastai įdomių rezultatų.

5d1201103878aĮdegis gali ne tik gražiai atrodyti, bet ir tapti skausmingu. Ypač, jei prieš saulę praleista nepaskaičiuotai daug laiko. Nors pasak vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Kristinos Zacharevič daugelis ne kartą girdėjo, kaip svarbu naudoti kremą nuo saulės – nudegimų ir toliau pasitaiko. Tad kaip pasirūpinti oda po „nesėkmingo“ deginimosi?

 

obuolys vietoj_cigaretesGegužės 31-ąją – Pasaulinę dieną be tabako Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisijungė prie akcijos „Obuolys vietoj cigaretės“. Akcijos metu Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai Šilutės miesto gatvėse sutiktus rūkančiuosius praeivius skatino bent vieną dieną nerūkyti ir iškeisti cigaretę į obuolį. Tokiu būdu rūpintis ne tik savo bet ir aplinkinių sveikata. Taip pat praeiviams buvo priminta apie tabako neigiamą poveikį plaučių funkcijai bei sveikatai, įteiktos atmintinės.

 

depression-2963446 960_720Kalbėtis apie artimojo savižudybę visada sunku, o patį įvykį lydi daug jausmų. Vis tik toks pokalbis su psichologu apie nusižudžiusį asmenį gali padėti išgyventi sudėtingus jausmus, galbūt atrasti nusiraminimą ar viltį, kad tokios patirties pasidalinimas padės sumažinti savižudybių skaičių ateityje.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt