Sveikatos šaltinis

 

5bcff3d93be1fDaugelis virškinimo sistemą suvokia labai ribotai, lyg ją sudarytų tik skrandis. Tačiau didžiausia virškinimo liauka yra kepenys. Šis organas atlieka daug gyvybiškai svarbių funkcijų: dalyvauja medžiagų apykaitoje, gamina ir išskiria tulžį, padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, kontroliuoja cholesterolio, kai kurių hormonų, fermentų veiklą, kaupia tam tikrus vitaminus, detoksikuoja organizmą.

„Jei žmogus nevirškina pasaulio, kuriame gyvena, vadinasi, griauna save“, – teigia fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius, ragindamas geriau pažinti savo kūną.

 

5bcf02b6dd14ePrasidėjęs šaltasis sezonas lemia pokyčius ir maisto lėkštėje: šviežias daržoves ir salotas keičia šiltas ir sotesnis maistas. Tačiau kaip kintant maisto racionui ne tik pasirinkti sveikatai palankius produktus, bet ir tuos, kurie padėtų saugoti figūros linijas? Išeitis labai paprasta – valgykite košes. Mitybos specialistė Indrė Trusovė bei maisto tinklaraščio autorė Kristina Pišniukaitė atskleidžia, kaip košės gali padėti sumažinti nesveiko užkandžiavimo norą ir palaikyti reikiamą energijos balansą šaltuoju metu.

 

1Net 80 proc. tėvų, turinčių jaunesnių nei 5 metų amžiaus vaikų, greičiausiai, neatpažintų meningokokinės B tipo infekcijos ankstyvoje ligos stadijoje. Gyventojų apklausa parodė, jog hemoraginį odos bėrimą daugelis laiko ankstyvuoju meningokokinės infekcijos simptomu, kai iš tiesų tai yra požymis, jog liga įgavo pagreitį ir kilo rimtas pavojus paciento gyvybei. Kita vertus, daugiau nei 40 proc. tėvų klaidingai mano, kad meningokokinė B tipo infekcija progresuoja per 3 valandas, kai susirgimas progresuoja per 24 valandas.

tick-482613 960_720Visuomenės sveikatos specialistai įspėja, kad į miškus einantys grybautojai dar turi būti labai atsargūs, mat erkės dar nemiega.

AvdejevasSpalio 27, 28, 29, 30 ir lapkričio 22, 23, 24, 25 dienomis Rusnėje ir vėl viešės gydytojas iš Ukrainos Genadijus Avdejevas, atliekantis stuburo ir Atlanto slankstelio korekcijas be laužymo ir skausmo. Jis yra vienas žymiausių savo srities specialistų, antrosios kartos gydytojas osteopatas, unikalios manualinės terapijos specialistas.

Pacientus osteopatas konsultuos restorane “Rusne Villa”, esančiame Pakalnės kaime. Išankstinė registracija telefonu +370 698 41745.

 Vitiene 1Atvėsus orams, padažnėja peršalimo ligų, tad jau pats metas priminti apsaugos nuo tokių ligų būdus.

Peršalimo ligos - tai ūminės, 90 proc. virusų ir 10 proc. bakterijų sukeliamos infekcijos, kuriomis užsikrečiama oro lašeliniu būdu. Suaugusieji per metus suserga nuo 4 iki 6 kartų, o vaikai net iki keliolikos kartų. Augant stiprėja vaikų imunitetas, todėl suaugusieji peršalimo ligomis serga rečiau.

 

children-403582 960_720Daugelio šiandienos vaikų laisvalaikis neįsivaizduojamas be planšetinio kompiuterio, mobilaus telefono ir televizoriaus. Vis tik tėvai gūžčioja pečiais, nes nežino, nuo kada galima mažyliui leisti pradėti jais naudotis, kad būtų padaryta kuo mažesnė žala jų regėjimui.

„Regos sutrikimams įtakos turi daug faktorių: paveldimumas, persirgtos infekcinės ligos, netaisyklinga mityba, vitaminų stoka, netaisyklinga sedėsena, netinkamas apšvietimas, sveikos gyvensenos įpročių nesilaikymas. Tarp jų ir besaikis ekranų vartojimas“, – sako „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Dovilė Gabrytė.

Slenka plaukaiŽurnale „Žmonės“ gydytoja Rūta Merkytė-Elekšienė tvirtina, kad būtinieji mineralai, pavyzdžiui, selenas ir cinkas, itin svarbūs Jūsų odos, plaukų ir nagų sveikatai. Skaitydami toliau sužinosite, kodėl tokie maisto papildai kaip „Bio-Selenium + Zinc“ gali Jums padėti kur kas labiau, nei Jūsų perkamos kosmetikos priemonės.

Senas posakis „grožis slypi viduje“ nėra tik tušti žodžiai. Maistinių medžiagų ir jų poveikio grožiui specialistė gyd. Rūta Merkytė-Elekšienė tvirtina, kad tam tikri mikroelementai, pavyzdžiui, selenas ir cinkas, gyvybiškai svarbūs odos, plaukų ir nagų sveikatai išsaugoti.

gydytoja Rainiene„Šeimos gydytojas yra asmuo, esantis arčiausiai paciento. Manau, kad žmogui padėti galima ne tik išrašant receptą vaistams,  medicininėms pagalbos priemonėms ar siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai, bet ir nuoširdžiu pokalbiu, patarimu, jo problemų išklausymu“, - įsitikinusi naujoji medicinos centro „Sveikatos darna“ gydytoja Ieva Rainienė.

28 m. Ieva, kartu su vyru ir sūneliu, vos prieš keletą savaičių į Šilutę persikėlė iš Kauno, kur baigė studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir atliko šeimos gydytojo rezidentūrą įvairiose gydymo įstaigose. Ir nors čia jie dar tik naujakuriai, tačiau spėjo pamėgti Šilutės kraštą. Anot gydytojos, mūsų miestas jaukus ir gražus, žmonės malonūs, rūpestingi, nuoširdūs. Viskas Šilutėje yra ranka pasiekiama, susisiekimas - labai patogus.

I.Rainienė dirbs Šilutėje ir Kintuose (kartu su gydytoja Diana Žaliene), taigi mielai laukia visų: ir vaikučių, ir suaugusiųjų, ir nėščiųjų, ir garbaus amžiaus senjorų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt