Sveikatos šaltinis

 

blynai 0Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šių metų pradžios dėl viešojo maitinimo įmonėse pagaminto nesaugaus maisto jau užregistruota 14 ūminių žarnyno infekcijų protrūkių, kurių metu susirgo 100 asmenų, iš jų 67 vaikai. Daugiausiai protrūkių buvo Panevėžyje – 4, Vilniuje – 3, Kaune – 2, Šiauliuose, Klaipėdoje, Palangoje, Šilutės ir Trakų rajonuose – po 1.

 

0.039913001536914254Rugsėjo 16 dieną Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, prasidės didžiausia pasaulyje gyventojų judumą skatinanti kasmetė miestų kampanija, kuriai prigijo Europos judumo savaitės pavadinimas. Šios savaitės kulminacija – Diena be automobilio, kuri tradiciškai vyks paskutinę kampanijos dieną – rugsėjo 22-ąją.

RUSNE VILA_osteopatasRugsėjo 17-19 ir spalio 30-31 dienomis restorane „Rusne Villa“, esančiame Pakalnės kaime, viešės vienas žymiausių savo srities specialistų, antrosios kartos gydytojas osteopatas, unikalios manualinės terapijos specialistas Genadijus Avdejevas iš Ukrainos.

„Jūs, Jūsų draugai ar vaikai skundžiasi skausmais stuburo ar sąnarių srityse? Tokiu atveju Jums verta apsilankyti pas vieną iš geriausių osteopatų G.Avdejevą. Jis jau daug metų važinėja po Europos Sąjungą, Rusiją ir Ukrainą, gydydamas skausmą kenčiančius šių šalių žmones“, - į susitikimą kiečia „Rusne Villa“ atstovai.

 

Dazniausios-nugaros-skausmo-priezastysVieni dažniausių sveikatos sutrikimų yra nugaros skausmai, kuriuos gali lemti labai įvairios priežastys. Kartais nugaros skausmas praeina savaime, tačiau tam tikrose situacijose turi būti taikomas tinkamiausias gydymas. Taigi, kokios nugaros skausmų priežastys yra dažniausios?

IMG 6932Akims grąžinta jaunystė - apie tai svajoja daugelis. Ypač tų, kuriuos vargina užkritę akių vokai. Odos perteklius virš akių apsunkina skaitymą, žiūrėjimą į ekraną, televizorių, akys greitai pavargsta, dažnai kyla uždegimų pavojus. Šių nepatogumų galima atsikratyti vos per valandą - nesudėtingos operacijos metu. Tačiau apie chirurginio gydymo galimybę daugelis pacientų nė nenutuokia ar stokoja informacijos. 

Kam reikalinga užkritusių akių vokų operacija, kokia gydymo eiga ir akių priežiūra po jos, - pasakoja Klaipėdoje įsiskūrusioje akių ligų klinikoje „Optikos centras“ konsultuoti ir gydyti pacientus iš Kauno klinikų atvykstanti gydytoja oftalmologė Vilija Danilevičienė.

scientistsMilijonai žmonių visame pasaulyje kasdien vartoja kofermento Q10 papildus net nežinodami, ar organizmas sugeba juos įsisavinti. Neseniai žurnale „Nutrition“ pristatytas tyrimas, kurio metu nustatytas itin gerai biologiškai įsisavinamas preparatas.

Vitaminą primenantis junginys kofermentas Q10, kurio yra visų žmonių ląstelėse, tapo vienu plačiausiai vartojamų papildų. Jį ypač mėgsta vartoti pagyvenę žmonės, norintys kompensuoti dėl amžiaus atsiradusį šios medžiagos trūkumą ląstelėse.

Remiantis neseniai mokslo žurnale „Nutrition“ paskelbto tyrimo duomenimis, prieš perkant kokį nors papildą itin svarbu atidžiai perskaityti jo etiketę. Paaiškėjo, kad iš septynių mokslininkų ištirtų variantų tik vieną konkretų produktą virškinimo sistema įsisavina išties gerai.

 

0.707149001535965596Iki Europos judumo savaitės, didžiausios pasaulinės gyventojų judrumą skatinančios miestų kampanijos, pradžios lieka dvi savaitės. Jai skirti renginiai, kaip ir kasmet, prasidės rugsėjo 16-ąją ir baigsis 22-ąją, kuri tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Pagrindinė šiemetinės Europos judumo savaitės tema – „Pasirink ir judėk“.

milk-642734 960_720Nuo rugsėjo patvirtinti nauji vaikų maitinimo reikalavimai kelia aršias ir tėvų, ir medikų diskusijas. Darželinukams ir moksleiviams bus privalu kasdien išgerti stiklinę pieno, motyvuojant tuo, kad taip jie gaus kalcio (Ca) paros normą.

Sveikatos ministras Aurelijus Veryga vieną po kito žeria lietuviams privalomus nurodymus. Vos aprimus ažiotažui dėl alkoholio vartotjimo ir jo pardavimų ribojimo, tautiečiams buvo mestas nurodymas išbraukti iš savo valgiaraščių nuo amžių amžinųjų vartotą sviestą ir pakeisti jį ilgus dešimtmečius kritikuotu margarinu. Kuomet lietuviai pasipriešino, ministras, kone atsiprašinėdamas tautos, pareiškė, esą mes vis dar esame tokie nesusipratėliai, kad mums tenka skirti ilgesnį pereinamąjį laikotarpį, per kurį būtume pripratinti prie naujovės...

„Sveikatos šaltinio“ kalbinti Šilutės medikai ir mažylių tėvai, taip pat sveikos mitybos specialistai  neslepia pasipiktinimo, anot kai kurių, „dar vienu A.Verygos cirku ir išsišokimu“...

Steponkus DariusŠiuo metu ypač daug kalbama apie planuojamas Lietuvos gydymo įstaigų reformas, po kurių rajoninės ligoninės virs slaugos skyriais arba jų visai neliks. Toks Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) požiūris kelia nerimą gydymo įstaigų vadovams. Esą vis dar nėra aiškių kriterijų, į kuriuos atsižvelgę ligoninių vadovai žinotų, koks gydymo įstaigų tolimesnis likimas. Negana to, sklando žinia ir apie juodąjį ligoninių sąrašą, į kurį patenka naikintinos ligoninės. Šios pasklidusios kalbos sėja paniką tarp medikų bei pacientų.

Pokalbis su Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos (LGVS) Tarybos pirmininku  Dariumi STEPONKUMI, vadovaujančiu  VšĮ Šilutės ligoninei:

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt