Sveikatos šaltinis

Senjorai sportuojaAktyvus gyvenimo būdas, judėjimas, sportas leidžia išvengti daugelio ligų. Tuo įsitikinę sporto ir sveikatingumo centrą „Atėnai“ jau ne vienerius metus lankantys Šilutės senjorai. Anot jų, aktyvus sportavimas tapo jų gyvenimo norma, poreikiu ir maloniu laiko praleidimu. Tai - galimybė ne tik sustiprinti raumenis, bet ir proga užmegzti naujus ryšius, surasti bendraminčių, prasmingai praleisti laiką. Beje - visa tai nemokamai, ir tai irgi labai svarbu senjorams, gaunantiems nedideles pensijas, kurie dažnu atveju sau negalėtų leisti pirkti abonementą į sporto klubą.

GripasEpidemija atšaukta, tačiau gripas dar neatsitraukė.

 

baby-belly-1533541 960_720Visoms nėščiosioms pirmąjį nėštumo trimestrą rekomenduojama pasitikrinti dėl virusinio hepatito B, – primena Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai. Kraujo tyrimas dėl hepatito B viruso antigeno (HBsAg) yra nemokamas nuo 2019 metų sausio pirmos dienos visoms nėščiosioms. Išlaidos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

GripasGripas iš Šilutės rajono po truputį traukiasi.

 

Sauls trkumasRemdamasi Lietuvoje neseniai atlikto tyrimo duomenimis, gyd. Dalia Vaitkevičiūtė tvirtina, kad devyniems iš dešimties lietuvių trūksta organizmui itin svarbios maistinės medžiagos vitamino D. Skaitydami toliau sužinosite, kodėl tai gali tapti problema.
Anot delfi.lt, neįtikėtinai daug lietuvių gauna nepakankamą vitamino D kiekį.

Gyd. Dalia Vaitkevičiūtė paaiškino, kad didžiausias vitamino D trūkumas nustatomas nuo spalio iki gegužės, nes per vasarą sukauptos vitamino D atsargos organizme išlieka apie mėnesį, tad, net jei vasara buvo saulėta, sukaupto vitamino D neužteks visam šaltajam laikotarpiui.

 

Ginekologe Verumbickiene_1„Labai džiaugiuosi galėdama padėti Lietuvos, ir ypač mažesnių miestų moterims, nes manau, jog geriausiai suprantu jų problemas ir mentalitetą“, - sako Šilutės klinikoje „Medicinos namai“ dirbanti jauna gydytoja ginekologė Asta Verumbickienė.

Jauną medikę jau pamėgo mūsų krašto ir gretimų Tauragės bei Šilalės miestų moterys, o ji sako spėjusi pamėgti ne tik savo pacientes, bet ir Pamario gamtą. Tai bene pagrindinės priežastys, dėl ko ši jauna medikė nesvarsto išvykimo į užsienį vairiantų.

 

Citrusiniai vaisiai_113,5 tūkst. tonų – tiek citrusinių vaisių lietuviai suvalgė pernai, atskleidžia prekybininkų duomenys. Vaidos Kurpienės teigimu, šaltuoju metų laiku, kai nėra vietinių vaisių, citrusinių vaisių vartojimas žmonėms į naudą – gali pasitarnauti siekiant ne tik apsidrausti nuo skirtingų sveikatos problemų, bet ir pagražinti išvaizdą. Mitybos specialistė išskyrė 5 citrusinių vaisių teikiamas naudas, apie kurias galbūt nežinojote.

 

soroptimistes mokymaiDaugelis slaugančiųjų sunkų ligonį namuose žino, koks tai - nelengvas atsidavimo, pakantumo, kantrybės reikalaujantis darbas. Slaugant artimąjį reikia turėti žinių, kaip ligonį maitinti, kaip jį pakelti ar apversti, galų gale reikia būti stipriam psichologiškai ir pačiam.

Moteris vienijantis Šilutės Soroptimos klubas kviečia į nemokamus mokymus „Pagalba moterims, slaugančioms sunkius ligonius namuose“. Paskaitas ves kvalifikuoti lektoriai, savo sričių specialistai iš Šilutės ir Klaipėdos, o registruotis į užsiėmimus galima iki vasario 27 dienos telefonu 8 606 10960.

file59179761 31b53396Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Rima Mačijauskienė informavo, jog 7-ąją šių metų savaitę Šilutės rajone gripu susirgo 239 žmonės, 82 iš jų – vaikai iki 17 metų. Viršutinių kvėpavimo takų katarai kamavo 246 žmones, iš jų 163 - vaikai. Sergamumo rodiklis 10 000 gyventojų siekė 126, 2.