Sveikatos šaltinis

gripas-587f87050d1e4„Situacija dėl gripo rajone ir toliau išlieka rami“, - taip praėjusios 50-osios metų savaitės situaciją apibudina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Rima Mačijauskienė.

 

Vaiciuno 4Dantų netekusiems ar jų skausmą kenčiantiems Šilutės rajono gyventojams atsiveria dar platesnės gydymosi galimybės – medicinos centre UAB „Sveikatos darna“ pacientų laukia Odontologijos skyrius, kuriame dirba naujai suburta profesionalių odontologų komanda.

Šiame skyriuje visos odontologijos paslaugos – pradedant gydymu ir baigiant dantų protezavimu - teikiamos viso rajono gyventojams, tačiau „Sveikatos darnos“ pacientams kainos yra žymiai palankesnės.

moteris-70429370Gripas Šilutės rajono gyventojų į lovas masiškai dar neguldo, situacija nėra bloga.

 

ieva1Kvaišalų vartojimas sužlugdo gyvenimus, labai greitai žmogų nugramzdina į duobę, iš kurios sunku išlipti. Dar daugiau: statistiniai duomenys byloja, kad Lietuvoje kasmet nuo perdozavimo miršta iki šimto žmonių.

Šiais metais didžiojoje „Eurovizijos“ dainų konkurso scenoje savo balsu tūkstančius sužavėjusi Ieva Zasimauskaitė-Kiltinavičienė narkomaniją pavadina šių dienų baubu, tačiau į narkotikus vartojančius žmones ji patarė žiūrėti kaip į ligonius – jų neatstumti, o padėti. Kad tokia pagalba reikalinga, teigia ir priklausomi žmonės.

Vaiku skyrius_1Vaikų ligų skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė ir vyr. slaugytoja Asta Kilikevičienė pakvietė pasivaikščioti šio jau naujai suremontuoto skyriaus koridoriais.

 

A. SwanasSveikos gyvensenos iniciatyvos „Motyvuoti atletai“ įkūrėjas, sveikos mitybos specialistas Arturas Swanas įsitikinęs – valios pastangomis žmogus gali pakeisti savo gyvenimą. Reikia tik… pradėti ir nenuleisti rankų, ypač tuomet, kai įgūdžių nėra, o rezultatų norisi greitai ir akivaizdžių.

 

R Bogusiene_copySavo planus ar blogų įpročių atsisakymą atidedame rytojui, kitai savaitei ar net kitiems metams. Adventas – puikus metas organizmo išsivalymui bei blogų mitybos įpročių atsisakymui. Žmonės dažnai sako, kad taip maitinosi mūsų senoliai ir buvo sveiki. Nieko panašaus! Ar tais laikais jie turėjo tiek spalvingų pakuočių, tiek perdirbtų produktų su įvairiais skonio stiprikliais? Atsigręžkime į savo senolius, bet pagalvokime, ką ir kaip valgome dabar.

gripas-587f87050d1e4Nors apie gripą kituose šalies miestuose prabilta jau prieš kelias savaites, Šilutėje padėtis kol kas geresnė.

siaurietiskas ejimasŠiaurietiško ėjimo pamokos, vaikų fizinio aktyvumo skatinimas, paskaitos apie sveiką mitybą ir ligų prevenciją, neįgaliųjų mokymai sveikos gyvensenos temomis - tai tik nedaugelis veiklų iš Šilutės rajono Visuomenės sveikatos biuro jau pradėto vykdyti projekto, kurį finansuoja ES.

„Sveika gyvensena padeda išsaugoti ir stiprinti sveikatą, gyvenimo kokybę ir fizinį pajėgumą. Siekiant gerinti visuomenės pažintinius ir socialinius įgūdžius, nulemiančius motyvaciją stiprinti ir palaikyti gerą sveikatą, ir buvo parengtas šis projektas“, - sako biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Šiuo metu net aštuoniose bendruomenėse aktyviai, kartą per savaitę, vyksta nemokamos šiaurietiško ėjimo pamokos, kurias veda nuolatinis šilutiškių fizinio aktyvumo treneris Laimontas Rakauskas. Tokiu būdu žmonės skatinami judėti ir pajausti, kad pasportavus galima ir daugiau darbų nudirbti, ir geresnės nuotaikos būti.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt