Sveikatos šaltinis

Mikrobangų krosnelė - vienas populiariausių šiuolaikinės virtuvės įrenginių. / Stock.XCHNG (Dave Kennard) nuotr.Mikrobangų krosnelė – vienas populiariausių šiuolaikinės virtuvės įrenginių. Tyrimai rodo, kad 90 proc. amerikiečių turi jas savo namuose. Nors mokslininkams jau ne kartą pavyko įrodyti, kad maistas šildomas mikrobangų krosnelėje netenka vertingų medžiagų, o per ilgesnį laiką šis prietaisas sukelia įvairius sveikatos sutrikimus.

Visgi eiliniai žmonės ir daugelis restoranų naudojas jas kaip nepakeičiamą prietaisą greitam ir pigiam maisto pašildymui. Juk maistą pašildyti orkaitėje ar garų puode trunka daug ilgiau ir kainuoja brangiau.

Šampanas. / savvycellar.com nuotr.Britų narkologai ir chemikai tyrė kelių rūšių alkoholinių gėrimų kaloringumą, poveikį žmogaus organizmui bei kenksmingų medžiagų kiekį juose. Taip pat sudarė gėrimų reitingą pagal tai, kokio sunkumo pagirias jie sukelia.

Plyšta galva, pykina? Galbūt jums pagirios po smarkaus naujametinio vakarėlio. / iamboredwithstones.com nuotr.Plyšta galva, pykina, kambarys sukasi ratu, o liežuvis pridžiūvo prie gomurio. Prisipažinkite, nors kartą gyvenime tokią savijautą teko išgyventi. Kaip elgtis kitą rytą, jei vakarėlyje buvo prarastas saikas? Ar galima padėti savo organizmui? Visiems žinoma, kad geriausias vaistas nuo pagirių – saikas.

Individuali alkoholio toksinė dozė yra skirtinga ir priklauso nuo lyties, persirgtų ligų, maitinimosi. Taigi viskas prasideda nuo normos. Kai ji viršijama, įvyksta organizmo apsinuodijimas, kurio pasekmes žmonės vadina pagiriomis.

Tuberkulioze tarp musuTuberkuliozė (TB) - tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. TB plinta oro lašeliniu būdu, tai reiškia, jog pagrindinis infekcijos šaltinis yra ligonis, sergantis tuberkulioze ir išskiriantis tuberkuliozės mikobakterijas kalbėdamas, kosėdamas, čiaudėdamas.

Nuo šios ligos neapsaugotas niekas, tačiau ne kiekvienas, turėjęs kontaktą su sergančiuoju, suserga tuberkulioze.

Alkoholinis kokteilis. / favim.com nuotr.Eksperimentais įrodyta, kad alkoholis sukelia daugybę sutrikimų: supratimo, koncentracijos, atminties, reakcijos, raumenų darbo, realių gebėjimų, atsakomybės vertinimo. Jau nekalbant apie ligas.

Kasmet šalies ligoninėse iš maždaug 16 tūkstančių apsinuodijusiųjų alkoholiu miršta po kelis šimtus. 

Tyrimų duomenimis, žmogaus, suvartojusio vos 5 gramus gryno alkoholio, gebėjimas orientuotis pablogėja nuo 20 iki 50 procentų.

Liaudis pataria, jog sinusitą galima išgydyti panaudojus česnakus, sviestą ir bulves. / Stock.XCHNG nuotr.Lietuvos viešosiose bibliotekose vykusios tiesioginės vaizdo transliacijos internetu „Sveikatos paslaptys“ ne tik sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo, bet ir paskatino pasidalinti internete surastais įdomiais sveikatos stiprinimo metodais.

Po transliacijų vykusiame „Sveikatos paslapčių“ konkurse išrinkta geriausia istorija, atskleidžianti, kaip pasinaudojus liaudiškomis priemonėmis – česnakais, sviestu ir bulvėmis, įveikti sinusitą. Šios istorijos autorė – uteniškė S. Gestautienė, internete rastos informacijos pagalba išsigydžiusi įkyrią ligą.

senolio jubiliejusTokio guvumo, šviesaus proto, geros atminties ir, aišku, sveikatos, kiek jos turi šilutiškis Pranas MATUZAS, gali pavydėti kiekvienas. Net žymiai už Praną jaunesni.

Penktadienį 95-ąjį jubiliejų atšventęs vyras, kurio net senoliu liežuvis nesiverčia vadinti, išduoda savo ilgaamžiškumo paslaptį, kurios svarbiausia sudėtinė dalis - nuolatinis judėjimas.

ulinysKlaipėdos visuomenės sveikatos centro VSC Šilutės skyriaus specialistai, vykdydami 2002 m. gegužės 30 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymą Nr. 250 „Dėl apsinuodijimų nitritais ir nitratais diagnostikos ir profilaktikos“, organizuoja šachtinių šulinių, kurių maistui naudoja nėščios ir kūdikiai iki 6 mėnesių, vandens ištyrimą.

Per 2011 metų vienuolika mėnesių Šilutės rajono savivaldybėje ištirtas 54 šachtinių šulinių vanduo. Sveikatai kenksmingų medžiagų (nitratų ir amonio) aptikta 18-oje šulinių.

dreamstime xxl 18751374Vėlyvą šių metų rudenį nutiko keli tarsi visai tarpusavyje nesusiję įvykiai - Vilniuje piketavo skiepų priešininkai, teigiantys, neva vakcinos žudo imunitetą. O Lietuvos provincijoje nuo stabligės mirė moteris.

Stabligė - sunki, daug kančių žmogui sukelianti liga - yra suvaldoma tik skiepais.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt