Kultūra ir švietimas

Ramuciuose 1Sekmadienį, gegužės 24 d., prie remontuojamos Ramučių kaimo bažnytėlės buvo ne tik aukojamos šv. Mišios, bet prisiminta ir liūdna šio krašto žmonėms diena - 1948 m. gegužės 22-oji - tremties diena.

1Skulptura evangeliku_1Po daugiau kaip 80 metų medinė karaliaus Dovydo skulptūra sugrįžo į Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią. Vokietijos meistro sukurtas kūrinys, stovėjęs vargonuose, iš bažnyčios išvežtas Antrojo pasaulinio karo metais.

Šį pavasarį, atliekant Ramučių bažnyčios remonto darbus, skulptūrą surado kunigas Remigijus Šemeklis. Ilgus metus meno kūrinys dulkėjo Ramučių bažnyčioje tarp vargonų vamzdžių ir kitų daiktų. Kunigas džiaugiasi, kad skulptūra sugrįžo į bažnyčią. Tiesa, ją dar reikės restauruoti.

eskizaiGardžiausi pyragai ir keksiukai, suknelių eskizai, velykinės puošmenos, - tai dalykai kuriuos pagamino Vydūno gimnazijos devintokės ir dešimtokės nuotoliniu būdu. Merginos parodė, kad technologijų pamokos ne vien mezgimas, siuvinėjimas ar nėrimas, bet ir maisto gaminimas, gamtinių medžiagų panaudojimas kuriant suknelių koliažus, pašnekesiai apie gyvenimą, tradicijas, šeimą.

IMG 6570Lietuvos kultūros tarybai priėmus sprendimą skirti dalinį finansavimą tęstiniam Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektui „Jaunųjų technologų akademija bibliotekoje“ (vadovė Akvilė Tamošiūnė), jį paruošę Informacijos skyriaus specialistai ėmė ruoštis naujos paslaugos bibliotekoje pristatymui.

Tai pamokos ir žaidimai su interaktyviais kubais iMO-LEARN. Tai šiuolaikinis sprendimas, sujungiantis dinaminį sėdėjimą ir skaitmeninį kinestetinį mokymąsi. Šie kubai – analogų neturintis, unikalus ir revoliucinis mokymosi būdas. Ergonominio dizaino interaktyvūs kubai turi integruotą judėjimo sensorių (giroskopą), kuris bevieliu būdu susijungia su interaktyvia programine įranga i3LEARNHUB.

KvietimasPavadinęs „Miestelis prie Lendros, Vanagio ir Šusties“ atsiminimų knygos rankraštį dar 2011 metais Žemaičių Naumiesčio bendruomenei perdavė kraštietis, humanitarinių mokslų daktaras Albertas Juška.