Kultūra ir švietimas

Pijus PirogovasVasario 9 - 16 dienomis Narvoje (Estija) vyko XIII tarptautinis F. Šopeno konkursas.

 

IMGP1094Jau antradienį, vasario 25 dieną, Šilutės rajone pasklis Užgavėnių linksmybės. Sako, kad per šią šventę būtina prisivalgyti, kad pilvas už kaktą kietesnis būtų, stebėti Kanapinio ir Lašininio kovą ir, žinoma, sudeginti visų praėjusių metų blogybių simbolį - Morę.

Užgavėnės bus švenčiamos daugelyje rajono seniūnijų, tad kviečiame pasigaminti kaukes, įsijungti gerą nuotaiką ir dalyvauti!

Daugelis juokauja, kad žiema per stipriai buvo išvaryta per Užgavėnes pernai. Ir nors žiema šiemet negrįžo, ši persirengėlių šventė puikus būdas prisišaukti pavasarį, pažymėti paskutinę žiemos mėsiedo dieną.

Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

Artur i_Istvan_img_6372„Šilutė ne veltui turbūt turi tokį pavadinimą – čia šilti žmonės, geri. Visada labai šiltai esame priimami, visada labai malonu pas jus atvažiuoti“, - sako Ištvanas Kvik, vienintelio tokio Baltijos šalyse romų ansamblio „Sare Roma“ lyderis.

Penktadienį aistringoji grupė lankysis Šilutėje bei džiugins šilutiškius išskirtiniu koncertu. Naudodamiesi proga, kalbiname grupės lyderį charizmatiškąjį Ištvaną Kvik.

Silutes vaikaiŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko interaktyvi lietuvių kalbos pamoka „Bendravimo situacijos ir viešasis kalbėjimas“, kurioje dalyvavo Šilutės Vydūno ir Pirmosios gimnazijų devintokai.

Kintu vaikaiGyvenimo be kompiuterio ar interneto teikiamų galimybių jau nebegalime įsivaizduoti. Tai tampa tokia būtinybe, kaip mokėjimas skaityti ar rašyti.