Kultūra ir švietimas

saugu popiete_skaitoJeigu netikėtą, o gal ir neįprastą klausimą suaugusiajam užduotų pradinukas: ar tikrai mylite tą vietą, kurioje gyvenate, ar ja džiaugiatės, didžiuojatės? Ar sugebėtumėte ir galėtumėte kelias valandas apie savo gimtąją vietovę papasakoti šiam vaikui, mokiniui ar atvykusiam svečiui, o gal net pačiam rajono merui?!

O kiek daug galėtumėme pasakoti apie savo tėvus, senelius ar prosenelius, nesvarbu, kokios socialinės kilmės ar statuso visuomenėje jie būtų?

Ar su pasididžiavimu pasakytumėte, kad esate kilęs ne iš sostinės ar didmiesčio, o iš mažo miestelio ar kaimo?

svajone 8_vaikai_su_vadoveKasmet kovo mėnesį Pamario muzikinėje padangėje suskamba vaikų popchoro „Spindulys“ gimtadienis, lydimas respublikinio vaikų ir jaunimo populiariosios vokalinės muzikos festivalio „Svajonė“.

Šiemet kovo 18-ąją „spinduliukai“ su vadove Lijana Šerpytiene atšventė 21-ąjį bendros veiklos „tortadienį“ bei 8-ąjį kartą į festivalį sukvietė dainuojančių vaikų ansamblius, kolektyvus, solistus, duetus iš visos Lietuvos.

gimnazija nauja_smallŽemaičių Naumiesčio  gimnazijoje siautėja „Gerasis skaitymo virusas“. Tai akcija, skatinanti mokinius domėtis literatūra. Kartu mokiniai dalyvavo ir respublikiniame knygų skirtukų kūrimo konkurse „Piliakalnių legendos“ - geriausi darbai siųsti į Švėkšnos „Saulės“ gimnaziją. Kaip byloja konkurso pavadinimas, šie renginiai skirti Piliakalnio metams paminėti.

Paminėta ir saugesnio interneto diena - 5-7 klasių moksleiviai buvo mokomi saugiau naudotis žiniatinkliu.

savanoryste I_gimnazija„Savanoriaudami išmokstame naujų dalykų“, - taip teigė ne vienas gimnazistas, atėjęs į debatų klubą. Šilutės pirmojoje gimnazijoje vyko debatai, kurių metu 9-12 klasių mokiniai mokėsi paruošti, argumentuotai pagrįsti bei pristatyti įvairių tipų kalbas apie savanorystę. 

mokiniu protu_musis_kovo_11Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko Lietuvos mokinių sąjungos Šilutės rajono mokinių tarybos organizuotas renginys - protų mūšis „Mūsų istorijos puslapiais“.

arlauskas lukas_2017Maždaug nuo 8 metų pradėjęs kurti pasakas ir pasakojimus, vėliau virtusius užkrečiančiomis istorijomis, vienas jauniausių rajono rašytojų Lukas Arlauskas nesiliauja stebinti kraštiečių.

Priešpaskutinėje Vydūno gimnazijos klasėje besimokančio vaikino kūrybos bagaže - net penkios autorinės knygos, trofėjų kraitėje - penki „Lietuvos Maximalisto“ apdovanojimai.

Septyniolikmetis šilutiškis jau yra sukūręs dvi kompiuterines programas, pritaikytas išmaniesiems įrenginiams, ir skatina jaunimą plėsti savo žinias, netradiciškai mokytis, tobulėti.

zalioji olimpiadaVyksta registracija į ekologinį sąmoningumą ugdančią ir galvoti žaliai skatinančią pirmąją Lietuvoje nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“.

Joje dalyvauti kviečiamos visos švietimo ir ugdymo įstaigos, kuriose mokosi 8-11 klasių moksleiviai. Registracija į pirmąjį etapą tęsis iki kovo 31 dienos.

emociju seminaras2„Kol visos emocijos dar yra šviežios, skubu jomis pasidalinti. Niekada netikėjau, kad vienas susitikimas gali taip pakeisti mąstymą ir norą pažinti save, savo ir kitų emocijas. Ir kiek daug paprastų dalykų mes galime suprasti bei juos vėliau gebėti pritaikyti, kad palengvintume bendravimą su brangiais žmonėmis, draugais“, - sako Lietuvos mokinių sąjungos Šilutės rajono mokinių tarybos pirmininkė Gabrielė Vindžigelskytė.

Ji su savanorių grupe vasario 27 dieną pakvietė moksleivius dieną praleisti kitaip nei visada! Šilutės atviroje jaunimo erdvėje surengė pirmąjį emocijų gerinimo renginių ciklo renginį „Mokykla - kaip šauksi, taip atsilieps?“ Šis susitikimas buvo skirtas jaunuolių savianalizei bei pašnekesiams bendra tema „Pažink save“.

2 biblioteka_keliaujanciu_ziniu_lygaMinint Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo datas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai, bendradarbiaudami su Šilutės rajono gimnazijomis, surengė keliaujančią žinių lygą „Lietuviais esame mes gimę“.

Veikla vykdoma pagal projektą „Trys žingsniai socializacijos link“, orientuotą į skatinimą būti pilietiškais, aktyviais bendruomenės nariais.

Ukmergės naujienos