Kultūra ir švietimas

 

neigalieji duonos_dienaŠilutės neįgaliųjų draugijos nariai penktus metus tęsia tradiciją paminėti šv. Agotos - Duonos dieną. Draugijos salė ir šiemet vos talpino šventės dalyvius.

95 mete_Stanislava_VynogradovaVasario 11 dieną gražų 95 metų jubiliejų pasitiko Šilutėje gyvenanti Stanislava Vinogradova. Ją pasveikino Šilutės rajono valdžios atstovai - Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinė darbuotoja Oksana Kalitina. Svečiai močiutei perdavė sveikinimus nuo rajono vadovų ir linkėjo susitikti po penkerių metų, per 100-ąjį Stanislavos gimtadienį.

Uzgavenes Ramuciuose„Kurie Užgavėnių nešvenč, tiem tą metą didis ištrūkis pasidaro: ar gyvulys pakrint, ar namiškiai kokia limpama liga suserg, arba javams prastas metas yra, nors aplinkiniai kaimynai gerą metą tur”, - sakydavo senieji mūsų krašto gyventojai.

Kaipgi nešvęsi Užgavėnių, kurios neįsivaizduojamos be Lašininio ir Kanapinio varžytuvių, Morės ir žiemos blogybių sudeginimo, žaidimų, linksmybių ir sočių vaišių?..

Antradienį žiemą iš kiemo varė viso Šilutės rajono gyventojai. Kiekvienos seniūnijos šventė buvo savaip išskirtinė: šilutiškiai virė šiupinį, naumiestiškiai kepė trispalvius blynus, švėkšniškiai didžiavosi  gražuole More, ramutiškiai leido pasireikšti vaikams, balčiškiai per kaimą riedėjo vežimaičiu, kurį traukė moderni transporto priemonė - keturratis.

Rimvydas Petrauskis_su_Katyciu_jaunimu„Jaunimo darbuotojas amžinai turi pats mokytis, nes jeigu tu netobulėsi, tau bus sunku su jaunu žmogumi dirbti“, - sako Rimvydas Petrauskis - pedagogas, Šilutės atviros jaunimo erdvės darbuotojas ir Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) koordinatorius.

Sausio pabaigoje suėjo metai, kai Rimvydas dirba Šilutės atviros jaunimo edvės darbuotoju. Per šiuos metus įvyko daug akivaizdžių pokyčių: erdvė iš Liepų gatvės persikėlė į naujas patalpas Šilutės kultūros ir pramogų centre (KPC), buvo skirtas savivaldybės finansavimas naujam inventoriui įsigyti, suaktyvėjo ir pats jaunimas.

Ant laurų nenorintis užmigti mokytojas tikisi, kad renovavus Šilutės KPC, Šilutės atvira jaunimo erdvė peraugs į jaunimo centrą ir pritrauks dar daugiau jaunuolių iš viso rajono.

Pedagogo veiklumą pastebėjo ir šilutiškiai - vasario 16 dieną jam bus įteikta „Lietuvininkų vilties“ premija, kurios paskirtis - skatinti su jaunimu dirbančius žmones.

Goda Raibyte_apdovanojimasSausio gale Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija jau septynioliktą kartą nusilenkė tiems, kurių darbu didžiuojasi, kurie savo kūrybingumu ir profesionalumu puošia visuomeninio transliuotojo eterį. Šiems LRT darbuotojams buvo išdalinta daugiau nei 15 „Auksinių bičių“ statulėlių.

Apdovanojimai įteikti ne tik puikiai atpažįstamiems LRT veidams, bet ir tiems, kurie nėra žinomi plačiajai visuomenei, tačiau be kurių kruopštaus darbo ir geranoriškumo neįsivaizduojama kasdienė LRT veikla.

Tarp apdovanotojų - ir švėkšniškė, portalo LRT.lt vyresnioji redaktorė Goda Raibytė. Reikšmingiausias jos metų darbas buvo apsilankymas NASA (JAV valstybinė agentūra, atsakinga už visas nekarines kosmoso tyrimo programas), kur ji padarė daug interviu su svarbiais žmonėmis, mokslininkais.

„Dėkoju visiems, kurie mane palaiko. Linkiu visiems daugiau kosmoso - visomis prasmėmis“, - atsiimdama statulėlę sakė Goda.

Iškilmingą LRT renginį vedė kita mūsų kraštietė - iš Katyčių kilusi LRT radijo žurnalistė Aistė Plaipaitė.

Duonos svente_2Vasario 5 - ąją nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą - duoną. Šią dieną buvo kepama duona, atliekamos aukojimo apeigos Žemynai ir Žemėpačiui. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona gelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų, nuo blogos akies (nužiūrėtoms karvėms grąžina pieną, atkeri nužiūrėtus žmones), padeda gydyti akių ligas, žaizdas, saugo nuo gyvatės įkandimo (reikia neštis kišenėje kai eini į mišką). Atėjus krikščionybei senoji lietuvių šventė sutapatinta su Šv. Agotos varduvėmis. Duona šią dieną pradėta šventinti bažnyčiose.

Devintąjį kartą Švėkšnos neįgaliųjų draugija organizavo Duonos pagerbimo šventę, kurioje dalyvavo ne tik švėkšniškiai, bet ir gausus būrys svečių. Spalvingai - dainomis, šokiais, pašmaikštavimais, prisiminimais, patarlėmis ir mįslėmis buvo nusilenkta duonai.

 

UzgavenesVisus, visus šilutiškius ir miesto svečius vasario 13 d. 17.30 val. kviečiame į LIETUVININKŲ ŠIUPINIO ŠVENTĘ prie Šilutės kultūros ir pramogų centro tvenkinio!

ilgaamze Bukauskiene„Visą gyvenimą daug dirbau ir mažai valgiau“, - atskleidžia šilutiškė Janina Bukauskienė, sausio 28-ąją atšventusi 90-ąjį gimtadienį.

Pasveikinti jos su garbiu jubiliejumi atvyko Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinė darbuotoja Oksana Kalitina. Svečiai negalėjo patikėti, kad Jadvygai tiek metų suėjo, ir kalbėjo, jog skaičių 90 būtų galima drąsiai apversti į kitą pusę ir sakyti, kad jai suėjo 60 metų.

Jadvyga stebino ne tik savo puikia išvaizda, bet ir iškalba, savo kūrybos eilėmis, vaišingumu.

skaitym konk_sveksnoje„Aš myliu Lietuvą“ - taip buvo pavadintas sausio 23 dieną surengtas Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos 100-mečiui.

Ukmergės naujienos