Kultūra ir švietimas

traksedziu mokykla_stovyklaŠilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyriuje  vyko tradicinė dieninė vasaros stovykla „Gimtinės takeliais” socialiai remtiniems 1-5 klasių mokiniams. Stovyklautojų veiklą organizavo mokyklos socialinė pedagogė Jolita Lileikienė.

sveksna renginiu_ciklas1Birželio 14-ąją Švėkšnoje, ant Parakaunyčios kalno paminėta Gedulo ir vilties diena.

grabupiu mokykla_stovykla1Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriuje veikianti vasaros stovykla „Draugaukime” vaikams jau tapo būtinybe, nes vyksta jau 11 metų. Tai padeda vaikams turiningai leisti laisvalaikį, nes visos stovyklos dienos pilnos šaunių idėjų.

deguciu mokykla_paskutine_mokslo_metu_diena2Baigėsi dar vieni mokslo metai, o atsisveikinimo su mokykla diena išaušo saulėta ir vasariška, atnešdama mums gerą nuotaiką.

jaunimo erdveŠilutės kultūros ir pramogų centro Atviros jaunimo erdvės projektui „Atrask save Šilutėje“ skirta beveik 6500 eurų.

apdovanoti mokiniai_7Šilutės rajone gyvuoja graži, daugiau nei 10-metį skaičiuojanti tradicija kiekvienų mokslo metų pabaigoje pagerbti geriausiai besimokančius, aukščiausių pasiekimų meno ir sporto srityse pasiekusius moksleivius. Nauja kasmet yra nebent tai, kad tų geriausiųjų, įvairių konkursų ir olimpiadų nugalėtojų turime vis gausesnį būrį.

Tradicijai nenusižengta ir šiemet, tačiau dėl anksčiau minėtos priežasties pagarbos renginį jau teko organizuoti nebe didžiojoje rajono savivaldybės salėje - ten visi moksleiviai, kurių šiemet buvo net daugiau negu šimtas, jų mokytojai, tėvai ir bičiuliai tiesiog nebūtų tilpę. Tad šventė surengta Šilutės kultūros ir pramogų centre.

 

781eacc551c7f624f09af49e269689e0AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) su Lietuvos neįgaliųjų organizacijomis sutarė, kad šiemet Vilniaus TV bokštas 3 dienas atvers duris žmonėms su judėjimo negalia ir sudarys galimybę jiems pakilti į bokšto viršuje esančią apžvalgos aikštelę. Artimiausia atvirų durų diena judėjimo neįgaliesiems – birželio 27-oji. Taip pat žmonėms vežimėliuose bus suteikta galimybė pakilti į Vilniaus TV bokštą liepos 22 ir rugsėjo 23 dienomis.

lengvoji atletikaBirželio 14-ąją minėjome Gedulo ir vilties dieną, dieną kuomet prieš 77 metus prasidėjo masinis lietuvių šeimų trėmimas į Sibirą. 1941-1952 m. laikotarpiu iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 000 žmonių, apie 28 000 iš jų žuvo.

„Tremties pamiršti neįmanoma. Atsiminimai iš Sibiro lieka visam gyvenimui. Sunkiausia buvo pati pradžia, kai mūsų šeimą areštavo, kai turėjome susikrauti lagaminus ir traukiniu išvažiuoti į nežinią arba, kaip kiti sakydavo, pas baltąsias meškas“, - savo išgyvenimais dalinasi šilutiškis Antanas Mitkus.

Jo šeima areštuota ir į tolimąją Chakasijos sritį buvo išsiųsta 1949 metais, likus trims dienoms iki 16-ojo Antano gimtadienio. Tuomet vaikinas baiginėjo ketvirtąją gimnazijos klasę, svajojo po atostogų susitikti su draugais, toliau mokytis. Tačiau jo likimas, kaip ir daugelio kitų lietuvių, buvo palaužtas...

Visgi šilutiškis sako, kad jiems pasisekė kur kas labiau nei kitiems tremtiniams, nes netoli Mongolijos sienos esanti Chakasija buvo neblogas kraštas. Ir nors žiemos buvo labai šaltos, tačiau vasaromis augo pomidorai, agurkai. Sibire šeima šiek tiek prasigyveno, buvo gerbiami ir vietinių, ir kitų atvykėlių.

IlgakasesAntrąjį birželio sekmadienį Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos salėje įvyko jau penktasis - jubiliejinis „Pamario ilgakasės“ konkursas, kuriame dalyvavo 27 išpuoselėtų plaukų savininkės iš Vakarų Lietuvos miestų ir miestelių.

Nominacijos „Ištikimiausia dalyvė“, o ir šiemetinio konkurso nugalėtoja tapo šilutiškė Ugnė Starovoitovaitė, kurios plaukų ilgis - 1,08 m.

Ukmergės naujienos