Kultūra ir švietimas

bdbe4a5fd2824bba3c87e33a2ba33c63235ed87d 1Dar vasarą startavusi iniciatyva „Ačiū, Lietuva!“ į vieną didelę bendruomenę pradėjo jungti visus Lietuva besididžiuojančius žmones. Pagrindinė iniciatyvos idėja - surinkti kuo daugiau padėkos istorijų šaliai, siekiant didinti pasididžiavimo mūsų valstybe jausmą.

„Keturi metų laikai su saulėtomis ir akinančiai baltomis žiemos dienomis, visus iš proto varančiais pavasariais, liepų žiedais kvepiančiomis vasaromis, kuomet basomis galima vaikščioti po žolę arba vakarėjant atsisėsti ant nuo saulės įkaitusio asfalto, ir gražiausia metų šypsena - rudeniu! Lietuviški lietūs, kurie augina žolę ir žmones, kurie juokiasi ir pyksta neapsimetinėdami.

Baltija, iki kurios tam, kad įmerktume kojas bangose, autostrada nuo sostinės važiuoti reikia vos kelias valandas. Miestai ir miesteliai su savo didžiuliais lobiais, o kartais ir neatrastais senamiesčių kiemeliais ar gatvėmis. Žemaitiškas užsispyrimas, dzūkiškas nuoširdumas, suvalkietiškas apdairumas ir aukštaitiškas atvirumas. Viena turtingiausių kalbų pasaulyje, kuria galime ir savo užsispyrimą, ir nuoširdumą apsakyti šimtais skirtingų lietuviškų žodžių. Didžiulis tikėjimas sava Tėvyne, prieš 27 metus iškovojęs mums laisvą ir nepriklausomą šalį, kurioje kasdien mokomės gyventi ir didžiuotis. Didžiuotis tuo, kad pirmaujame lazerių pramonėje, internete naršome greičiau negu daugelis pasaulio valstybių, turime vienus geriausių IT bei biomedicinos specialistus ir visame pasaulyje esame vertinami dėl atkaklumo ir darbštumo.

Viso to esame verti tik tada, kai garsiai šiais dalykais didžiuojamės ir sakome Lietuvai „ačiū“! - teigia iniciatyvos autoriai - Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).

Kodėl šilutiškiai didžiuojasi Lietuva? Kodėl čia, Lietuvoje jiems vis dar lengviau kvėpuoti nei kitose pasaulio šalyse? Už ką dėkingi Lietuvai jaučiasi mūsų krašto žmonės ir už ką jie norėtų tarti gimtinei šį trumpą, prasmingą ir vieną gražiausių žodžių?, - tokius klausimus šįkart pateikėme trims jauniems Šilutės ligoninės gydytojams, trims savivaldybės politikams, kultūros ir švietimo sričių atstovėms.
Štai jų atsakymai.

vyduno gimnazija_unesco_dienaŠilutės Vydūno gimnazijoje paminėta UNESCO diena. Šiemet ji buvo šventiška, nes svečiavosi mokytojų ir mokinių grupė iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos. Radviliškiečiai pasidalijo savo patirtimi UNESCO asocijuotų mokyklų tinkle, parodė meninę programą.

 ziemos sokisNenumaldomai artėja gražiausios, nuoširdžiausios ir daugelio su nekantrumu laukiamos šv. Kalėdos. Ta proga gruodžio 14-ąją Šilutės kultūros ir pramogų centre vėl aidės moderni muzika, atmosferą kaitins šokėjai bei juos palaikančių žiūrovų plojimai.

Atverti savo širdies gerumą, atjautą, gailestingumą bei rūpestį tradiciškai šiemet jau trečius metus iš eilės kviečia labdaros renginys „Žiemos šokis“, kurį organizuoja  trys garsiausi Šilutės šokių klubai: „Atėnė“ (vadovė Jūratė Gricevičienė), „Žvaigždūnė“ (vadovė Loreta Stanelienė) ir „Lūgnė“ (vadovė Asta Maigienė).

Kasmet sulaukdamos vis daugiau geradarių, kurie prieš Kalėdas ištiesia savo ranką sunkiai besiverčiančioms šeimoms, asociacijos „Trys žuvys“ įkūrėjos nusprendė tęsti gerumo idėją: kviečia visus dovanoti dalelę prieškalėdinio džiaugsmo tiems, kam šiuo metu nėra lengva.

1 biblioteka_inovatyvios_programosŠilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka sulaukė gausaus moksleivių būrio iš Šilutės miesto pagrindinių mokyklų. Naujų pojūčių ir iššūkių ištroškęs jaunimas pusdienį praleido bibliotekoje ir išbandė inovatyvias pramogas.

2 bociai_seneliu_pensionate_eldoradeLapkričio 21 dieną Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ Šilutės skyriaus nariai aplankė senjorus, gyvenančius Žemaičių Naumiesčio „Senjorų Eldorado“ namuose.

Kriaucenkiene Eugenija_ilgaamzeJuknaičių seniūnijos Tarvydų kaime, erdviame buvusios mokyklos pastate gyvena visą gyvenimą mokytoja dirbusi Eugenija Kriaučenkienė. Lapkričio 20 dieną ji pasitiko 90-ąjį jubiliejų. Eugenija prisimena, kaip beveik prieš pusę amžiaus šioje Tarvydų mokykloje rinkdavosi būriai mokinių, o juos mokė net trys mokytojos.

Dar ji prisimena, kaip režisuodavo spektaklius Mingėje, o drabužius plikomis rankomis skalaudavo žvejų išmuštose eketėse - toks nelengvas, bet kartu ir džiaugsmo teikiantis buvo jos gyvenimas. Šiandien tai tik prisiminimai, šildantys ilgais ir tamsiais vakarais.

sveksniskiai micro_bitLapkričio 21 dieną Klaipėdoje, Klaipėdos mokslų ir technologijų parke vyko Micro:bit kūrėjų diena. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sveikino miesto svečius ir klaipėdiečius aktyviai susirinkus į dirbtuves.

Šiame renginyje dalyvavo ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šeštokai Vilius Gailiūnas, Titas Žemgulis ir septintokas Gustas Jenčauskas.

 

1 policija_vilkyciu_mokyklaSaugų seniūnijos Vilkyčių pagrindinės mokyklos 8-9 klasių mokiniai  įsitraukė į programą „Tapk jaunuoju policijos rėmėju“. Projekto „Pažink valstybę“ dalyviai padrąsino ir kitus mokinius imtis pilietinės iniciatyvos spręsti aktualią  mokyklai ir kaimo bendruomenei problemą - nelegalią prekybą cigaretėmis ir jų pardavimą nepilnamečiams.

2 jankaus_mokykla_profesiju_dienaŠilutės Martyno Jankaus mokyklos bendruomenė turi ne  vieną jau daug metų gyvuojančią tradiciją, bet kartu kuria ir naujas. Jau kelinti metai organizuojama “Tėvų profesijų savaitė”, kurios metu lankomės tėvelių darbovietėse, susipažįstame su įvairiomis profesijomis.

Ukmergės naujienos