Kultūra ir švietimas

 

IMG 20170930_074538Liepos viduryje bus pradėtas „tiesti“ 1,6 kilometro ilgio vandens kelias į Ventės ragą, tad jau rudenį šią vietovę lankytojai galės pasiekti jachtomis ir pramoginiais laivais.

Iki šiol į vieną įdomiausių turistinių objektų, žavinčių seniausiu Lietuvoje autentišku švyturiu ir ornitologine stotimi, tenka vykti sausuma. Nuo rudens garsųjį Ventės ragą bus galima pasiekti ne tik sausuma, bet ir vandens keliu.

Gieda silutiskiaiLietuviai - vienintelė tauta, kurios himnas kartą per metus apskrieja visą Žemės rutulį. Kasmet liepos 6 d., 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę“.

Nešini vėliavomis, apsirengę tautiniais drabužiais, su šypsenomis veiduose „Tautiškos giesmės“ giedoti rinkosi ir Pamario krašto gyvenojai. Lietuvišką himną jie giedojo įvairiose vietose - prie paminklų, prie bažnyčios, parkuose, ant Minijos tilto, netgi užsienio šalyse.

EMLAPIS 1Mėgsti keliauti ir ieškai naujų iššūkių? Jei taip, turim tau bei tavo draugams puikią idėją! Liepos 12 d. startuoja projektas, sujungęs visas 60 savivaldybių, ”Surink Lietuvą”, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga, paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių - sujungti jas į vieną visumą -Lietuvos žemėlapį!

Turkija 2_muziejininkesPrieš savaitę iš saulėtosios Turkijos parvyko trijų dešimčių šilutiškių delegacija, dalyvavusi tenykštėje Alanijos mieste vykusioje tarptautinėje turizmo, kultūros ir meno šventėje. Šiemet šis grandiozinis festivalis buvo skirtas Baltijos valstybių šimtmečiui.

Tolimojoje Turkijoje lietuvių liaudies šokius pristatė Švėkšnos šokių kolektyvas „Šalna“, Šilutės ir Kintų muziejininkės vietinius ir gausius festivalio svečius vaišino Kintų kepykloje kepta duona, lietuviškais šakočiais ir sūriais, lauže keptomis bulvėmis su kastiniu ir raugintais agurkėliais, mokė pasigaminti Pamario krašto ženklus - vėtrungėles ir žuveles. Rajono savivaldybės vadovai ilgametės draugystės sutvirtinimui Alanijos miestui įteikė ąžuoliuką.

Šilutiškiai vis dar dalijasi kelionės įspūdžiais, kurios metu ne tik dalyvavo jau 18-ą kartą vykusio festivalio renginiuose, išsamiai pristatė Pamario krašto istoriją, kultūrą ir kulinarinį paveldą. Kartu jie pamatė vietos įžymybes, pažino Turkijos istoriją ir šiuolaikinį meną, susipažino su Turkijos lietuvių bendruomenės nariais.  

vasara pasysiu_bibliotekoje1Pašyšių bibliotekoje toliau tęsiasi akcijos „Atverk duris vasarai“ renginiai.

gardamo svente_3Klausimas kur ir kaip švęsti Petrines ir Povilines, Šilutės rajono gyventojams nebekyla jau seniai - šiai datai skirtą renginį jau daug metų dovanoja gardamiškiai. Tačiau Gardame rengiama šventė nekintanti ir yra tik tuo savo datos pastovumu, o jos turinį rengėjai sugeba kasmet praturtinti naujais akcentais.

Šiemet gardamiškius į šventės vietą kvietė net iki 1938-ųjų šio miestelio bažnyčioje skambėjusio, ir nuo tada seniūnijoje saugoto varpo dūžiai, jie išrinko pačius pačiausius savo bendruomenės narius ir pačias bendruomenes, o savo parką praturtino dar vienu ąžuoliuku.

 DSC2694Dvi savaitgalio dienas vykęs 9-asis Rusnės festivalis šiemet pirmą kartą country stiliaus muziką pakeitė populiarios estrados fiesta.

Festivalio organizatorius Vygantas Stoškus ne kartą yra sakęs, kad jo gyslomis teka ne kraujas, o country muzika. Dabar jis priverstas apmaudžiai pripažinti, kad 8 metus puoselėtas Pamario country festivalis buvo pasiekęs tokios muzikos fanų ribą - nebepritraukdavo daugiau nei 1,5 tūkstančio žmonių.

Šiemet Rusnės festivalį per dvi dienas aplankė apie pustrečio tūkstančio žmonių. Tai tik pusė to, kiek buvo tikėtasi ir pasiruošta, bet jau akivaizdu, kad repertuaro pokyčiai teisingi.

stovyklos vaikuVasaros atostogos artėja prie pusiaujo, tad tai viena, tai kita rajono moksleivių grupė dar išvyksta atostogų prie jūros.

Šeštadienį į netoli Palangos esančią stovyklą „Žilvitis“ išlydėta 11 Šilutės socialinių paslaugų centro globojamų vaikų, o antradienį į Palangą, į stovyklą „Raganė“ išvyko dar gausesnė - 34 rajono moksleivių grupė. Daugumos jų poilsį finansuoja rėmėjai iš Švedijos ir Vokietijos, keletą kelialapių nupirko ir politikas, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis.

entrepreneur-593357 960_720Jau ketverius metus daugiau kaip 150 Jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorių, projektų „Atrask save“, „Naujas startas“ darbuotojų, savanoriškos tarnybos mentorių visoje Lietuvoje dirba su jaunimu (15-29), padėdami planuoti jų karjerą, įveikti patiriamus sunkumus sugrįžus iš užsienio, suteikiant reikalingą pagalbą netekus darbo - padedant jiems įgyti naudingos praktikos, imtis naujų veiklų, savanorystės ir atrasti save iš naujo.


Nuo projekto pradžios jame dalyvavo 42 437 jaunuoliai, 19 023 iš jų įsidarbino, pradėjo mokytis, įgijo kvalifikaciją.

Ukmergės naujienos