Kultūra ir švietimas

paroda laivybos_jpgRugsėjo 11 d. Usėnų bibliotekoje atidaryta paroda „Laivyba pamaryje“, kurioje eksponuojamos Salos etnokultūros ir informacijos centro archyve saugomi Kęstučio Demerecko vadovaujamos leidyklos „Libra Memelensis“ ir kolekcionieriaus Viktoro Raševskio surinktos graviūros, atvirukai, fotografijos.  Parodą pristatė Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė.  Ji supažindino su laivybos istorija Rusnėje.

skaitymo issukisŠtai ir baigėsi birželio 1 dieną startavusios žaismingos varžytuvės. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas prisijungė prie Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų vykdytos skaitymo skatinimo iniciatyvos „Vasaros iššūkis“. Dalyviai  sau ir savo draugams įrodė, kad vasarą gali perskaityti daugiau nei kelias knygas. Viskas, ką reikėjo padaryti, tai perskaityti 5 knygas ir atsakyti į 5 klausimus. Priėmę skaitymo iššūkį bibliotekos skaitytojai laimėjo puikių prizų!

Rudens svente_juostos_2Nuo ryto iki vakaro plūstanti žmonių minia, apgultos prekybininkų palapinės, vienas kitą keičiantys koncertai ir besišypsantys žmonės, - tokie vaizdai visą šeštadienį nesikeitė Šilutėje, Tilžės gatvėje, kur po kelių metų pertraukos ir vėl buvo surengta anksčiau šilutiškių mėgta Rudens šventė.

Ir parduodančių, ir perkančių, ir muzikos besiklausančių ar atvežtinių gėrybių skanaujančių čia netrūko visą dieną, tad, anot kai kurių renginio dalyvių, po keleto metų į Šilutę sugrąžinta šventė pati įrodė - ji reikalinga.

raktas i_abecele_saugoseŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Saugų filiale visuomet laukiami ne tik nuolatiniai skaitytojai, bet ir svečiai ar būsimi skaitytojai. Kasmet, prasidėjus naujiems mokslo metams, mokyklos slenkstį peržengia nauja moksleivių karta. Tad neatsitiktinai kiekvieną rugsėjį į Saugų biblioteką pasisvečiuoti ir susipažinti su ja užsuka Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos ugdytiniai - pirmokai. Vaikus į biblioteką šį kartą atlydėjo jų mokytoja Rita Pečiulienė.

Sky studija_2Šilutėje - dar viena puiki vieta vaikams ir jaunimui leisti laisvalaikį - prieš savaitę duris atvėrė vaikų ir jaunimo šokių studija „Sky“.

Lietuvininkų gatvės 33A pastate įsikūrusi studija jau dabar turi didžiulį būrį nuolatinių lankytojų. „Sky“ įkūrėja, Šilutėje gerai žinoma trenerė Inga MIKUTYTĖ sako, jog toks gausus būrys mažųjų ir jaunųjų šokėjų jos nevargina. Atvirkščiai: pasak studijos šeimininkės, vaikai ir jaunimas jai suteikia begalę geros energijos, kuria ji čia pat ir vėl dalijasi su savo mokiniais.

kartu bibliotekaJau tapo tradicija kasmet į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Vasaros kiemelį sukviesti vaikus ir jų tėvelius dalyvauti renginyje „TOP laisvalaikis bibliotekoje'2018”, skirtame naujų mokslo metų pradžiai. Džiugu, jog šiais metais bibliotekos renginį parėmė ir tapo gerais jos bičiuliais Rimos ir Laimono Šikšnių šeima (išsamesnė informacija: www.facebook.com/rima.siksniuviene), kurie suteikė galimybę vaikams pašėlti batute - laive.

 

SI iluts_klubas_20__ilute_2018_08_25_1Nevyriausybinė moterų organizacija „Šilutės Soroptimos klubas“ rugpjūčio pabaigoje atšventė savo dvidešimtmetį. Ši šventė buvo puiki proga  susitikti bendramintėms iš 7 Lietuvos klubų, viešnioms iš Latvijos ir Vokietijos, draugais iš Šilutės Rotary bei Inner Wheel klubų ir pasidžiaugti savo prasminga veikla moters padėties visuomenėje gerinimo, švietimo, sveikatos apsaugos, aplinkosaugos, geros valios ir bendradarbiavimo bei kitose srityse.

zuvieneKai viskas sugula į savo vietas, nurimsta aistros, išplaunami žuvienės katilai, o ugniakurų skardos sugula į Šilutės seniūnijos sandėlį. Atlaikius čempionato fanų komplimentus ir amžinųjų skeptikų kritiką, norisi iš visos širdies padėkoti.

Robotika komandaTikras industrinis robotas, daugkartinės ekskursijos į Fizinių ir technologijos mokslų centrą (FTMC) Vilniuje, išsamesnės paskaitos, robotų galerija, parodos ir dar daugybė įdomių dalykų šiais mokslo metais laukia Šilutės robotikos laboratorijoje „Tavo robotas“.

Laboratorijos įkūrėjas Eivanas Maksvytis, prieš atvykdamas dirbti į Šilutę, sau buvo davęs pusę metų - jeigu jo projektas nepavyks, grįš atgal į Švediją ir toliau dirbs telekomunikacijų kompanijoje „Ericsson IT“. Per pusmetį laboratorija sulaukė dėmesio tiek iš vietinės valdžios, tiek iš Švietimo ir mokslo ministrės. Ir nors viskas vyksta ne taip greitai, kaip norėtų, Eivanui užteko noro ir ryžto likti ir toliau kurti Šilutėje.

Idėjų nestokojantis vyras sugalvojo būdą, kaip modernizuoti informacinių technologijų pamokas. Juk klasėse galėtų būti ne tik stalai, kompiuteriai, bet ir... pačių vaikų sukonstruoti robotai, padedantys geriau suprasti programavimo kalbą.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt