Kultūra ir švietimas

jaunuju konservatoriu_zygis_3_komandaLietingą spalio 4 dieną vyko Jaunųjų konservatorių lygos Šilutės skyriaus organizuotos orientacinės varžybos Šilutės mieste. Lietaus nepabūgo net šešios komandos.

naumeistiskiai taurageje_500_duziuMinint reformacijos 500-mečio jubiliejų, Tauragėje, evangelikų liuteronų bažnyčioje, vyko koncertas „500 dūžių“. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos IIIg bei 8 klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Jūratės Daugalienės, surengė edukacinę išvyką į šį renginį.

Vaizdo ir muzikos kelionė per 500 Reformacijos metų - tarptautinis projektas, kurį inicijavo Lietuvos kultūros taryba.

 

img 2457Svajonių būna visokių. Ir kiekvienam jo svajonė atrodo pati didžiausia ir, dažniausiai, nepasiekiama. Net jei tai būtų žieminių batų pora ar žaislinė mašinėlė. Tačiau svajonės pildosi – o tuomet, kai atsiranda pagalbininkų, jos pildosi dar greičiau. Todėl projektas vaikusvajones.lt jau aštuntąjį kartą kviečia išpildyti nepasiturinčiose šeimose augančių vaikų svajones – dideles, mažas ir tas, kurios mažajam svajokliui atrodo nepasiekiamos.

Mokytoja Diana_Balcauskiene„Mokykloje turi dirbti tie mokytojai, kurie tikrai myli savo darbą“, - įsitikinusi 23-ejų metų Šilutės pirmosios gimnazijos matematikos mokytoja Diana Balčauskienė.

Mokykloje Diana dirba dar tik mėnesį ir pripažįsta, kad sugrįžti į savo mokyklą, kurią pati baigė prieš šešerius metus, yra keista. Tačiau pradėti dirbti ten, kur ir mokėsi, ji norėjo specialiai.

„Drąsiau sugrįžti į mokyklą, kai visi mokytojai ir aplinka pažįstama“, - sako tris kartus per savaitę iš Klaipėdos į Šilutę atvažiuojanti jauna moteris.

Praėjusią savaitę minėjome Mokytojų dieną. Tad šia proga su Diana kalbėjomės apie šiais laikais nepopuliarų mokytojo darbą, mokinius, kurie jaučia nerimą šalia savęs neturėdami telefono, ir apie tai, kad ir „nurašytas“ mokinys gali gerai išlaikyti egzaminą, svarbu jam padėti tuo patikėti.

 

mokytojai gardamoSpalio 5-osios rytą Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filialo bibliotekininkė su Gardamo bendruomenės kolektyvu bei Žemaičių krašto etnokultūros centro kultūrinės veiklos vadybininke Lina Balčiauskiene surengė šventę, skirtą mokytojams.

 

bociu susitikimasŠeštadienį Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Vilniaus miesto Karoliniškių seniūnijos skyriaus nariai atvyko į ekskursiją po Pamario kraštą.

VAIKAI REDAKCIJOJE_1Apie tai, koks gali būti įdomus korespondentų darbas, kad laikraščio redakcija - tai ne spaustuvė, kiek „Šilutės naujienos” turi prenumeratorių ir dar daugybę įdomių dalykų apie laikraščio leidybą sužinojo praėjusią savaitę į redakciją užsukę Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 3a klasės mokiniai, lydimi mokytojos Dianos Lileikienės.

vokietijoje neigalieji53 Šilutės r. neįgaliųjų draugijos nariai su gera nuotaika išvyko į 4 dienų pažintinę kelionę per Lenkiją į Vokietiją.

old-people-616718 960_720Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka vėl vykdo projektą „Trys žingsniai socializacijos link“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Ukmergės naujienos