Kultūra ir švietimas

sveksnos biblioteka_skaitymai3Švėkšnos bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai, kuriuose dalyvavo ,,Saulės“ gimnazijos pirmokai su mokytoja Vilma Adomavičiene.

raudonkepuraite pyragu_diena1Dirbant su vaikučiais gimė mintis imtis kilnios akcijos ,,Ištiesk gerumo ranką“. Tėveliai pritarė, kad būtų gražu aplankyti senelių globos namus, pasidalinti savo keptu pyragu, parodyti vaikams, kaip sukasi žmogaus gyvenimo ratas. Tam pasirinkome Pyragų dieną.

JAUNIMO _1Praėjusią savaitę Šilutėje įvyko rajono jaunimo iniciatyvų apdovanojimo renginys. Jo metu buvo pagerbtos dvi jaunimo organizacijos, ilgą laiką organizuojančios renginius savo gyvenvietėse.

Kintų atvira jaunimo erdvė gavo prizą už šešerius metus organizuojamą renginį „Jaunimo naktys“, o Stubrių jaunimas už devynerius metus organizuojamą tinklinio turnyrą.

Jaunimo savanorysteSpalio 24 d. Šilutę pasiekė puiki žinia iš Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos: jaunuoliams, norintiems savanoriauti Šilutėje, buvo akredituota jaunimo savanorišką veiklą organizuojanti organizacija Šilutėje - Jaunimo edukacinis centras. Pernai Šilutės savanoriai turėjo prašyti pagalbos iš Klaipėdos rajono apskritojo stalo ir tai kėlė sunkumų savanoriškos veiklos plėtrai rajone.

 

Spaudai-PrekyvietTikriausiai bent viena ausimi esate girdėję, kad nuo pat XVI a. pabaigos Šilutę lydėjo vienintelis įvaizdis – miestelis, kur vyksta milžiniški turgūs. Į juos susirinkdavo ir vietinių gyventojų, ir žemaičių, ir užsienio pirklių, kuriuose žmonės parduodavo ir įsigydavo žemės ūkio produktų, žvejybos laimikio, pramonės prekių, knygų, rankdarbių ir kitko, bendraudavo ir pramogaudavo.

Tokios prekyvietės išsilaikė iki pat Antrojo pasaulinio karo, o nuo 1944 m. sumenko, jų veiklą labai apribojo sovietinio ekonominio-ūkinio režimo įvedimas. Parodoje pabandėme atkurti senojo klestinčio turgaus šurmulį ir prekių įvairovę, taigi, Šilutės Hugo Šojaus muziejuje nuo 2019 m. spalio 25 dienos veikia paroda iš muziejaus fondų „Gera prekė pati save giria“.

Kaniava Akustine_kelione_Silute_2019_11_Silutes_naujienos_85x120mm_copyDainų autorius ir atlikėjas Andrius Kaniava tęsia savo akustinių koncertų kelionę po Lietuvą ir po labai ilgos pertraukos atvyksta į Šilutę. Lapkričio 20 d., 18 val. į Šilutės Vydūno gimnazijos aktų salę kviečiami visi dainuojančio aktoriaus gerbėjai.

Naktis jaunimoKintų jaunimo klubas ir atviros jaunimo erdvės „Noriu, galiu, darau“ nariai septintą kartą rinkosi Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre, kur surengė naktinį nuotykį „Kelionė laiku“. Tradicinės Jaunimo nakties organizatorių tikslas – suburti rajono jaunimą ir prasmingai bei smagiai praleisti laiką.

pirmoji gimnazija_krikstynosNaujieji gimnazijos mokiniai – pirmokai kasmet nekantriai laukia jiems skirtos šventės – Gimnazisto vardo dienos, kai jie oficialiai tampa gimnazijos bendruomenės nariais. Kad jais taptų, jauniausi gimnazistai turi atlikti įvairias abiturientų paruoštas užduotis ir šventinės dienos rytą yra neįprastai paženklinami, kad juos pastebėtų visa gimnazijos bendruomenė.

Meno mokykla_4Spalio pabaigoje Šilutės meno mokykloje vyko tęstinis projektas seminaras - atviros meistriškumo pamokos, kuriose senovinės muzikos subtilybių mokė senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ vadovas Rodrigo Calveyra.