Kultūra ir švietimas

 

gamtosNemuno deltos regioninio parko (NDRP) direkcija su F. Bajoraičio viešaja biblioteka suorganizavo viktoriną „Gamtos draugai“. Viktorinoje kovėsi 4 komandos: Šilutės Pamario ir M. Jankaus pagrindinių mokyklų, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos bei Rusnės progimnazijos skyriaus.

 

Palangoje sveksna_2Gegužės 1-ąją besiruošiantieji Sutvirtinimo sakramentui jaunuoliai sugužėjo į Palangą – čia vyko šiam sakramentui besiruošiančio jaunimo sutikimo dienos „Užtvirtink“ renginiai.

 

Profesiju mokymas_2Šilutės profesinio mokymo centro sektorinis žuvininkystės praktinio mokymo centras kasdien tampa vis didesniu traukos centru. Išgirdę iš lūpų į lūpas sklindančius atsiliepimus ir įspūdžius čia lankosi ne tik bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, bet ir verslininkai, užsiimantys ar ketinantys užsiimti akvakultūros verslu, šeimos, įmonių ir organizacijų atstovai, mokslininkai ir įvairių projektų dalyviai.

Žuvininkystės sektoriaus vadovas Jonas Dyglys bei komanda, priimanti apsilankančius svečius, vos spėja suktis, o darbo kalendorius jau dabar pilnas beveik iki pat rugsėjo.

Paklaustas apie vasaros atostogas, centro direktorius Algimantas Abromaitis tik šypsosi, - kokios gali būti atostogos, kai švietimas išgyvena nesibaigiančias permainas, kai vasarą mokyklos durys neužsiveria nuo norinčių joje mokytis, o Žuvininkystės praktinio mokymo centro žuvidėse augančioms žuvims apskritai neįdomu, ar už lango žiema, ar vasara, ar laikrodžiai muša dienos, ar nakties valandas – palankios sąlygos augti joms turi būti sudarytos be jokių vasaros ar žiemos atostogų ir nakties miego. Tad ir lankytojų srautas vasarą tikrai nenutrūks.

 

morkevicienes knyga_biblioteka2Balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kviečia savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus, gerbėjus į renginius, naujų knygų pristatymus, susitikimus su autoriais. Šių metų 19-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios šūkis „Ateik – sužinok ir išmok“, poezijos gerbėjus sukvietė į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialą. Balandžio 25 dieną Birutė Morkevičienė pristatė savo poezijos knygą „Būties namai“, skirtą dukroms Indrei ir Agnei.

 

Paamrio ilgakases10 - ojo, jubiliejinio „Rusnės festivalio“ metu, birželio 15 d. vyks jau tradicinis, tik šįkart jau respublikinis konkursas „Pamario ilgakasė 2019“.

 

Saules jubiliejus_pamataiNepaneigsi, kad laikas be galo svarbus, jį žmonės matuoja įvairiai – naujo šimtmečio ar tūkstantmečio pradžia vienoje kultūrinėje sistemoje nesutaps su pradžia kitoje. Palengva mūsų kultūroje laikas tapo matuojamas kalendoriniu matuokliu, tokia jo skaičiavimo sistema įsigalėjo mūsų buityje. Laikrodžiams belieka klusniai skaičiuoti minutes ir valandas, tačiau laiko tarpsnių šventimas - arba jubiliejus - yra didžiulės reikšmės įvykis žmogaus gyvenime - leidžia solidarizuotis, suteikia džiaugsmo.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazija vis garsiau kalba apie šventę, kviečia buvusius mokytojus ir moksleivius sugrįžti į savo jaunystę ir kartu švęsti 100 metų gimnazijos jubiliejų.

Kviečiu paklaidžioti istorijos labirintais: pavartant A. Rugytės monografiją „Švėkšna“, Švėkšnos pradinės mokyklos vedėjo A. Klumbio kroniką-metraštį, Lietuvos valstybės istorijos archyvinę medžiagą, amžininkų prisiminimus ir ieškant atsakymo į klausimą apie gimnazijos jubiliejų.

 

jurb5Gegužės 23 –oji yra šventojo Jurgio diena, o šis šventasis - skautų globėjas. Pavasario šventės skautai laukė nekantriai. Jie kiekvienais metais susirenka vis kitame Lietuvos kampelyje. Šį kartą apie 1500 skautų sugužėjo į Jurbarką.

prozininke askinyte_biblioteka2Balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų 19-osios nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės vienijanti tema „Ateik – sužinok ir išmok“. Šia nacionaline akcija siekiama priminti visiems bibliotekų lankytojams apie neišmatuojamas skaitymo ir kitų šviečiamųjų bei lavinamųjų veiklų, saviugdos, mokymosi bei laisvalaikio praleidimo galimybes, teikiamas bibliotekose.

 

KnygosBalandžio 19 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vasaros kiemelyje vyko skaitytojų-kūrėjų klubo „Kai knygos atgyja spalvose…“ tęstinė veikla. Tai jau ne pirmas susitikimas, kurio tema – gyvenimo patirtys ir istorijos, susijusios su žmogaus išgyvenimais įvairiame laikmetyje.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt