Kultūra ir švietimas

eko dizaino_konkursas_vaikamsPrasidėjus naujiems mokslo metams, Lietuvos vaikai vėl kviečiami pajusti ryšį tarp kūrybiškumo ir ekologijos  bei dalyvauti jau penktajame eko dizaino konkurse „Kita forma“. Konkursas tęsis iki lapkričio 10 dienos, o geriausi darbai bus eksponuojami parodų centre „Litexpo“.

 

1-Filmo SVENTASIS_iluts_KCMetų geriausiame lietuviškame filme „Šventasis“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Šiemet geriausiu aktoriumi pripažinto Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį veikėją Vytą išmeta iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija.

 

1-7Šiemet Europos paveldo dienų tema – „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“. Šia proga Šilutės Hugo Šojaus muziejuje buvo skaitoma paskaita „Šilutės rajono piliakalniai“.

Deimante 3Katytiškė Deimantė Gruzdytė jau antrus metus gyvena antrame pagal dydį Pietų Korėjos mieste Busane, kur Dongseo universitete studijuoja žaidimų kūrimą.

Vilniuje įstojusi į Mykolo Romerio universitetą mergina žinojo, kad po dviejų kursų dvejiems metams turės išvažiuoti į Pietų Korėją, nes abiejų šalių universitetai vykdo jungtinę „Informatikos ir skaitmeninio turinio“ studijų programą.

„Tolima šalis manęs nebaugino. Mokslus Korėjoje labiau vertinau kaip galimybę, nei kaip iššūkį“, - sako ji.

Svetima neįprasta kalba, gerokai karštesnis klimatas nei Lietuvoje, kalnai, korėjietiška virtuvė, vietinų gyventojų smalsumas - tai dalykai, prie kurių katytiškei teko priprasti, gyvenant tolimoje ir egzotiškoje šalyje. Gyvendama čia ji netgi patyrė žemės drebėjimą.

Jūsų dėmesiui - egzotiškas interviu su D.Gruzdyte iš tolimosios Pietų Korėjos.

zu mokykla_mergaites_su_dokumentaisRugsėjo 6 d. pasibaigė priėmimo į profesines mokyklas antrasis etapas, ir jau pirmadienį, rugsėjo 11 d., tapo aišku, kiek jaunuolių panoro mokytis Šilutės žemės ūkio mokykloje.

Taigi mokslo metus pradeda net 194 pirmakursiai. 25 iš jų įstojo į Žemaičių Naumiesčio skyrių, kur specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai mokosi virėjo ir apdailininko (statybininko) specialybių.

DSC 2058Rugsėjo 26 d. 18 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre

Kelionę po Lietuvą pradeda naujausia KITOKIO TEATRO komedija - PAŠĖLUSIŲ MOTERŲ IŠPAŽINTIS su puikiai pažįstamomis, talentingosiomis TV ir teatro aktorėmis Asta Baukute ir Egle Mikulionyte.

 

0.192002001505386465Jau šį šeštadienį prasidedanti Europos judumo savaitė kaip ir kasmet sulaukia daug dėmesio iš vietos valdžios, valstybės institucijų, įmonių ir sąmoningų gyventojų. Norėdama įvertinti aktyviausiųjų įsitraukimą, Aplinkos ministerija paskelbė konkursus, kurių laimėtojai bus viešai pagerbiami ir apdovanoti prizais.

Untitled-2 copyŠiandien Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) nariai kviečią į susitikimą „Audiovizualinės žiniasklaidos reguliavimo naujovės ir žiniasklaidos svarba vis intensyvėjančio informacinio karo fone“.

Rytoj jūsų laukia festivalio „Muzikinė verdenė“ koncertas ir edukacinė paskaita „Ką pasakoja bažnyčios freskos”.

Kviečiame išsamiau susipažinti su artimiausių dienų renginiais Šilutėje ir rajone.

 

iluts r._PKPirmąsias mėnesio dienas pareigūnai Tauragės apskrityje skyrė didelį dėmesį eismo saugumui. Gausios pareigūnų pajėgos, išsidėsčiusios prie pėsčiųjų perėjų, užtikrino viešąją tvarką ir rūpinosi moksleivių saugumu. Pareigūnai mažiausiems eismo dalyviams padėjo saugiai pereiti gatvę.

Ukmergės naujienos