Kultūra ir švietimas

153Laikrodžiams skaičiuojant paskutines šių metų valandas žmonės skaičiuoja nuveiktus darbus, apžvelgia aplankytus tolimus kraštus.

Šilutės neįgaliųjų draugijos nariai taip pat 2017 metais nemažai keliavo, tad metus nutarė palydėti dideliu bendraminčių būriu aplankydami Klaipėdos jūrų muziejų, duris atvėrusį po restauracijos.

Gyvunu gerove_mokyklojeBeglobius gyvūnus gelbstinti organizacija VšĮ “Šilutės gyvūnų gerovė” plečia savo veiklą ir pradėjo rengti paskaitas vaikams apie atsakingą elgesį su gyvūnais.

festivalyje silutiskes_Urte_ir_GintareLapkričio pabaigoje Vilniaus „Litexpo“ rūmuose buvo galima pamatyti daug atgijusių filmų bei kompiuterinių žaidimų herojų - įvyko populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Vienas iš spalvingiausių, muzikaliausių šio festivalio renginių. „Cosplay konkursas“. Į jį, parodyti savo sukurtų personažų kostiumų ir specialių šou atvyko dalyviai net iš įvairių pasaulio valstybių, buvo surengta daugiau nei 140 pasirodymų.

Būtent šiame, Lietuvoje pirmą kartą įvykusiame konkurse, pasirodė ir trys šilutiškės - Ieva Jankauskaitė, Gintarė Radionovaitė ir Urtė Jonaitytė. Merginos įkūnijo savo mėgstamų japoniškų animacinių filmukų ir kompiuterinių žaidimų herojus.

Ir nors jos oficiliai nieko šiame konkurse nelaimėjo, tačiau įgijo neįkainojamos patirties, susipažino su kitais dalyviais, pamatė pasaulinio lygo kino ir serialų žvaigždes.

Ieva, Gintarė ir Urtė savo įspūdžiais iš „Cosplay“ konkurso pasidalijo ir su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

vainuto neigalieji_kalediniai_sveikinimai4Kasmet artėjant didžiosioms metų šventėms Kalėdų  Senelio su dovanomis sulaukia ne tik maži, bet ir garbaus amžiaus sulaukę Vainuto seniūnijos gyventojai. Ir šiemet Kalėdų senelis jau suko per aplinkinius kaimus, lydimas dovanas suruošti jam padėjusių Vainuto Gerumo namų ir neįgaliųjų draugijos moterų.

kaledu senelis_cerlinskas2Artėjant gražiausioms žiemos šventėms - šv. Kūčioms ir Kalėdoms, šilutiškis Antanas su žmona Elyte, lyg burtų lazdele mostelėjus, virsta Kalėdų Seneliu ir Sniego Karaliene. Pasidabinę ištaigingais, visus metus tobulintais kostiumais, jie vaikšto po namus, įstaigas ir džiugina didelius bei mažus šilutiškius. Ir taip jau daugiau kaip dvidešimt metų.

O kiek atsiminimų ir smagių nutikimų per tą laikotarpį susikaupę... Kalėdų Seneliu virtusiam Antanui yra tekę ir ant arklio joti, ir mašina per potvynio apsemtą kelią „plaukti“, ir pasiklydus ne į tas duris pasibelsti.

Antanas ir Elytė Čerlinskai, pasakodami šiuos atsiminimus, nesuvaldo nuoširdaus juoko, kuris nejučia užkrečia gera nuotaika ir apgaubia stebuklingu Kalėdų laukimu.

Kaledoms Sakas_keptas_samasKalėdos - šventė, kuomet ant stalo galima dėti keptą žąsį, įdarytą obuoliais (antį, kalakutą, vištą, povą ar šiaip kokią jerubę), galima pasigaminti patiekalų iš bulvių.

3 vilkyciu_mokykla_erasmus_projektas_rumunijaVilkyčių pagrindinė mokykla tęsia savo dalyvavimą tarptautiniame Erasmus+ projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“.

Antraisiais projekto metais projekte dalyvauja mažiau šalių - Lietuva, Rumunija ir Italija. Antrasis mokinių susitikimas įvyko Rumunijoje, Tifesti mieste, delegaciją iš Lietuvos sudarė 4 mokytojos  ir  8 mokiniai.

VaicekauskieneGruodžio pradžioje Šilutės rajono savivaldybės valdžios atstovai su 90-uoju jubiliejumi pasveikino Zinaidą Vaicekauskienę. Jaukiai įsitaisę jos namų svetainėje Vilų gatvėje, klausėmės knygos puslapių vertos Zinaidos gyvenimo istorijos.

Išgyvenusi gražią vaikystę, studijų metais ji buvo ištremta į Sibirą, kur teko ir griovius kasti, ir rąstus plukdyti, ir vienai naktį taigoje iškęsti. Visgi, net būdama tremtyje, moteris sugebėjo užbaigti studijas ir tapti mokytoja. Baigusi mokslus Tuluno mokytojų institute, ji prašė paskyrimo ten, kur daugiausia lietuvių. Tada Zinaida dar nežinojo, kad už 500 kilometrų esančiane Nižnij Udinske sutiks būsimą vyrą Vytautą Vaicekauską.

Dauguma šilutiškių puikiai prisimena šviesaus atminimo gydytoją, buvusį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo pirmininką, rajono Tarybos narį, fotografą, įamžinusį daugybę šalies ir Šilutės rajono akimirkų V.Vaicekauską. 2011 metais jis buvo inauguruotas Šilutės garbės piliečiu.

„Tai buvo žmogus, kuris turėjo labai daug energijos“, - apie savo vyrą pasakoja moteris. Vytautas ją nuolat įtraukdavo į aktyvią veiklą, neleisdavo užsisėdėti. Zinaida sako, kad visą gyvenimą neturėjo laiko, nes nuolat kažkur eidavo, važiuodavo, galbūt tai ir yra jos ilgaamžiškumo paslaptis.

pirmoji gimnazija_projektas_kuriame_lietuvaPernai startavo projektas „Kuriame Lietuvą!“, kurio metu Lietuvos mokiniai bando keisti piliečių pasyvumą savo pačių veiklomis, siekia skatinti jaunimą naudotis pilietinėmis teisėmis sprendžiant visuomenei svarbius klausimus, stiprinti jaunų žmonių atstovavimą vietos gyvenime, suteikti žinių apie jaunimo galimybes Europos Sąjungoje.

Ukmergės naujienos