Kultūra ir švietimas

Pijus PirogovasVasario 9 - 16 dienomis Narvoje (Estija) vyko XIII tarptautinis F. Šopeno konkursas.

 

IMGP1094Jau antradienį, vasario 25 dieną, Šilutės rajone pasklis Užgavėnių linksmybės. Sako, kad per šią šventę būtina prisivalgyti, kad pilvas už kaktą kietesnis būtų, stebėti Kanapinio ir Lašininio kovą ir, žinoma, sudeginti visų praėjusių metų blogybių simbolį - Morę.

Užgavėnės bus švenčiamos daugelyje rajono seniūnijų, tad kviečiame pasigaminti kaukes, įsijungti gerą nuotaiką ir dalyvauti!

Daugelis juokauja, kad žiema per stipriai buvo išvaryta per Užgavėnes pernai. Ir nors žiema šiemet negrįžo, ši persirengėlių šventė puikus būdas prisišaukti pavasarį, pažymėti paskutinę žiemos mėsiedo dieną.

Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

Silutes vaikaiŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko interaktyvi lietuvių kalbos pamoka „Bendravimo situacijos ir viešasis kalbėjimas“, kurioje dalyvavo Šilutės Vydūno ir Pirmosios gimnazijų devintokai.

Artur i_Istvan_img_6372„Šilutė ne veltui turbūt turi tokį pavadinimą – čia šilti žmonės, geri. Visada labai šiltai esame priimami, visada labai malonu pas jus atvažiuoti“, - sako Ištvanas Kvik, vienintelio tokio Baltijos šalyse romų ansamblio „Sare Roma“ lyderis.

Penktadienį aistringoji grupė lankysis Šilutėje bei džiugins šilutiškius išskirtiniu koncertu. Naudodamiesi proga, kalbiname grupės lyderį charizmatiškąjį Ištvaną Kvik.

Kintu vaikaiGyvenimo be kompiuterio ar interneto teikiamų galimybių jau nebegalime įsivaizduoti. Tai tampa tokia būtinybe, kaip mokėjimas skaityti ar rašyti.

Atvira jaunimo_erdveSausio pabaigoje Šilutės savivaldybėje vyko Šilutės rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdis, kuriame buvo pristatyta Šilutės atviros jaunimo erdvės 2019 metų ataskaita. Ataskaitą pristatęs darbuotojas Rimvydas Petrauskis, aptarė kas nuveikta 2019 metais. Pasak jo, pasidžiaugti yra kuo.

Naumiescio vaikaiPasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje jaunesniojo amžiaus gimnazistams organizuotas protų mūšis „Mes mokam Lietuvos istoriją“.

Drasus stiprusKintų pagrindinėje mokykloje vyko pradinukų ir 5 - 7 klasių mokinių varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“.

Signataras Saulys_1

Pernai vasarą Vilniuje įsteigta Jurgio Šaulio draugija ir šiemet minimos Vasario 16-osios akto signataro 141-osios gimimo metinės teikia naujų paskatų prabilti apie šią asmenybę. Asmenybę, kuri iš Švėkšnos valsčiaus, yra įmynusi ryškiausią pėdą Lietuvos politiniame ir visuomeniniame gyvenime. Būtų apmaudu neprisiminti šios charizmatiškos asmenybės ir noro įamžinti jo veiklą.