Kultūra ir švietimas

muzikos olipiada1Žibų pradinės mokyklos ketvirtokai ir jų muzikos mokytoja Reminta Stoškuvienė dalyvavo respublikinėje muzikos olimpiadoje „Muzika kitaip-2018“ Klaipėdoje. Olimpiada surengta pirmą kartą, į ją suvažiavo ketvirtokai iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus rajono mokyklų.

 

girl-2771936 960_720Mokytojai neretai pabrėžia, kad anglų kalbos pamokos ir gramatika – neatsiejami dalykai. Neva gramatika – tai pamatas, be kurio nepasiseks išmokti kalbos. Tačiau...

MAJUS PIRMININKAS_1Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje vyko bendras Tėvų tarybos narių ir klasės vadovų užsiėmimas „Pasitikėjimas savimi. Atsakomybė“ pagal  LIONS QUEST programą „Paauglystės kryžkelės“. Šio renginio tikslas - akcentuoti suaugusiųjų įtakos svarbą ugdant paauglio atsakomybę bei pasitikėjimą savimi, kas ir yra viena iš gimnazijos siekiamybių.

komiksai 1Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su komiksų autore Gerda Jord. Susitikimo metu autorė pristatė komiksų sąvoką, analizavo jų atsiradimo priešistorę, dėstė požiūrį į komiksus pasaulyje ir Lietuvoje bei dalinosi savo mintimis, kaip pati susidomėjo komiksais ir pradėjo juos kurti.

Tą pačią dieną G. Jord susitiko su Kintų jaunimu. Susitikime, pavadintame „Komiksai ir gyvenimas miestelyje“ dalyvavo Kintų pagrindinės mokyklos dešimtokai ir gimnazistai.

tilzes aktasArtėjant Tilžės akto pasirašymo šimtmečiui, norime pasidalinti buvusio Šilutės muziejaus darbuotojo Dariaus Barasos įžvalgomis apie šį aktą ir paraginti lapkričio 30 d. 14.00 val. dalyvauti renginyje „Tilžės akto 100-mečio akcentai“, kuris vyks F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

 

sv-martyno-dienos-grilis-5bf7a7e601a84 1Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojai gerai pažįsta miestelio jaunimą ir jų svajones – dauguma ateityje norėtų turėti savo verslą. Centro darbuotojai panoro padėti įgyvendinti šias svajones, todėl nusprendė atidaryti kavinę, kuri bus skirta jaunimui susipažinti su verslumo pradmenimis.

Centro vadovė Jūratė Pancerova pasakoja, kad su Šilutės jaunuoliais ir jų poreikiais susipažino Centre veikiančioje jaunimo erdvėje. „Kurį laiką sukome galvą, koks užsiėmimas juos sudomintų. Siekėme juos įtraukti į įdomią praktinę veiklą, kuri leistų mokytis ne tik verslumo, bet ir bendravimo bei kūrybiškumo“, – pasakoja centro vadovė.

Silutes-putikai-KretingojeKretingoje vyko 5-asis respublikinis pučiamųjų instrumentų lietuviškos pjesės konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Kretingos meno mokyklos 60 metų veiklos sukakčiai paminėti.

tapybos paroda_bibliotekoje2Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje atidaryta klaipėdiečio tapytojo Ernesto Žvaigždino tapybos darbų paroda. Dailininkas gimė, augo, mokėsi ir iki šiol gyvena bei kuria Klaipėdoje. Parodos anotacijoje autorius rašo: „Gimiau Klaipėdoje ir visą sąmoningą gyvenimą gyvenu savo mieste. Mokiausi K. Donelaičio vidurinėje mokykloje, studijavau Klaipėdos universitete. Visas kitas laikotarpis susijęs su kūryba, jame buvo pilkos ir šviesios akimirkos, buvo kasdienybė ir šventės, bet visą laiką mane lydi tapyba. Kūryba manyje išlaiko pusiausvyrą tarp pasąmonės ir realybės.“

orientavimosi varzybosŠilutės M.Jankaus pagrindinėje mokykloje  surengta pirmoji  netradicinė orientavimosi sporto šventė „Auksinis Pamario ruduo 2018“. Joje dalyvavo 27 mokyklos orientacininkai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt