Kultūra ir švietimas

 

Europos dienos_ziniulygos_nugaletojaiProtų mūšis, grupės „Karčema“ koncertas ir bibliotekininkų virtas daržovių šiupinys, Europos egzaminas, susitikimas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, teatro ir kino aktoriumi, dainų kūrėju ir atlikėju Vladu Bagdonu, - tai tik keletas renginių, kuriuos miestiečiams surengė Šilutės bibliotekininkai, minėdami Europos dieną.

Europos Sąjunga (ES) gegužės 9-ąją šventė Europos dieną – kasmetinę tarptautinę šventę, simbolizuojančią Europos taiką ir vienybę. Prie šios dienos paminėjimo kasmet prisideda ir Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, kurios partnerė rengiant šią šventę yra Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Dalinį finansavimą Europos dienai Šilutėje paminėti skyrė Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė.

 

vainuto biblioteka_pasakos1Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga Lietuvoje vyko akcija „Lietuva skaito‘2019“. Tautiečiai buvo kviečianti imti į rankas knygą ir ją skaityti, deklamuoti, vaidinti ar kitaip perteikti turinį. Šių metų akcijos šūkis buvo „Nudžiugink nors vieną knygą!“

 

naumiescio gimnazija2Visos Lietuvos mokyklos turėjo galimybę dalyvauti konkurse ir laimėti nemokamą pilietiškumo stovyklą „Būk aktyvus“. Šią veiklą parengė Socialinių mokslų kolegija (SMK) ir laimėjusiuosius pakvietė į Šventąją.

 

Ketvirtokai rusnejeGegužės 3 dieną Rusnės biblioteką aplankė Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus ketvirtokai su mokytoja Egle Januškiene.

 

Bikavenu bibliotBikavėnų bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” mokymai pažengusiems pagal programą „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“.

 

miesto svente_SergejausGegužės 24-25 dienomis švęsme 508-ąjį Šilutės gimtadienį. Miesto šventės renginius penktadienio vakarą pradės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas, kurio kulminacija bus fejerverkai.

Šeštadienį Lietuvininkų gatvėje vyks tradicinė tautodailininkų ir amatininkų mugė, šventinė eisena ir motorizuotos technikos pasirodymas. Pagrindinėje miesto gatvėje išvysime ir Venesuelos cirko artisto bei cirko gyvūnėlių pasirodymus.

H. Šojaus dvaro prieigose ir Senojo turgaus aikštėje veiks šeimoms skirtos pramogos: senoviniai žaidimai, „Raganų futbolas“, Mega stalo žaidimų turnyras. Mažuosius džiugins Kakės Makės batutų parkas, po aikštę vaikštantys transformeriai. Pirmą kartą Šilutėje veiks 100 metrų pripučiamo kliūčių ruožo turnyras.

Šilutės gimtadienį vainikuos vakarinis koncertas, kuriame pasirodys atlikėjas Valdas Lacko, grupės „Mango“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Šventė kainuos 30 000 Eur, iš kurių 10 000 Eur skirta iš Savivaldybės biudžeto, o likusi suma bus finansuota tarpautinio projekto lėšomis.

 

Projektas Sparse_12018 m. startavo tarptautinis SPARSE projektas, kurio globėja ir koordinatorė Lietuvoje, klaipėdietė, menininkų grupės „Žuvies akis“ narė, Goda Giedraitytė. Ši menininkų grupė susikūrė 2002 m. ir vienija jaunuosius Klaipėdos menininkus, atstovaujančius skirtingus meno žanrus: šiuolaikinį scenos meną – šokį, choreografiją, muziką, teatrą, vizualiuosius menus ir dizainą, meno kritiką.

 

seimu dienaŠilutės kultūros ir pramogų centras (KPC) pirmą kartą paminėdamas Tarptautinę šeimos dieną - gegužės 15 d. organizuoja renginius šeimoms visai dienai. Tądien bus stengiamasi suburti visus šilutiškius - nuo mažiausio iki didžiausio.

 

trecio amziaus_universitetas3Šilutėje Trečiojo amžiaus universitetas įsteigtas 2017 metų rudenį, prie Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro. Steigiamąjame susirinkime centro direktorius Marius Surplys taip kalbėjo: „sakoma, kad žmogus esti tokio amžiaus, kokia yra jo dvasia. Senatvė prasideda tada, kada žmogus nustoja eiti pirmyn, nustoja tobulėti. Trečiojo amžiaus universiteto tikslas – atitolinti senatvę kuo ilgesniam laikui“.

Susirinkę senjorai pritarė direktoriaus minčiai ir patys suprato, kad universitete galima laiką praleisti produktyviai, būti aktyviam piliečiui ir džiaugtis gyvenimu.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt