Kultūra ir švietimas

Taurages erdveje_silutiskiaiKuo gyvena kaimyninėje Tauragės savivaldybėje esanti atvira jaunimo erdvė (AJE), kiek ji gauna finansavimo iš Savivaldybės, kaip vyksta bendradarbiavimas su valdžia, kaip į erdvę pritraukiamas jaunimas - šiuos ir kitus dalykus pamatė Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos nariai, suorganizavę išvažiuojamąjį posėdį į Tauragę.

„Pamatėme, kad Tauragės atviroje jaunimo erdvėje viskas daug moderniau. Jie taip pat gauna daugiau dėmesio iš Savivaldybės, o su jaunimu ten dirba du žmonės“, - pasakojo Šilutės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, jauniausias Tarybos narys Tomas Budrikis.

Jis pripažįsta, kad tauragiškiams būtų galima pavydėti, tačiau geras kaimynų pavyzdys įkvepia stengtis ir patiems bei tikėti, kad ateityje Šilutės AJE peraugs į jaunimo centrą.

IMG 2858Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko integruota lietuvių kalbos pamoka “Bendravimo situacijos ir viešasis kalbėjimas”, dalyvaujant Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro 9 - 10 klasių mokiniams. Kartu su jais į biblioteką atvyko lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Pėžienė bei socialinė pedagogė Toma Poteliūnė.

 

neigalieji velyku_belaukiantPagaliau po niūrios žiemos vis dažniau pro debesį šypsosi pavasarinė saulė. Bunda ne tik gamta bet ir žmonių nuotaika gerėja, grįžta iš šiltų kraštų žąsų virtinės. Visi laukiame gražiausios pavasario šventės - šv. Velykų.

pi diena_pirmojoje_gimnazijojeKovo 14 dieną, po keturių pamokų, amfiteatre vyko renginys, skirtas Pi dienai paminėti.

Sveikinimai viesniaiŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko kraštietės Giedrės Bulotaitės knygų „Gailutė“ ir „Girios minklės“ pristatymas. Jame dalyvavo Šilutės M.Jankaus ir Pamario pagrindinių mokyklų mokiniai, viešnios klasės draugai. Vaikai autorei paruošė siurprizą - ketvirtokai Meda Siliūtė ir Žygimantas Augustas atliko muzikinį kūrinį „Raudoni vakarai“, taip viešnią pasveikindami su artėjančiu gimtadieniu. Kiti vaikai skaitė ištraukas iš jos naujų knygelių bei užminė susirinkusiems minklių.

pasaku skaitymo_popiete_juknaiciu_biblioteka1Juknaičių ikimokyklinukai buvo pakviesti į Juknaičių bibliotekoje vykusią lietuvių liaudies pasakų skaitymo popietę „Už jūrų marių devynių“.

bikavenu bilioteka_kurybiniai_uzsiemimaiKovo 10-ąją į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filialą rinkosi jaunieji bibliotekos lankytojai, čia vyko kūrybiniai užsiėmimai „Laisvės spalvos“. Vaikai buvo pakviesti savo gimtinei  nupiešti spalvingus piešinius, ir taip prisidėti prie sveikinimų, skirtų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

protu turnyras_biblioteka_3_turnyro_nugaletojaJau trečius metus iš eilės Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka bei jos filialai dalyvauja Valstybinės lietuvių kalbos komisijos organizuojamoje iniciatyvoje - Lietuvių kalbos dienų renginiuose. Ta proga kovo 13 dieną bibliotekoje vyko protų turnyras „Tautiškumo puoselėtoja - lietuvių kalba”.

traksedziu biblioteka_knygu_skirtuku_parodaTraksėdžių bibliotekoje pristatyta šilutiškės Birutės Morkevičienės knygų skirtukų paroda „Pasislėpę tarp knygų“, skirta Gimtosios kalbos dienai (vasario 21 d.) ir Knygos skirtuko dienai (vasario 25 d.).

Susitikime dalyvaujantiems mokiniams ir skaitytojoms nebuvo naujiena, kad buvusi ilgametė Traksėdžių pagrindinės mokyklos direktorė B.Morkevičienė kolekcionuoja skirtukus. Juos pati gamino su savo mokiniais, dalyvavo konkursuose, mėgo dovanoti ir iki šiol tai daro.

Ukmergės naujienos