Kultūra ir švietimas

pradine draugyste su anglaisPer vasaros atostogas Šilutės pradinę mokyklą aplankė Anglijoje gyvenanti mokytoja Elena Mockutė, dirbanti Ash Craft pradinėje mokykloje.

budraitis tabasco ryklys„Dar nesu tiek plojusi... Gaila, kad nesėdėjau priekyje, kai Simonas Donskovas šokti kvietė“, - poeto, renginių vedėjo ir organizatoriaus Marijaus Budraičio sceninės veiklos 20-mečiui paminėti skirtą koncertą įvertino viena šilutiškė. Šilutėje retai būna sausakimša 500 vietų Kultūros ir pramogų centro salė, o scenoje pasirodo šalies popmuzikos žvaigždynas.

Nenuilstančiais plojimais publika įvertino M.Budraičio kūrybą.

muzikantu vakarone vitaŠilutėje, baikerių klube „Hellions“, pirmą kartą surengtas laisvų improvizacijų vakarėlis - stilizuota „jam session“, kuomet muzikantai be didelio išankstinio pasiruošimo lipa ant scenos ir improvizuoja.

Taip gimsta ne tik netikėtos idėjos, stebinantys deriniai, bet ir atsiranda kitokia bendravimo forma.

Vaikai eina į mokyklą. / Martinos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad, vadovaujantis Bendraisiais ugdymo planais, esant 20 laipsnių šalčio temperatūrai pamokos gali būti neorganizuojamos visų tipų bendrojo lavinimo mokyklų I-V klasėse.

O temperatūrai nukritus iki 25 laipsnių šalčio, pamokos nevyksta bendrojo lavinimo mokyklų VI-XII klasių mokiniams bei bendrąjį lavinimą teikiančių profesinių mokyklų moksleiviams.

usenu isvyka krepsinisŠešiolika geriausių Usėnų pagrindinės mokyklos sportininkų šiemet sulaukė gražios dovanos - kelionės į Kauną stebėti krepšinio varžybų tarp Kauno „Žalgirio“ ir Astanos „Astanos“ (Kazachstanas).

zuvysInteraktyviame Lietuvos krašto enciklopedijos žemėlapyje www.grazitumano.lt/map šalies gyventojai jau patalpino per 550 audiovizualinių ir tekstinių kūrinių apie įvairių šalies vietovių vertybes.

Aktyviausiai savo krašto „perliukais“ dalijasi šilutiškiai, kurie šiame žemėlapyje pateikė net 92 žymas, leidžiančias sužinoti apie nusipelniusias vietos asmenybes, įstabius gamtos kampelius, architektūros paminklus.

KULTUROS SKRYNIA 5Aštuntą kartą laikraštis „Šilutės naujienos“, bendradarbiaudamas su Šilutės rajono savivaldybe, renka įsimintiniausių, ryškiausių, originaliausių rajono kultūrinių įvykių kaleidoskopą „Atverkime dvasios turtų skrynią“. Į šių metų skrynią sudėti brangenybes - reikšmingiausius praėjusių metų renginius, idėjas, akcijas, sumanymus - buvo nelengva. Šauniausi rinkti iš maždaug 300 pretendentų, iš jų išskirti 30 įspūdingiausių.

Padėkų, šiltų žodžių ir įvertinimo nebūna per daug, tad kūrėjai sukviesti į renginį dar kartą pasidžiaugti, su kitais pasidalinti jų sukurtais dvasios turtais.

LAUZIKO CIUOZYKLAVentiškis verslininkas, gerai mūsų rajone žinomas politikas Šarūnas Laužikas paskelbė, kad nuo šiandien, t.y. penktadienio, jis atidaro pačią didžiausią Lietuvoje ledo čiuožyklą. Tokią atrakciją aktyvias pramogas mėgstantiems žmonėms jis jau yra įgyvendinęs prieš 7 metus.

traksedziai biblioteka racickasTikroji literatūra laiko nebijo. Ne viena lietuvių karta užaugo skaitydama ir žavėdamasi žinomo lietuvių rašytojo Vytauto Račicko kūriniais, skirtais vaikams ir jaunimui.