Kultūra ir švietimas

Šilutiškių pasirodymas. / Kadras iš youtube.com.Šiandien 19 val. LNK televizijos projekte "2 minutės šlovės" pusfinalyje pasirodys Greta Konaverskytė su kantri grupe "Karčemėlė".

brainlessVos du mėnesius repetuojančių šilutiškių breikerių pirmasis pasirodymas įvyks su trenksmu grandioziniame šiuolaikinių šokių kolektyvo „Plazma“ 15 metų jubiliejuje. Klaipėdoje rengiamo gimtadienio šventėje - tūkstantis draugų. Tai atspindi ne tiek salės vietų, kiek scenoje pasirodysiančių šokėjų bei atvyksiančių iš įvairių šalių pagerbti kolektyvą svečių skaičių. Tarp jų - dėl šokių pamišę „Brainless“ iš Šilutės.

500Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų gimnazistams bei jų mokytojams F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pirmiesiems pristatyta „Penkių šimtmečių“ knygų kolekcija.

Gimnazistų auditorija pasirinkta neatsitiktinai, nes tai ateities karta, siekianti mokslo aukštumų gimnazijoje ir ateitį siejanti su tolimesnėmis studijomis Lietuvos ar užsienio aukštosiose mokyklose.

sveksnos sanatorineNors už lango sninga, bet mūsų Švėkšnos sanatorinėje mokykloje - ramu ir jauku. Visi susirinkome į vakaronę „Susėskim prie advento žvakės“, kurią organizavo auklėtojai Daiva Budvytienė, Eglė Dobrovolskienė ir Remigijus Kasparavičius.

Organizatorių nuotr.Šiuolaikinėje etnologijoje kulinarinis paveldas neatsiejamas nuo socialinės ir kultūrinės aplinkos. Švėkšnos sanatorinės mokyklos auklėtoja Loreta Stirbienė vedė mokyklos mokiniams renginį apie Švėkšnos krašto kulinarinį paveldą.

kid-eating-hot-dogSiekiant išsiaiškinti vaikų ir jaunuolių valgymo įpročius, pernai Šilutės mokyklose buvo atlikta moksleivių tėvų apklausa. Ji parodė, kad net 74 proc. tėvų pasitiki vaikais ir netikrina, kaip jie išleido pietums skirtus pinigus. Tik 15 proc. tėvų visuomet patikrina, ką valgo jų atžalos Šilutės mokyklose.

Šią apklausą, kurioje dalyvavo beveik 900 Šilutės moksleivių tėvų, inicijavo centralizuoto maitinimo organizatorius VšĮ „Kretingos maistas“.

raudonkepuraite laikysenaPasirodė pranešimai, kad didelė dalis tėvų nežino apie metus galiojančią galimybę savo vaikus iki 4 valandų per dieną darželiuose palikti nemokamai. Pasidomėjus situacija Šilutėje, paaiškėjo, kad tokias grupes bandyta steigti gerokai anksčiau nei šių metų pradžioje, tačiau didelės iniciatyvos nerodė patys tėvai.

Tiesa, prieš apsispręsdami palikti vaiką darželyje keturioms valandoms, tėvai turi žinoti, kad sąlyginai nemokamos jos bus tada, jeigu vaikas darželyje nevalgys ir nemiegos pietų miego. Tačiau, remiantis rajono Tarybos priimtu sprendimu, už kiekvieną dieną vis tiek tektų sumokėti po simbolinį 1 lito mokestį, kuris skiriamas vaiko ugdymui reikalingoms priemonėms pirkti.

kraicio skrynia 40Užbaigiant Šilutės - Lietuvos kultūros sostinės metus, baigiamojo renginio dieną staigmeną šilutiškiams ir miesto svečiams pateikė Šilutės muziejus, atidarydamas unikalią parodą „Lietuvininkės kraičio skrynia“.

Renginys "Baroko kelionė". / Organizatorių nuotr.Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko baigiamosios programos "Palinkėkit mums gero vėjo ir geros kloties..." renginys "Baroko kelionė" iš ciklo "Literatūrinės muzikinės dedikacijos Šilutei".

Koncertinę programą "Baroko kelionė" atliko "Baroko duetas": Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė (mecosopranai), akomponavo pianistė Audra Telksnytė. Tai buvo paskutinis renginys, skirtas Šilutės 500 metų jubiliejui paminėti, ir vienas iš baigiamųjų "Šilutė - Lietuvos kultūros sostinė 2011" renginių.