Kultūra ir švietimas

Akimirkos iš knygos sutiktuvių. / Sandros Jablonskienės nuotr.Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka neabejingus krašto kultūrai ir istorijai miestelėnus pakvietė į naujos knygos sutiktuves. Vakaro tema laiką nukėlė visu šimtmečiu atgal.

Pristatytame leidinyje „Auszros“ archyvas“ skelbiama XIX a. pabaigos tautinio atgimimo sąjūdžio pirmojo periodinio leidinio – mėnraščio „Auszra“ (1883–1886) archyvinė medžiaga, buvusi sukaupta Martyno Jankaus (1858–1946) leidykloje ir spaustuvėje Bitėnuose ir saugota jos savininko iki pasitraukimo į Vakarus 1944 m.

IMG 7982Nėra moters, kuri nenorėtų ar nesistengtų būti graži. Tačiau ne visos vienodai Dievo (ar gamtos?) apdovanotos puikia figūra, vešliais plaukais ir didelėmis, išraiškingomis akimis.

Vis dėlto, išorinis žmogaus grožis labai didele dalimi priklauso nuo to, kiek į jį investuojame laiko, išradingumo, kūrybingumo ar pinigų.

zum stazuote 0384Šiemet Šilutės žemės ūkio mokykla (ŽŪM) vykdo kaip niekad daug Švietimo mainų paramos fondo remiamų Leonardo da Vinci programos tarptautinių judrumo projektų. Visai neseniai dvi mokinių grupės sugrįžo iš stažuočių Vokietijoje, kur priimančioji organizacija buvo F+U Sachsen gGmbH įmonė.

Mokslo draugai nekantriai laukia abiejų vizitų dalyvių ruošiamų stažuočių pristatymų savo specialybės draugams bei profesijos mokytojams. Visiems įdomu, kaip mokosi profesijos Vokietijos jaunimas, kaip lietuvaičiai leido laisvalaikį, pramogavo, kaip bendravo su jaunimu.

naumiestis as galiu2011 metai paskelbti savanorystės metais. Šią temą atitiko ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje vykęs tarpmokyklinis renginys, skirtas Jaunimo dienai.

Šiai progai skirtas renginys vyko jau aštuntą kartą. Šiemet jo tema - „Aš irgi galiu“. Džiugu, kad į šventę atvyko komandos iš Gardamo, Degučių, Juknaičių pagrindinių mokyklų, Švėkšnos „Saulės“ bei Žygaičių gimnazijų.

kintu sokiams 10 metuGruodžio 9 -ąją šokių kolektyvas „Kintai“, vadovaujamas Astos Gužauskienės, atšventė savo 10-metį.

Kolektyve per 10 metų gyvavo trys grupės: jaunimo, suaugusiųjų ir pagyvenusiųjų. Prieš metus, byrant jaunimo ir pagyvenusiųjų grupėms, moterys ir merginos susibūrė į naują moterų - merginų šokių grupę. Per 10 metų net 146 šokėjai tapo kolektyvo nariais.

gardamas1Gardamo pagrindinės mokyklos salė buvo pilnutėlė mokinių, mokytojų, kitų bendruomenės narių, kai čia vyko Tarptautinių miško metų minėjimas.

Į mokyklą atvyko svečiai - VĮ Šilutės miškų urėdijos Stemplių girininkijos girininkas Arūnas Uselis, eiguliai Virginijus Jėgeris ir Žilvinas Sudintas.

raudonkepuraites vaikai prie eglesŠviesūs vaikystės namai - trečiasis pagal amžių Šilutės vaikų lopšelis - darželis „Raudonkepuraitė“ švenčia savo 45-metį.

Šią savaitę įstaigoje kiekvieną dieną vyko šventiniai renginiai, parodos, akcijos, išleistas net specialus spalvotas 18-asis įstaigos laikraštuko „Raudonkepuraitė“ numeris. O šios įstaigos kiemo eglė pasipuošė iš antrinių žaliavų pagamintais žaislais.

slem nugaltojaiPoezija, kurios nemokė mokyklose, kitokia - garsų poezija, be jokių tabu ir stagnacijos. Tai - slemo poezija, išlipanti iš A4 formato lapo rėmų. Šilutė buvo vienas pirmųjų miestų, kurį slemeriai aplankė žygyje per Lietuvą „Iš žodžio į garsą“.

Šilutiškiams suteikta proga išgirsti, pajusti ir palytėti literatūrinio avangardo „patiekalus“.

bibliotekininke gerulieneLietuvos Respublikos kultūros ministerija paskyrė premijas dviem mūsų krašto kultūros darbuotojoms.