Kultūra ir švietimas

Tradicijos sveksnojeKiekvienais metais nuo 1989-ųjų, rugsėjo 1 dieną  Švėkšnos mokytojai  su puikia nuotaika ir gėlėmis ateina į šventę. Jų jau nelaukia mokiniai,  nekviečia skambutis. Jie laukia vieni kitų, kad galėtų pasidžiaugti metų darbais ir prisiminimais.

 

lazeriu kambarys_3Lazerių labirintas - tai dar viena nemokama pramoga Šilutės jaunimui ir ne tik, kurią ruošia išradingieji Šilutės bibliotekininkai.

Į šį labirintą patekęs žmogus pasijus kaip veiksmo filme, kur vyksta banko apiplėšimas: turės išsirangyti per švytinčius lazerius, jų nepaliesdamas. Jeigu tai pavyks, išbandymo dalyvis pereis į kitą lygį, o jei ne - ištrūkti iš pinklių turės dar kartą.

Vyriausioji bibliotekininkė Dalia Bardauskienė atskleidžia, kad ši idėja ne nauja. Užduotis su lazeriu pernai veikė bibliotekininkų sukurtame galvosūkių kambaryje „Bebaimių 12“.

„Pastebėjome, kad išbandymo kambario dalyviams ypatingai patiko užduotis su lazeriais. Kilo idėja patobulinti viską, persikelti į didesnes patalpas ir padaryti vien tik lazerių užduotis, kurios būtų kelių lygių“, - pasakojo ji.

Muzikos malunas_2Nuskambėjo paskutinis Saugų „Muzikos malūno“ akordas. Pavasarį prasidėjęs festivalis, profesionaliosios muzikos mėgėjus ir meno mylėtojus visą vasarą kvietė į renginių ciklą - koncertus ir kiną po atviru dangumi. Dažnas „restauruodamas“ savo sielos namus, patirdamas bendrystės džiaugsmą, dar kartą įsitikino, kad plačiai atvertos Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios durys yra be išimties visiems, kad šie  Viešpaties namai, tapo kultūros ir šviesos židiniu. Nenuginčijami ir kunigo Mindaugo Žilinskio kažkada ištarti žodžiai, kad bažnyčia be žmonių - tik krūva plytų, o ten, kur dalijamasi džiaugsmais, rūpesčiais ar talentais - yra Dievo namai visiems.

Rimante MacijauskaiteVasarai įsibėgėjus, rugpjūčio 5-9 dienomis, būrys moksleivių iš 34 Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) padalinių skubėjo į Taujėnuose vykstantį LMS vasaros forumą „Įžiebk pilietiškumo kibirkštį” 2018.

Syliai 7_sodybosKasmetinėmis gandrų palydėtuvėmis garsus Gardamo seniūnijos Šylių kaimas padėkos šiam paukščiui renginį „Gandro dovanos“ ir vėl surengė savaitgalį. Tik va - bėda: regis dėkoti nacionaliniu lietuvių paukščiu vadinamam sparnuočiui nelabai buvo už ką, mat jis kasmet šioje apylinkėje dirba vis prasčiau, o šiemet ir visai tingėjo - per metus atnešė šyliškiams vos tris kūdikius...

Bet šio renginio organizatoriai niekada neapsiriboja vien gandrų ir naujagimių sulaukusių šeimų pagerbimu. Ir šiemet šyliškiai papuošė savo kaimą nauju Lietuvos 100-mečiui skirtu akcentu - koplytstulpiu, pagerbė visą būrį darbščių saviškių - gražiai tvarkomų sodybų šeimininkų bei sportinėse rungtyse nepatingėjusių dalyvauti vietinių ir atvykėlių. O vakaro koncertui jie prisiviliojo net garsiąją kaimynę - latvę Samantą Tiną.

SAJUDZIO _3Rugpjūčio 23 - 24 dienomis Šilutėje, Hugo Šojaus muziejuje, prie Kultūros ir pramogų centro bei F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimai su tais mūsų kraštiečiais, kurie prieš tris dešimtmečius tapo Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio Šilutės iniciatyvinės grupės steigiamojo susirinkimo nariais, bei dalyvavo Baltijos kelio ir Europos dienos stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti renginiuose. Į susitikimus susirinko tie šilutiškiai, kuriems tos dienos brangios lig šiol.   

Renginių oficialiuoju organizatoriumi ir vedėju tapo pedagogas, žiniasklaidininkas Saulius Sodonis. Jis priminė, kad jam ir anuomet teko būti įvairių Persitvarkymo sąjūdžio susirinkimų ir renginių organizatoriumi, ir pasidžiaugė, kad tuo metu Sąjūdžio iniciatyvinės grupės pirmininku bei žmogumi, kuris tuomet ėmėsi svarbiausių darbų, buvo Virgilijus Skirkevičius. O kartu su juo Lietuvos labui dirbo dar daug kitų žmonių.

IMGP3150Rugsėjo 8 dieną istorinėje Šilokarčemos aikštėje, Katilų alėjoje kunkuliuos daugiau kaip pusšimtis žuvienės katilų, prie kurių savo meistriškumą demonstruos tarptautinio ir jau 10-ojo Žuvienės virimo čempionato komandos ir geriausi žuvienės virimo meistrai iš įvairiausių kraštų ir regionų.


Trečiadienio, rugpjūčio 22-osios ryto duomenimis, įvertinus 25 jau užsiregistravusių komandų anketas pateikiame įdomią statistiką.

IMG 8995Rugpjūčio 22 dieną Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale vyko užsiėmimai su bepilotėmis  skraidyklėmis (dronais), įsigytais vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija” bibliotekoje”. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.

bikavenaiSavaitgalį ir vėl nuskambėjo tradicinė ir seniai tarptautine tapusi vasaros šventė Bikavėnuose „Grajikit Bikavos žiogeliai“. Į šiemetinį renginį suvažiavo 10 meno kolektyvų.

Renginys, kaip jau įprasta, prasidėjo šventomis mišiomis Bikavėnų šv. Roko koplyčioje, kurias aukojo parapijos klebonas Dainoras Židackas. Vėliau svečiai lipo į vežimaičius ir dardėjo link Bikavėnų centro.

Į šį renginį suėję vietiniai, suvažiavę jų svečiai kalbėjo, kad vasara jau artėja į pabaigą, jau baigiami nudirbti vasaros darbai, tad galima ir gerai pasilinksminti.    

Ukmergės naujienos