Kultūra ir švietimas

3 _spindulys_popchorasVaikų popchoras „Spindulys“ vasaros sezono pabaigoje pelnė didžiausią metų apdovanojimą - tapo respublikinio vaikų ir jaunimo populiariosios vokalinės muzikos festivalio „Laumės juosta“ metų kolektyvu. Šilutiškiams buvo įteikta „Laumės juostos“ statulėlė.

Balciu bendruomene_simtadienyjeSpalio pabaigoje į naują veiklos etapą įžengę Vainuto seniūnijos Balčių kaimo bendruomenės nariai aktyviai juda ir planuoja tolesnę veiklą.

Balčiškiai jau dalyvavo Šilutėje vykusiame Lietuvos šimtmečio šimtadienyje, pateikė prašymą Registrų centrui ir gavo sutikimą keisti bendruomenės pavadinimą, ir planuoja ne vieną renginį paskutiniajam metų mėnesiui.

Balčiškių entuziazmu džiaugiasi ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus.

proza SveksnojeKasmetinė Švėkšnos literatūros šventė „Proza skaitoma rudenį“ šiemet dedikuota žymaus, bet anksti mus palikusio kraštiečio prozininko Antano Ramono (1947-1993) atminimui.

pirmoji gimnazija_optkojŠilutės pirmosios gimnazijos IIb klasės moksleiviai lankėsi Šilutės optikos salone, kur susipažino su akių gydytojo, konsultanto ir akinių gamybos meistro profesijomis.

pasysiu bibliotekoje_piesiaLapkričio 14 dieną šventėme vienos žymiausių pasaulyje švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren 110-ąsias gimimo metines. Garbinga dama, gyvenusi ir rašiusi ne itin rimtai, sukūrė tokius legendinius personažus kaip Pepė Ilgakojinė, Karlsonas, Emilis iš Lionebergos ir daugelį kitų, kurie ir šiandien žavi vaikus visame pasaulyje.

Isbandymu-lazeriu kambario_dalyviai_2Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojų patirtis rodo, kad jaunus žmones sunku sudominti įvairiais tradiciniais jiems skirtais renginiais (seminarais, paskaitomis ir kt.). Tačiau bibliotekoje nuo balandžio mėnesio veikiantis Išbandymų kambarys sulaukė didelio populiarumo ir susidomėjimo tarp Šilutės miesto ir rajono jaunimo.

 Pilenai 3_Liudas_MikalauskasGruodžio 1 d. (penktadienį) 19 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre

77-ąjį kūrybinės veiklos sezoną ansamblis „Lietuva“ pasitinka išskirtine premjera - muzikine drama „Legenda apie Pilėnus“. Naujame amplua prikelta nacionalinė V.Klovos opera „Pilėnai“ ansamblio lūpomis subtiliai prabils ne tik liaudiška, bet ir šiuolaikiška kalba.

AVIZINISIdėja Lietuvai - iniciatyva, skirta išgryninti tris pagrindines idėjas, kurias įgyvendinus Lietuva turėtų galimybę klestėti visus ateinančius 100 metų.

Visi norintys pateikti idėjas Lietuvai, gali tai padaryti tinklapyje www.idejalietuvai.lt iki lapkričio 20 dienos.

Savas idėjas generuoja ir viešina vis daugiau žinomų politikos, verslo ir šou pasaulio atstovų. Tad kuo blogesni šilutiškiai? „Šilutės naujienos“ nutarė, jog turime išminties ir gyvenimiškos patirties nestokojančių žmonių, kurie galėtų pasidalinti savo idėjomis Lietuvai.

Pokalbiui pakvietėme žinomą krašto pedagogą, ilgametį Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktorių, o dabar - Šilutės trečiojo amžiaus universiteto rektorių Praną AVIŽINĮ. Pasirodo, idėjų jis turi ne tik Lietuvai ir jos vyriausybei, bet ir Šilutei, ir sako, jog tobulėti mums reikėtų keliomis kryptimis. Išgirskime.

1 jaunuju_konservatoriu_lyga_pilietiskumo_mokyklaJaunųjų konservatorių lyga, arba Jaunimas, kuriantis Lietuvą (JKL), lapkričio 3 dieną Šilutės rajono savivaldybės posėdžių salėje  įgyvendino jau tradicija tapusį  projektą „Pilietiškumo mokykla“.

Šis projektas - tai simuliacinis miesto tarybos renginys, kuriame dalyviai pasiskirsto į komandas ir naudodamiesi specialia „EcoSim Elections“ programa imituoja rinkimus.  

Ukmergės naujienos