Kultūra ir švietimas

syliu darzelis_simtmecio_sventeLietuvos Šimtmečio minėjimas vyko ir Gardamo seniūnijos Šylių ikimokylinio ugdymo įstaigoje.

VASARIO 16_SILUTE_6Nesuvaidinta šventinė nuotaika Vasario 16-ąją švietė daugelio širdyse. Savo meilę Lietuvai, šiemet švenčiančiai šimtąsias Valstybės atkūrimo metines, šilutiškiai išreiškė įvairiai: trispalvėmis puošė langus, rengėsi tautinės vėliavos spalvų drabužiais, kepė tortus Lietuvai, leido balionus, dalyvavo šventiniuose renginiuose.

Geltonai, žaliai ir raudonai nušvito ir visas miestas: Hugo Šojaus dvaro langai, geltonasis tiltas, Šilutės kultūros ir pramogų centras. O šalia Karpio skulptūros įsiamžinti kviečia įspūdingo dydžio instaliacija - skaičius 100.

Vasario 16-ąją Šilutėje įvyko daugybė renginių: pamaldos, šventinė sukarintų struktūrų eisena Lietuvininkų gatve, prezidentinis bėgimas, iškilmingas vėliavos pakėlimas Savivaldybės aikštėje, bažnyčios varpų sąšauka „Gloria Lietuvai“.

Iškilmingo renginio metu Šilutės kultūros ir pramogų centre „Lietuvininkų vilties premija“ buvo įteika pedagogui Rimvydui Petrauskiui.

 PFEIFER2Prisiminti Šilutės Evangelikų liuteronų bažnyčios freskų autorių Richard Pfeiffer paskatino LDM Klaipėdos Prano Domšaičio galerijoje eksponuojamas šio dailininko paveikslas „Vasaros vakaras prie upės Rytų Prūsijoje“. (darbas priklauso VŠĮ „Niden“). Dailininkas išgarsėjo savo monumentaliąja kūryba - freskomis, grafiti, ištapęs ne vieną Karaliaučiaus krašto bažnyčią, Elbingo (šiuo metu Lenkijos teritorija) realinės gimnazijos aulą, Tilžės (Sovetskas) krematoriumą 1912/1913m. Tačiau jis sukūrė nemažai molbertinės tapybos kūrinių - peizažų, portretų. Deja, daugelis jo tapybos darbų kartu su dirbtuvėmis sudegė 1943 metų pabaigoje, per lėktuvų antskrydį Berlyne.

Buvusioje Rytų Prūsijos teritorijoje dauguma  bažnyčių taip pat sunaikintos arba likę tik griuvėsiai: Tilžės krematoriumas sunaikintas karo metais,  Elbingo gimnazija šiuo metu naudojama, kaip rotušė, o freskos yra uždažytos, tad Šilutės evangelikų - liuteronų bažnyčios freskos yra vienintelis šio dailininko prieškaryje tapytos monumentaliosios tapybos pavyzdys. Milžiniška altoriaus freska, freskos bažnyčios navose, apšvietimas - visa tai sudaro nepaprasto šviesaus didingumo įspūdį.

 

biblioteka knyga_simonaityteŠilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje sausio 25 d. sutikta atsiminimų knyga „Aš esu Etmės Evė. Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“.

Pirmųjų susitikimo dalyvių sulaukta prieš gerą pusvalandį iki pradžios. Organizatoriams – bibliotekininkams – tai buvo tarsi ženklas, kad auditorija bus gausi. Neapsirikta. Susirinko gražus būrys rašytojos Ievos Simonaitytės gerbėjų, jos kūrybos skaitytojų, Mažosios Lietuvos istorijos, kultūros puoselėtojų ar smalsuolių.

27650329 1960767820631988_929891120_oŠilutiškė Kornelija Tunaitytė studijuoja iš pirmo žvilgsnio labai vyrišką profesiją - avioniką. Tai specialybė, kuri leidžia suprasti lėktuvų veikimo principus, elektroniką ir kitus inžinerinius dalykus ir kurią įgiję žmonės taiso itin sudėtingus lėktuvų gedimus. Tačiau laisvalaikiu mergina užsiima itin moterišku hobiu - kuria puokštes.

Kornelijos puokštės išsiskiria tuo, kad yra ne tik gražios, kvapnios, bet ir labai skanios. Taip, Kornelija gamina valgomas puokštes iš įvairių uogų, vaisių, riešutų, sausainių, saldainių ar net dešrelių ir bandelių.

Savo sukurtas puokštes ji parduoda Kaune ir Šilutėje. Kornelija džiaugiasi, kad jau turi nemažą klientų ratą: prieš kelis mėnesius jos sukurta „Facebook“ paskyra „fruity bouquets - vaisinės puokštės“ jau turi kelis tūkstančius gerbėjų.

 

neigalieji duonos_dienaŠilutės neįgaliųjų draugijos nariai penktus metus tęsia tradiciją paminėti šv. Agotos - Duonos dieną. Draugijos salė ir šiemet vos talpino šventės dalyvius.

95 mete_Stanislava_VynogradovaVasario 11 dieną gražų 95 metų jubiliejų pasitiko Šilutėje gyvenanti Stanislava Vinogradova. Ją pasveikino Šilutės rajono valdžios atstovai - Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinė darbuotoja Oksana Kalitina. Svečiai močiutei perdavė sveikinimus nuo rajono vadovų ir linkėjo susitikti po penkerių metų, per 100-ąjį Stanislavos gimtadienį.

Uzgavenes Ramuciuose„Kurie Užgavėnių nešvenč, tiem tą metą didis ištrūkis pasidaro: ar gyvulys pakrint, ar namiškiai kokia limpama liga suserg, arba javams prastas metas yra, nors aplinkiniai kaimynai gerą metą tur”, - sakydavo senieji mūsų krašto gyventojai.

Kaipgi nešvęsi Užgavėnių, kurios neįsivaizduojamos be Lašininio ir Kanapinio varžytuvių, Morės ir žiemos blogybių sudeginimo, žaidimų, linksmybių ir sočių vaišių?..

Antradienį žiemą iš kiemo varė viso Šilutės rajono gyventojai. Kiekvienos seniūnijos šventė buvo savaip išskirtinė: šilutiškiai virė šiupinį, naumiestiškiai kepė trispalvius blynus, švėkšniškiai didžiavosi  gražuole More, ramutiškiai leido pasireikšti vaikams, balčiškiai per kaimą riedėjo vežimaičiu, kurį traukė moderni transporto priemonė - keturratis.

Rimvydas Petrauskis_su_Katyciu_jaunimu„Jaunimo darbuotojas amžinai turi pats mokytis, nes jeigu tu netobulėsi, tau bus sunku su jaunu žmogumi dirbti“, - sako Rimvydas Petrauskis - pedagogas, Šilutės atviros jaunimo erdvės darbuotojas ir Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) koordinatorius.

Sausio pabaigoje suėjo metai, kai Rimvydas dirba Šilutės atviros jaunimo edvės darbuotoju. Per šiuos metus įvyko daug akivaizdžių pokyčių: erdvė iš Liepų gatvės persikėlė į naujas patalpas Šilutės kultūros ir pramogų centre (KPC), buvo skirtas savivaldybės finansavimas naujam inventoriui įsigyti, suaktyvėjo ir pats jaunimas.

Ant laurų nenorintis užmigti mokytojas tikisi, kad renovavus Šilutės KPC, Šilutės atvira jaunimo erdvė peraugs į jaunimo centrą ir pritrauks dar daugiau jaunuolių iš viso rajono.

Pedagogo veiklumą pastebėjo ir šilutiškiai - vasario 16 dieną jam bus įteikta „Lietuvininkų vilties“ premija, kurios paskirtis - skatinti su jaunimu dirbančius žmones.

Ukmergės naujienos