Kultūra ir švietimas

2 ramuciu_biblioteka_astrauskienes_parodaF.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko švėkšniškės fotomenininkės Violetos Astrauskienės darbų parodos „Čia gyveno ir kūrė menininkai Jakševičiai“ pristatymas, kuriame dalyvavo ir pati autorė.

budraitis juozas_arlauskiene_1Šilutės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, tęsdama kūrybinių susitikimų ciklą su žinomais rašytojais, įvairių meno šakų kūrėjais, nusipelniusiomis asmenybėmis, galinčiomis pasidalinti gyvenimo bei veiklos patirtimi, vėl pakvietė kultūros renginių lankytojus į susitikimą.

Visada ypač malonūs yra susitikimai su kraštiečiais, kurių gyvenimas ar kūryba siejasi su Pamario kraštu bei Šilutės miestu. Šį kartą bibliotekoje svečiavosi buvęs švėkšniškis, legendinis kino, televizijos ir teatro aktorius, fotografas, kultūros diplomatas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Juozas Budraitis.

 

SAM 4092Spalio 20 d. į kraštiečio Audriaus Šikšniaus dešimtosios knygos „Žiemojantis angelas II“ pristatymą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale rinkosi nuolatiniai jo kūrybos skaitytojai.

Romano pasakojimas nukelia į pokario laikus, kai Lietuva išgyveno kolūkių kūrimus, sovietinės okupacijos metus. Knygos siužetas ne tik gerai atpažįstamas, bet ir artimas, nes daugelis susirinkusiųjų ar jų artimieji patys tai išgyveno. Persmelkta atvirumo, paprastumo autoriaus kūryba atranda vis daugiau skaitytojų ir tarp jaunimo. Pristatydamas savo knygą A. Šikšnius prisipažino, kad šis kūrinys jau artimesnis jo paties autobiografijai. Antroje „Žiemojančio angelo“ dalyje jis atgaivino vaikystėje matytus įvykius, sutiktus žmones.

Obuoline svente„Be kirminų, gražiai pribrendusios ir auksinės“, - šmaikščiai prisistatė „Auksių“ komanda, dalyvavusi pirmą kartą Rusnėje surengtoje Obuolinėje šventėje, kuri įvyko spalio 20 dieną. Burtis į komandas ir išbandyti obuolines užduotis bei rungtis, linksmai pavakaroti skanaujant obuolinius pyragus, kvietė Salos etnokultūros ir informacijos centras.

„Ruduo visada asocijuojasi su obuolių derliumi, šviežiai spaustomis sultimis, obuolių pyrago kvapu namuose“, - sakė kultūrinės veiklos vadybininkė Sonata Verbučianskė.

Tačiau obuolys rusniškiams ypatingas ir istoriškai - nuo seno obelys saloje būdavo sodinamos ypatingu būdu.

 

5„Taigi, kaip duris mes vadiname „įėjimu“ iš lauko ir „išėjimu“ iš vidaus, lygiai toks gyvenimo ir mirties santykis“, – savo debiutiniame novelių rinkinyje „Pakalnučių metai“ (1985 m.) rašė Jurga Ivanauskaitė, kuriai šiemet būtų sukakę 55-eri metai.

„Knygos teatras“, vadovaujamas aktorės Reditos Dominaitytės, pristato jau trečiąjį savo spektkalį „Pakalnučių metai“, kurį skiria Jurgos Ivanauskaitės 55-erių metų sukakčiai paminėti.

RUSNES BIBLIOTEKININKAS_4Rusnė turi naują bibliotekininką. Algis Čėsna, lig šiol visiems rusniškiams žinomas kaip Valstybės sienos apsaugos tarnybos kariškis, tapo salos knygų namų darbuotoju. Jis rusniškiams pristatytas neseniai Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos Rusnės filiale surengtame protų mūšyje „Lietuvių kalba - tarp praeities ir dabarties“ ir čia atidarytoje Šilutės meno mokyklos moksleivių dailės parodoje.

2 balciu_rudens_vakaroneAuksu spindėdamas atkeliavo ruduo, ilgėja vakarai, laukuose nudirbti darbai. Tai geriausias laikas pasidžiaugti rudens gėrybių gausa, susieiti, pabendrauti, pabūti visiems kartu.

protmusis sveksnojePer Lietuvą keliaujantis pilietinis projektas „Dovana Lietuvai“ pasitinka valstybės atkūrimo šimtmetį, jo idėja - sutelkti šalies gyventojus dovanoti gerus darbus Lietuvai.

Tradicinių amatų centras Švėkšnoje prisijungė prie organizuojamo projekto ir dovanų kategorijoje „Pažink“ padovanojo gimtinei „Protmūšį“.

azuoliukasLopšelio - darželio „Ąžuoliukas“ kolektyvas, vaikų tėveliai ir seneliai neįprastai pažymi savo įstaigos 35 metų jubiliejų - organizavo akciją „Gerumo širdys“. Spalio trečiąją savaitę įstaigoje buvo renkami šilti žieminiai drabužiai vaikams iki 16 metų. Surinkti daiktai bus išdalinti Šilutės nepasiturinčioms šeimoms.

Ukmergės naujienos