Kultūra ir švietimas

vainuto neigalieji_kalediniai_sveikinimai4Kasmet artėjant didžiosioms metų šventėms Kalėdų  Senelio su dovanomis sulaukia ne tik maži, bet ir garbaus amžiaus sulaukę Vainuto seniūnijos gyventojai. Ir šiemet Kalėdų senelis jau suko per aplinkinius kaimus, lydimas dovanas suruošti jam padėjusių Vainuto Gerumo namų ir neįgaliųjų draugijos moterų.

kaledu senelis_cerlinskas2Artėjant gražiausioms žiemos šventėms - šv. Kūčioms ir Kalėdoms, šilutiškis Antanas su žmona Elyte, lyg burtų lazdele mostelėjus, virsta Kalėdų Seneliu ir Sniego Karaliene. Pasidabinę ištaigingais, visus metus tobulintais kostiumais, jie vaikšto po namus, įstaigas ir džiugina didelius bei mažus šilutiškius. Ir taip jau daugiau kaip dvidešimt metų.

O kiek atsiminimų ir smagių nutikimų per tą laikotarpį susikaupę... Kalėdų Seneliu virtusiam Antanui yra tekę ir ant arklio joti, ir mašina per potvynio apsemtą kelią „plaukti“, ir pasiklydus ne į tas duris pasibelsti.

Antanas ir Elytė Čerlinskai, pasakodami šiuos atsiminimus, nesuvaldo nuoširdaus juoko, kuris nejučia užkrečia gera nuotaika ir apgaubia stebuklingu Kalėdų laukimu.

Kaledoms Sakas_keptas_samasKalėdos - šventė, kuomet ant stalo galima dėti keptą žąsį, įdarytą obuoliais (antį, kalakutą, vištą, povą ar šiaip kokią jerubę), galima pasigaminti patiekalų iš bulvių.

3 vilkyciu_mokykla_erasmus_projektas_rumunijaVilkyčių pagrindinė mokykla tęsia savo dalyvavimą tarptautiniame Erasmus+ projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“.

Antraisiais projekto metais projekte dalyvauja mažiau šalių - Lietuva, Rumunija ir Italija. Antrasis mokinių susitikimas įvyko Rumunijoje, Tifesti mieste, delegaciją iš Lietuvos sudarė 4 mokytojos  ir  8 mokiniai.

VaicekauskieneGruodžio pradžioje Šilutės rajono savivaldybės valdžios atstovai su 90-uoju jubiliejumi pasveikino Zinaidą Vaicekauskienę. Jaukiai įsitaisę jos namų svetainėje Vilų gatvėje, klausėmės knygos puslapių vertos Zinaidos gyvenimo istorijos.

Išgyvenusi gražią vaikystę, studijų metais ji buvo ištremta į Sibirą, kur teko ir griovius kasti, ir rąstus plukdyti, ir vienai naktį taigoje iškęsti. Visgi, net būdama tremtyje, moteris sugebėjo užbaigti studijas ir tapti mokytoja. Baigusi mokslus Tuluno mokytojų institute, ji prašė paskyrimo ten, kur daugiausia lietuvių. Tada Zinaida dar nežinojo, kad už 500 kilometrų esančiane Nižnij Udinske sutiks būsimą vyrą Vytautą Vaicekauską.

Dauguma šilutiškių puikiai prisimena šviesaus atminimo gydytoją, buvusį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo pirmininką, rajono Tarybos narį, fotografą, įamžinusį daugybę šalies ir Šilutės rajono akimirkų V.Vaicekauską. 2011 metais jis buvo inauguruotas Šilutės garbės piliečiu.

„Tai buvo žmogus, kuris turėjo labai daug energijos“, - apie savo vyrą pasakoja moteris. Vytautas ją nuolat įtraukdavo į aktyvią veiklą, neleisdavo užsisėdėti. Zinaida sako, kad visą gyvenimą neturėjo laiko, nes nuolat kažkur eidavo, važiuodavo, galbūt tai ir yra jos ilgaamžiškumo paslaptis.

pirmoji gimnazija_projektas_kuriame_lietuvaPernai startavo projektas „Kuriame Lietuvą!“, kurio metu Lietuvos mokiniai bando keisti piliečių pasyvumą savo pačių veiklomis, siekia skatinti jaunimą naudotis pilietinėmis teisėmis sprendžiant visuomenei svarbius klausimus, stiprinti jaunų žmonių atstovavimą vietos gyvenime, suteikti žinių apie jaunimo galimybes Europos Sąjungoje.

1.Lietuvininku kulinarijos_paveldas_html_12e65855Artėja gražiausios žiemos šventės - Kūčios ir Kalėdos. Tikriausiai jau ne viena šeimininkė suka galvą ką padėti ant šventinio stalo, dairosi senų ar naujų receptų.

Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas Sakas siūlo prisiminti ką per šventes valgydavo mūsų protėviai, ant kurių stalo per Kūčias nebūdavo virtų ar keptų valgių.

„Kūčių stalas po Advento, kai žmonės nevalgymu valo savo organizmą, turėdavo būti kuklus, o ne apsirijėliškas, Dievui atnašaujančius valgius reikėdavo tik paragauti. Ir jų būdavo tik devyni - sulig ELNIU DEVYNRAGIU SAULĘ PARNEŠANČIU - Mėnulio simboliu“, - rašo V.Sakas.

 

1 suaugusiuju_mokymosi_savaiteKurti mokymosi šventę lapkričio viduryje kvietė Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymosi centras su aštuonioliktąja suaugusiųjų mokymosi savaite „Mokymosi galia ir žavesys“. Toks kūrybinis judesys šioje švietimo įstaigoje yra tradicinis. Jis kasmet papildomas naujomis idėjomis, suburia ne tik daugiau sužinoti, bet ir parodyti, kur slypi mokymosi žavesys. Svarbu žinoti ir dar kartą prisiminti, kad be mokymosi sunkiai įsivaizduojama daugelio iš mūsų profesinė veikla ir karjera, sveikas ir laimingas gyvenimas.

salunas konkursas_panevezyjePanevėžyje vyko IV tarptautinis šokių konkursas „Christmas Stars”, kurį organizavo Panevėžio „Meno ir ugdymo studija”.

Didžiulėje kino teatro „Garsas” arenoje rungėsi Lietuvos ir Latvijos miestų įvairaus amžiaus ir įvairių šokio žanrų kolektyvai: gatvės, šou, klasikos bei modernaus šokio.

Ukmergės naujienos