Kultūra ir švietimas

popiezius silutes_jaunimas5Rugsėjo 22-osios popietę iš visos Lietuvos atvykęs jaunimas užpildė Vilniaus Katedros aikštę ir jos prieigas. Čia buvo surengtas vienintelis Vatikano valstybės vadovo susitikimas su katalikiškuoju jaunimu Baltijos šalyse.

Skelbiama, kad dar vasarą internetu buvo išdalyta apie 30 tūkst. nemokamų kvietimų. Šiame susitikime dalyvavo ir Šilutės krašto jaunieji katalikai. Į ilgai lauktą ir planuotą kelionę išvyko arti 100 moksleivių iš Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos, Šilutės.

„Momentas, kai pamatai mojuojantį Popiežių iš taip arti neprilygsta vaizdui televizijos ekrane. Būnant šalia norisi verkti iš laimės, emocijos ir įspūdžiai užvaldo sielą. Kaskart giedant „Jėzus Kristus- mano viltis!“ norėjosi verkti ir šiurpuliukai pereidavo kūnu, nes Šventoji dvasia palietė ir mano mažą širdutę. Dabar pasikeitė mano požiūris į viską, pasaulį matau kitokiomis spalvos. Už tai esu dėkinga savo tikybos mokytojai, kurios dėka visa tai patyriau“, - išgyvenimais dalinosi moksleivė Greta Lozoraitytė.

Saga Sirtautas_2Visą vasarą Juodkrantės Gintaro įlanką puošė nendrinės skulptūros, kurias penki menininkai iš Lietuvos ir Latvijos pagamino įkvėpti baltų legendų. Kuršių marių bangos sūpavo ir „Sagą“ - šilutiškio menininko, dailės mokytojo Andriaus Sirtauto pagamintą skulptūrą.

Rugsėjo 22-ąją - Rudens lygiadienio bei Baltų vienybės dieną, penkios įspūdingos nendrinės skulptūros atgijo liepsnų šokiu, kurį palydėjo bei papildė Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ muzikinė-mitologinė drama „Dūšelės“.

neigaliuju kelione_i_svedija2Ankstų rugsėjo 16-osios rytą 48 Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos nariai susėdo į autobusą, vairuojamą Rolando Latožos, ir išvyko Šiaulių link.

Susitikimas su_BielskyteRugsėjo 19 d. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko poezijos ir muzikos valanda "Eilės ant debesies", kurios metu su šilutiškiais susitiko klaipėdietė poetė Dalia Bielskytė ir režisierius, teatrologas, profesorius Petras Bielskis.

D.Bielskytė poezijos mėgėjams dovanojo savo kūrybą: skaitė eiles, dalijosi gyvenime patirtais netikėtumais ir iššūkiais, kurie atsispindi poetės kūryboje. P.Bielskis skaitė ne tik dukros, bet ir kitų poetų kūrybą, dalijosi mintimis apie poetinio žodžio galią.

daikininke sigute_achRugsėjo 13 d., ketvirtadienį, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko edukacinės akvarelės dirbtuvės su dailininke, viena žymiausių vaikų knygų iliustruotoja Lietuvoje, rašytoja Sigute Ach.

emalio dirbtuvesRugsėjo 19 d. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko edukacinės emalio dirbtuvės su menininke Sondra Simonaitiene.

isvyka Vydunas2Minint žymaus lietuvių rašytojo, filosofo, švietėjo, muziko, kultūros veikėjo Vilhelmo Storostos-Vydūno 150-ąsias gimimo metines, LR Seimas 2018 metus paskelbė Vydūno metais. Ta proga Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Degučių, Katyčių ir Šylių filialų lankytojams surengta išvyka į Kintų Vydūno kultūros centrą.

grabupiu bibliotekaRugsėjo 14-osios  popietę Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai ir jų mokytojos po pamokų susirinko į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vykusią popietę „Raidė + raidė = žodis“. Šilčiau nei prabėgusi vasara juos pasitiko dainelė ,,Abėcėlė“.

KLOJIMO TEATROO_1Devyni spektakliai, kuriuos atvežė skirtingų Lietuvos savivaldybių teatrai, trečią rugsėjo savaitgalį buvo parodyti Rusnėje. Čia įvyko trisdešimtoji Lietuvos klojimo teatrų krivūlė. Tiesa, vieną spektaklį - Aušros Judeikienės režisuotą „Velniavą“ Saugų bendruomenės teatro kolektyvas šeštadienį rodė savo namuose, malūne.

Juknaičių dramos mėgėjų kolektyvas „Motyvas“ savo spektaklį „Bobutės susipyko“ (autorius Kazimieras Čiplys - Vijūnas), suvaidino Rusnėje.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt