Kultūra ir švietimas

sveksnos abiturientaiĮ Švietimo skyrių plaukia paskutinieji šiemetinių abiturientų egzaminų rezultatai, kurie šilutiškius iš vienos pusės džiugina, iš kitos - ir liūdina.

Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklų abiturientų žinios šiemet įvertintos 14 šimtukų, ir tai žymiai daugiau nei buvo pernai. Tačiau dalį egzaminų šiemetiniai mūsų abiturientai išlaikė prasčiau, negu pernykščiai.

Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklas - penkias gimnazijas ir Šilutės suaugusiųjų mokymo centrą šiemet baigė 349 abiturientai.

Kintu Mariu_svente_1Šiemetinių seniūnijų švenčių rengėjai - it susitarę - dalyvius stebina naujais akcentais. Nebuvo išimtis ir kintiškiai, šeštadienį surengę savo tradicinę, o kartu ir kitokią - Lietuvos 100-mečiui skirtą savo „Marių šventę“.

„Šiemet viskas kitaip“ - tokiais renginio organizatorių žodžiais trumpiausiai galima apibudinti kintiškių renginio esmę. Šiemet čia nebuvo ne tik daugybę metų įprasto gražiausių sodybų apdovanojimo, įvairių seniūnijos kaimelių gyventojų palapinių, bet net ir Kuršių marių valdovas Bangpūtys, kaip būdavo įpratęs šios šventės metu, krantan nebeišlipo.

Užtat čia susirinkusieji galėjo gėrėtis puikia Kintų muzikos festivalio įžanga - dviejų aukšto lygio chorų pasirodymu, jie išlydėjo ir sutiko grįžtančius bėgimo maratono bei plaukimo per Kuršių marių vandenis dalyvius,  bei plojo gausiam savo saviveiklininkų būriui. O jų šventės moto buvo nuo scenos nuskambėję Vydūno žodžiai: „Gyvenimo nuoboduliu serga tik nuobodūs žmonės“.

marguciu rekordasNuo praėjusios savaitės Lietuvos rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ svetainėje galima atrasti dar vieną švėkšniškių pasiektą rekordą - daugiausia ant medžio sukabintų margučių - 16 140. Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ oficialiai patvirtino šį pasiekimą ir ketina įtraukti į ruošiamą spaudai ketvirtąją Lietuvos rekordų knygą.

darbas-kompiuteriu-557ac9f68b2f1Nors vasara yra atostogų metas, kai norime pailsėti, bet tai tuo pačiu yra ir puiki galimybė išnaudoti savo laiką naudingai bei išmokti ko nors naujo. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai siūlo gyventojams vasaros metu atvykti į biblioteką įgyti naujų įgūdžių ar patobulinti jau turimas kompiuterinio raštingumo žinias.

dainu sventes_pagerbimasPo visą pasaulį išsibarsčiusią lietuvių tautą visai savaitei suvienijusi Pasaulio lietuvių dainų šventė „Vardan tos...“ - jau istorija.

Dar kartą prisiminti šio unikalaus renginio akimirkas, pasidalinti dalyvavimo džiaugsmu ir dar gyvais įspūdžiais, pagaliau ištarti nuoširdų AČIŪ tiems, kas visai savaitei buvo tapę Pamario krašto amabasadoriais sostinėje, penktadienį sukviesti maždaug 400 mūsų krašto dalyvių vadovai ir išvykos organizatoriai.

H.Šojaus dvare surengtos ceremonijos metu gėlės žiedai ir Savivaldybės vadovų padėkos raštai įteikti viso gausaus Šilutės atstovų - šokėjų ir dainininkų vadovams, juos lydėjusiems mokytojams ir Švietimo skyriaus atstovams.

 

2018 2bŠilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka skelbia šeštąjį literatūrinio rudens "Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…" konkursą.

Kas trejus metus vykstančio konkurso tikslas – skleisti, aktualinti naujausią šilutiškių autorių grožinę ir humanitarinę kūrybą, populiarinti poeto, publicisto, kultūros veikėjo, pirmosios kilnojamosios bibliotekos Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo Fridricho Bajoraičio vardą, už grožinę kūrybą skiriant jo vardo literatūrinę premiją.

 

vilkyciu pasakosŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko jau trečiasis vasaros skaitymo skatinimo akcijos „Vasara bibliotekoje“ renginys.

kintai Klaipedos_kamerinis_orkestras1Liepos 17-19 d. Kintų muzikos festivalis kviečia į tris muzikos įvairovę patirti siūlančius koncertus, kuriais festivalio klausytojus džiugins ryškūs ir kiekvienas savaip charizmatiški lietuvių atlikėjai - Daumantas Kirilauskas (fortepijonas), Martynas Švėgžda von Bekkeris (smuikas, Vokietija), Mindaugas Bačkus (violončelė) ir Klaipėdos kamerinis orkestras.

 


vydunas juknaiciu_biblioteka6Minint Vilhelmo Storostos - Vydūno 150-ąsias gimimo metines Juknaičių ir Pašyšių filialų bibliotekininkės surengė išvažiuojamąjį pažintinį renginį „Ten, kur vaikščiojo Vydūnas“.

Ukmergės naujienos