Kultūra ir švietimas

 

juknaiciu biblioteka_monika_dobrovolskyte1Juknaičių pagrindinės mokyklos skaitykloje vyko susitikimas su 2018 metų Nacionalinės ekspedicijos Ukrainoje dalyve Monika Dobrovolskyte. Renginį organizavo mokyklos muziejininkė Daina Endzelienė ir bibliotekininkė Meilė Žadeikienė.

 

Isilauzelis-1-Foto-Deimante-PiraityteVisai šeimai kuriantis “Labaiteatras” ypatingai daug dėmesio skiria vaikų ir jaunimo kultūriniam ugdymui. Šiemet 5-ąjį veiklos sezoną skaičiuojantys šio teatro kūrėjai sugebėjo savo repertuarą užpildyti visoms vaikų ir jaunimo amžiaus grupėms skirtais spektakliais. Pasak režisierės Agnės Sunklodaitės, labai svarbu, kad nuo mažų dienų į teatrą vedamas vaikas patektų į būtent jo amžiaus grupei skirtą spektaklį, kad susidomėjimas teatru augtų ir nenutrūktų paauglystėje, nes spektaklių, skirtų 14-18 metų žmonėms nėra gausu.

Syliu vaikaigKovo 26-osios popietę Šylių bibliotekoje vyko garsinių skaitymų popietė ,,Nemuno krašto sūnus“, kurioje dalyvavo Žemaičių Naumiesčio mokyklos -darželio Šylių skyriaus moksleiviai.

misija2019bendras1 113547_copyKovo 28 d. Valstybės pažinimo centre pristatyta interaktyvi ekspozicija – žaidimas „Misija 2019: pažink tautas Lietuvoje!”.

 

juknaiciu vaikaiKovo 21 dieną Juknaičių pagrindinės mokyklos 1–2 klasių mokiniai svečiavosi Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Čia vyko integruotos dailės, pasaulio pažinimo ir lietuvių kalbos neformalios pamokėlės, kurių tema buvo „Zuikiai“.

 

Paroda VilletosSaugų seniūnijos raštvedė, gerai žinoma Švėkšnos krašto metraštininkė, literatė ir kultūros veikėja Violeta Astrauskienė šiandien LR Seime pristato savo foto koliažų parodą „Švėkšnos Pliateriai:
„Melior mors macula“.

 

easter-3123834 960_720Nuo balandžio 16 d. prie Šilutės Hugo Šojaus muziejaus stovės Velykų simbolis – kiaušinis. Šį simbolį norime papuošti Jūsų, mieli kraštiečiai, kurtais/ puoštais margučiais. Kviečiame ruoštis gražiausiai pavasario šventei drauge ir margučius į muziejų atnešti balandžio 8-19 dienomis.

 

gerumo akcijaPrieš savaitę apie 40 Šilutės lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ auklėtinių aplankė gyvūnų prieglaudą „Šilutės beglobiai“. Vaikai, jų tėvai ir darbuotojai atvyko su dovanomis – atnešė gyvūnams maisto, valymo bei priežiūros priemonių, o prieglaudos šeimininkei Rimutei Vismantienei įteikė taupyklę su 274 eurais. Šią pinigų sumą, maistą ir daiktus darželio bendruomenė surinko per dvi savaites, prisijungusi prie respublikinės akcijos „101 gerumo stebuklas“.

is sirdies_jaunimo_linija_plakatasDalinkitės jausmais, neslėpkite išgyvenimų ir emocijų – sako emocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija“ ir kviečia pasikalbėti iš širdies. Pasak psichologų, pokalbis apie jausmus – pirmas ir lengviausias žingsnis pasirūpinti savo emocine sveikata, anksti užkirsti kelią sunkesnėms psichologinėms problemoms (pavyzdžiui, depresijai ar net savižudybei).

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt