„Lieknėjimo ir sveikatingumo centro” mitybos specialistai pristato sąrašą pačių kenksmingiausių produktų, kuriuos ne tik lieknėjant bet ir sveikai gyvenant reiktų išbraukti iš savo pirkinių sąrašo.
1. Bulvės (bulvių traškučiai) – tai ne pats naudingiausias produktas dėl jame esančio krakmolo. O bulvių traškučiuose iš viso nieko naudingo ir natūralaus – kancerogenai, aromatizatoriai, skonio stiprikliai ir žinoma, riebalai. Dažnai valgant traškučius galima susirgti onkologinėmis ligomis ir turėti svorio problemų. Taip pat kenksmingos ir gruzdintos (fri) bulvytės.
2. Gazuotas vanduo (limonadai). Ar žinote, kad net guašas, atskiestas vandeniu ir pasaldintas cukrumi, ne toks kenksmingas nei spalvotas gazuotas vanduo? Visuomenė mano, kad greitą maistą geriausia užgerti gazuotu vandeniu, bet tai tik gudrus rinkodaros ėjimas. Iš tikrųjų gazuotas vanduo slopina alkio jausmą, ir jums norisi suvalgyti dar vieną, pavyzdžiui, hamburgerį ar kebabą. Beje, „Coca – Cola Light” nė kiek negeresnė už paprastą “Coca – Cola”. Jos sudėtyje yra cukraus pakaitalas, kuris nors ir nėra kaloringas, tačiau daug blogiau veikia sveikatą.
3. Greitas maistas (Fast – food) išskyrus greitį ir kainą neturi jokių pliusų. Greitam ir nekenksmingam alkio numalšinimui galima ramiai pasidaryti sumuštinį iš daržovių, sūrio ir kumpio.
4. Majonezas. Jei jūs nustosite vartoti parduotuvėse pirktą majonezą, patys pastebėsite, kad liemens apimtis sumažėjo. Į šį skyrių galima įtraukti ir kečupą, ir kitus padažus, kurių sudėtyje yra skonio stipriklių, aromatizatorių, riebalų ir jokių natūralių komponentų. Vietoje majonezo ir padažų pabandykite naudoti liesą grietinę. Daug skaniau ir naudingiau.
5. Druską ir cukrų ne veltui vadina baltąja mirtimi. Druska sustabdo vandens pašalinimą iš organizmo ir kaupiasi labiausiai netinkamose vietose. Cukrus – priešas Nr. 1 visiems, norintiems sulieknėti. Bet jei neįmanoma visiškai atsisakyti šių produktų, verta paprasčiausiai apriboti jų vartojimą: pavyzdžiui, vis mažiau sūdyti maistą ir priprasti prie natūralaus produktų skonio. O cukrų galima pakeisti medumi.
6. Alkoholis. Alkoholio žala ir taip visiems akivaizdi. Jei jūs alkoholį vartojate bent kartą per savaitę – tai jau alkoholizmas. Jeigu nežinote, kaip blaiviai praleisti šventes – taip pat. Alkoholis kenkia ne tik sveikatai, bet ir lieknėjimui, jo išgėrus dingsta valia, ir kąsnelis po kąsnelio padauginate užkandžių. Pradėti atsisakyti alkoholio galima atsisakant pigių alkoholinių gėrimų. Na, o vėliau susirasti negeriančią kompaniją.
7. Dešros ir rūkyti gaminiai. Jūs niekada tiksliai negalėsite atspėti, iš ko ir kada pagamintos dešrelės. Mėsos rūkymas ir sūdymas reikalingas tik ilgesniam produktų laikymui.
8. Keptas maistas. Kepant ant margarino ir aliejaus, susidaro kancerogenai ir žūsta visos naudingos maisto savybės. Be to, kepimo metu dalis skysčių pakeičiama aliejumi, ir tai padidina produkto kaloringumą. Vietoje kepimo rinkitės gaminimą garpuodyje arba virimą, troškinimą.
Jei visgi norite kepti rinkitės rafinuotą arba aukštai temperatūrai atsparų aliejų.
Lieknėjimo ir sveikatingumo centro mitybos specialistų teigimu, dažniausiai daroma klaida – kepimui pasirenkamas šalto spaudimo alyvuogių aliejus, kuris iš esmės skirtas tik salotoms.
9. Balta duona. Šviežios bandelės arba balta duona gali būti labai skanios, tačiau toks maistas neturi nieko naudinga, nes miltai, iš kurių jie pagaminti, išvalyti nuo maistingos ląstelienos. Daug vertingesnė viso grūdo duona.
10. Saldumynai. Tarp pačių kenksmingiausių saldumynų galima išskirti ledinukus, džemą, kramtomuosius saldainius. Iš tikrųjų jie kenksmingesni už torto gabaliuką dėl juose esančių dažiklių ir aromatizatorių.
Norisi saldaus? Valgykite medų, džiovintus vaisius ar kartų šokoladą.
Rašyti atsakymą