100 šeimų Kintuose kartu nutapė 100 metrų piešinį

Kintu seimu_sventeKintų evangelikų liuteronų bažnyčios kiemelyje praėjusį sekmadienį Lietuvos valstybės šimtmečio proga sulaukta net 106 šeimų, kurios kartu nutapė 100 metrų piešinį Lietuvai – tėvai su vaikais, seneliai su anūkais drauge tapė Lietuvos pajūrį. Pasak organizatorių, realybė viršijo lūkesčius.

Renginį kartu su Kintų bendruomene ir Kintų seniūno pagalba inicijavo Kintų evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis. Jis sako, kad ši iniciatyva yra renginių ciklo „Šeima – didžiausia vertybė“ dalis.

„Šio renginio tikslas – suburti kuo daugiau laimingų, stiprių, sveikų šeimų, nes pastebėjome, kad tapo įprasta renginius organizuoti dažniausiai tik asocialioms, gyvenimo negandų paliestoms šeimoms. Kur semtis stiprybės, palaikymo šeimoms, kurios jaunos ir gražios, nori dirbti ir gyventi aktyvų visuomeninį gyvenimą? Kaip joms stiprinti, puoselėti savo sąjungas? Kol dar laikas, kol nekyla sunkumų, kvietėme susirinkti, pabendrauti, praleisti laiką kartu“, – sako kunigas M.Žilinskis.

Pasak renginio „100-100-100  Lietuvai“ organizatorių, ilgai buvo galvota tema, kuri sujungtų šeimų piešinius į visumą. Dailininko Kęstučio Balčikonio padedami organizatoriai nutarė, kad renginio metu bus piešiamas Lietuvos pajūris, kuris yra 99 kilometrų ilgio.

Renginio atidaryme koncertavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solisto Viačeslavo Tarasovo šeima: sūnus meistriškai grojo vargonais, dukra griežė smuiku, vaikams akompanavo mama, o tėtis dainavo. Renginį  vainikavo operos solisto Liudo Mikalausko šiltas pasirodymas. Su visa šeima atvykęs į šventę, solistas atsiprašė susirinkusiųjų, kad nedėvi koncertinės aprangos: „Atvykau į šventę ir dalinuosi su jumis tuo, ką turiu – muzika“, – nuoširdžiai kalbėjo L.Mikalauskas, prie kurio nedrąsiai glaudėsi 3 metų dukrelė Gintarė.

Pasak kunigo M.Žilinskio, iki paskutinės minutės nebuvo žinoma, kiek šeimų atvyks į šventę. Simboliška, kad 100-ąja užsiregistravusia šeima tapo operos solisto L.Mikalausko šeima. Dainininkas su žmona Sigita augina dukrą Gintarę ir šiemet liepą gimusį sūnų Joną.

Prie renginio prisidėjo įvairūs rėmėjai, dovanoję savo produkcijos, atributikos, vaikus linksmino viešosios įstaigos „Meno artelė“ personažai, renginį organizuoti kunigui M.Žilinskiui padėjo žmona Laura.

„Šeima didžiausia vertybė“ – renginių ciklas, skirtas šeimų puoselėjimui, tarpusavio santykių stiprinimui. 2017 metų rugsėjį prasidėjęs projektas „Kintų evangelikų liuteronų parapijos narių bendrystės ir savitumo puoselėjimas“ kiekvieną mėnesį kviečia šeimas stiprinti bendravimą, susirasti bendraminčių ir taip plėsti savo akiratį.