11-osiose seniūnijų varžybose 11-ąjį kartą nugalėjo šilutiškiai

 

seniuniju zaidynes_2Tradiciškai vidurvasarį visų rajono seniūnijų sporto entuziastai suremia pečius ir raumenis sporto žaidynėse. Šiemet tokios žaidynės vyko jau 11-ąjį kartą, ir 11-ąjį kartą jas laimėjo Šilutės seniūnijos atstovai.

Tiesa, šiemet šilutiškiams tiesiog ant kulnų lipo juknaitiškiai ir naumiestiškiai, tačiau aplenkti rajono centre gyvenančių ir į visas varžybas saviškius delegavusių Šilutės seniūnijos atstovų jiems nepavyko. Šios seniūnijos atskirų rungčių nugalėtojai netrukus vyks į Gargždus, kur dalyvaus zoninėse varžybose, o tenykštėse varžybose prizines vietas užėmusios komandos rugsėjo viduryje turės galimybę dalyvauti Jonavoje vyksiančiose respublikinėse varžybose.

Dalyvavo 10 seniūnijų

Šilutės rajone seniūnijų sporto varžybas kasmet organizuoja VšĮ „Šilutės sportas“, ir rajono savivaldybei šis masinis renginys nieko nekainuoja. „Šilutės sporto“ direktorius Dainius Gricevičius pasakoja, kad šalies mastu šį respublikinį renginį organizuoja respublikinė asociacija „Sportas visiems“, o I etapą finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas.

D.Gricevičius pasakoja,kad seniūnijose girdima įvairių nuomonių: vienų atstovai  noriai dalyvauja ir laukia šių varžybų, kiti ieško priežasčių atsikalbinėti. Tačiau visos seniūnijos, išskyrus Kintus, kasmet suburia ir parengia savo komandas.

„Kodėl nedalyvauja kintiškiai, galima tik spėlioti. Manau, kad trūksta seniūnijos vadovo iniciatyvos“, – svarstė D.Gricevičius.

Kintų seniūnas Antanas Kližentis sakė, kad šioje seniūnijoje irgi svarstyta galimybė dalyvauti varžybose. Tačiau prieita prie išvados, jog čia gyvenančių žmonių gyvenimo ritmas yra kiek kitoks, nei kitų seniūnijų. Kintuose, pasak seniūno, gyvena arba vyresnio amžiaus žmonės, arba vaikai, kurie dar negali dalyvauti tokiose varžybose. Dar viena šios seniūnijos gyventojų grupė – paslaugų sferoje dirbantys žmonės. O pastariesiems – laivininkams, viešbučių darbuotojams vasarą yra pats didysis darbymetis, tad jų privilioti į sporto žaidynes tuo metu nepavyksta.  
Varžybos – ne profesionalams

Šilutės seniūnijai, anot D.Gricevičiaus , nesunku kasmet tapti laimėtojais, nes jie savo narius gali deleguoti į visas rungtis, ir taip sugeba surinkti didžiausią balų skaičių. Tačiau pastebėta, kad šiemet ypač aktyviai šilutiškius vijosi Juknaičių ir Žemaičių Naumiesčio komandos, užėmusios atitinkamai II ir III vietas.

Organizatoriai pastebėjo, kad ypač noriai į varžybas įsijungia seniūnijų jaunimas, norintis įdomiai praleisti vasarą, patirti naujų įspūdžių ir išbandyti save.

„Ne profesionalų šiose varžybose laukiama. Čia gali dalyvauti ir smagiai pasivaržyti visi norintys, net ir vyresnių klasių moksleiviai. O profesionaliems sportininkams dalyvauti net draudžiama. Tereikia tik dalyvauti, o užimtos vietos visai nesvarbu“, – sakė D.Gricevičius.  

Buvo įvairių rungčių

Šiemetinės seniūnijų varžybos išsiskyrė kovingumu. Seniūnijų atstovai varžytis susitiko įvairiose vietose: ne tik Šilutės miesto stadione ir Gluosnių g. esančiame sporto komplekse, bet ir Traksėdžių mokykloje, miesto krepšinio ir tinklinio aikštelėse.

Krepšinio aikštelėje dėl I vietos susikibo Juknaičių ir Šilutės komandos, ir pastarosios nariai vos ne vos įveikė juknaitiškius. Vyrų tinklinio aikštelėje nugalėjo naumiestiškiai, užnugaryje palikę ir šilutiškius, ir juknaitiškius. Užtat už vyrus atsirevanšavo Šilutės moterys, aplenkusios Žemaičių Naumiesčio ir Juknaičių atstoves.

Savotišku netikėtumu tapo Gardamo seniūnijos komandos stalo teniso varžybose iškovoti III vietos medaliai. Gardamiškiai nusileido tik Šilutės ir Juknaičių atstovams. Prie šaškių lentų stipriausi irgi buvo šilutiškiai, o šachmatų turnyre – Švėkšnos atstovai.

Virvės traukimo rungtyje niekas neprilygo Juknaičių vyrams, po jų išsirikiavo Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės stipruoliai.

Nuošalėje nuo saviškių neleista likti ir seniūnijų vadovams, jiems buvo parengta atskira rungtis – strėlyčių mėtymas. Paaiškėjo, kad taiklausią ranką turi juknaitiškis Alfredas Gaubys. Vos vienu tašku nuo jo atsiliko Vainuto vadovas Vitalijus Mockus, o trečias liko Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.    

Zoninėse varžybose šilutiškiai dažniausiai dalyvauja krepšinio, stalo teniso, futbolo, tinklinio ir šaškių varžybose. Pasak D.Gricevičiaus, šiose sporto srityse mūsų seniūnijos turi stipriausias komandas. 

Organizatoriai jau svarsto galimybę ateityje seniūnijų sporto žaidynes rengti kartu su Šilutės miesto gimtadieniu, gegužės pabaigoje.