16-metės tėvas kaltina mokymo įstaigą: neva neįgali mergina – prievartauta

Medikams nustačius, kad 16-metė neįgali mergaitė yra turėjusi lytinių santykių, per kuriuos net buvo sužalota, jos tėvas dėl visko kaltina Traksėdžių neįgalių vaikų mokyklos vadovybę. Vyro teigimu, jo 16-metę dukrą nugirdęs alumi ten išprievartavo bendramokslis. Mokyklos vadovybė kategoriškai tokius kaltinimus neigia. Kas ir kaip nuskriaudė mergaitę jau aiškinasi ir policija, ir vaiko teisių specialistai.

TV3 inf.

Traksėdžių Šilojų ugdymo įstaigoje mokosi ir laiką leidžia 54 neįgalūs vaikai, 22-u jų ten ir nakvoja. Tačiau dėl tokios nakvynės vienos 16-metės auklėtinės tėtis meta baisius kaltinimus mokyklai. Esą čia jo dukrą išprievartavo bendramokslis. Apie tai vyras sužinojo nuvežęs mergaitę tyrimams.

„Daktarai sako – yra randai, galimai ji yra išnaudojama. Rado randų. Nu ant, ant… Nevardinsiu ant ko. Jei dabar, ar rytoj važiuotume į ekspertizę, šimtu procentu rastų, jog buvo išnaudojama“, – sako mergaitės tėtis.

Vyro teigimu, esą mokyklos auklėtoja iškraustė dukros kambariokę ir pas vieną likusią mergaitę pradėjo lankytis panašaus amžiaus berniukas. Neva ją nugirdė ir ja pasinaudojo.

„Pradėjo klausinėti – toks, toks berniukas ateina į jos kambarį ten ją išnaudoja. Dukra taip teigia, kad iškėlė tą mergaitę iš kambario, kad tas berniukas galėtų ateiti pas ją į kambarį. Lįsti. Buvo alkoholio – alum girdoma buvo ji, svaiginama. Nes tikrai pati tą pasakojo“, – teigia vyras.

Tačiau mokyklos vadovė tėvo kaltinimus kategoriškai atmeta. Anot moters, ji taip pat matė medikų išvadą. Ten nurodoma, esą randai ant mergaitės lytinių organų atsirado seniai.

„Kategoriškai galiu paneigti šitą tėčio teiginį. Mes sužinojome tiktai, kada tėtis grįžo iš gydytojo ir atvežė pažymą, kurioje buvo nurodyta, kad pastebėti, na ten lotyniškai įvardinta, seni randai. Kelerių metų ten įvykiai galėjo būti ir kur tai galėjo atsitikti, aš manau tegul sprendžia teisėsauga“, – kalba Traksėdžių Šilojų mokyklos direktorė Diana Pavilonienė.

O teisėsauga tai jau sprendžia.  „Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl išžaginimo. Už šį nusikaltimą asmuo yra baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų“, – teigia Tauragės apskrities policijos atstovė Lina Banienė.

Situaciją tiria ir Vaiko teisių apsaugos specialistai.  „Vaiko teisių gynėjai reagavo nedelsiant. Susitiko su vaiku ir jo tėvu. Išklausė vaiko nuomonę, tėvo nuomonę, inicijavo pagalbą vaikui ir šeimai ir tęsiam toliau vaiko situacijos vertinimą“, – sako Vaiko teisių apsaugos Klaipėdos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė.

Tokį institucijų darbą mokyklos vadovė sveikina. Sako ir pati prisidės prie tyrimo kiek galima labiau. Ugdymo įstaigoje visur iškabinėtos kameros, jų vaizdo įrašai saugomi. Vaikų saugumą mokytojai užtikrina tiek per pamokas, tiek po jų.

„Buvo peržiūrėtos kameros visos, buvo sušauktas vaiko gerovės komisijos posėdis. Mes išsiaiškinome, tiek iš fiksuotos medžiagos ir po pokalbio su darbuotojais – šitų įvykių negalėjo įvykti mokykloje“, – pasakoja D. Pavilonienė.

Direktorė rodo ir kambarį, kur neva nepilnametė buvo nugirdyta ir išprievartauta. Anot vadovės, 16-emetės kambariokės niekas neiškraustė, nes taip tiesiog būti negali.  „Tėtis labai neatsakingai kalba. Vaikai turintys labai didelių specialiųjų poreikių. Apie ką mes kalbam? Apie kokį alų? Ir kas ateina? Čia dirba suaugę atsakingi žmonės ir dirba su vaikais, kuriems reikalinga visapusiška pagalba. Apie kokį alkoholį?“, – teigia mokyklos direktorė.

16-metė dabar gyvena namuose su tėčiu. Tiek jis, tiek mokyklos vadovė nekantriai laukia paauglės ekspertizės bei policijos tyrimo išvadų. Tik taip abi pusės sako gali įrodyti kas šioje istorijoje teisus.