20-ajame Vilniaus maratone bėgo ir šilutiškiai

Tūkstančiai bėgimo entuziastų jau 20-ą kartą sekmadienį stojo prie starto linijos ir bėgo sostinės gatvėmis didžiausiame bėgimo renginyje „Rimi Vilniaus maratone“. Trasa driekėsi Vilniaus senamiesčiu, Neries pakrante, Užupiu, Paupiu, Vingio parke, apėmė dalį Žvėryno ir Naujamiesčio.

20-ajame Vilniaus maratone R. Seitkalijevas debiutavo kaip vedlys.

Jubiliejiniame maratone vilkytiškis, ultramaratonininkas Ruslanas Seitkalijevas debiutavo kaip „pacemaker“, o lietuviškai – vedlys. Šių metų maratone bėgikus link finišo lydėjo laiko/greičio vedliai. Jie padėjo palaikyti bėgimo tempą ir pasiekti norimą rezultatą. Vedliai vilkėjo ryškius marškinėlius, ant nugaros buvo pasikabinę savo vedamos grupės maratono įveikimo laiką, turėjo balionus su pažymėtu laiku.

„Galiu teigti, kad po finišo dar niekada taip lengvai nesijaučiau prabėgęs 42 kilometrus. Didžiuojuosi savo greičiausiu auklėtiniu tarp vyrų Jevgenijumi Galuška, nuskynusiu TOP 5 maratone. Tik nesena trauma neleido būti dar aukščiau. Ką per 20 metų davė man šis maratonas? Davė debiutą maratone prieš 18 metų, kai dar besimokydamas 11 klasėje sugalvojau išbandyti šią legendomis apipintą distanciją ir Lietuvos jaunimo pirmenybėse vos pora minučių atsilikau ir likau ketvirtas. Vėliau kariuomenės čempionate ir bendroje įskaitoje užlipau ant nugalėtojų pakylos, o bėgant pusmaratonį užfiksuotas antras geriausias mano rezultatas ir patekau tarp TOP 5. Dabar mintyse Taivanas ir Pasaulio čempionatas bei nauji planai su auklėtiniais!“, – sakė bėgikas.

Šilutiškė Dovilė Rudžianskaitė, šiuo metu gyvenanti sostinėje, maratone 10 km distanciją įveikė per 55 min. 40 sek.

Šilutiškė D. Rudžianskaitė bėgo 10 km distanciją.